آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193832
تاریخ انتشار : 2 آبان 1395 13:18
تعداد بازدید : 673

چگونه هر مهارتی را 20 ساعته بیاموزیم؟

اگر می توانستید هر چیزی را در عرض بیست ساعت بیاموزید، چه مهارتی را انتخاب می کردید؟ یک زبان جدید؟ یا نواختن یک آلت موسیقی؟ 10 هزار ساعت طول می کشد تا در یک زمینه مهارت کسب کرد و به آن مسلط شد. اما اگر هوشمندانه تمرین کنید، تنها 20 ساعت طول می کشد که آن را به خوبی انجام دهید.

جاش کافمن طی سخنرانی در برنامه TED در این باره توضیح می دهد: «اگر در آن زمینه به مدت 20 ساعت آگاهانه و با تمرکز تمرین کنید، از نتایج شگفت زده خواهید شد. شگفت زده می شوید که چقدر در آن مهارت خوب هستید. 20 ساعت شدنی است؛ یعنی روزی 45 دقیقه، به مدت یک ماه».
1. مهارت موردنظر را بشکنید
اگر می خواهید مهارت جدیدی بیاموزید، نخستین کار این است که آن را به مراحل کوچک تبدیل کنید. در گام نخست تقسیم کردن مهارت به بخش های عملیِ کوچک است. بسیاری از کارهایی که آن را به عنوان مهارت در نظر می گیریم، درواقع بسته های بزرگ مهارتی هستند که از بخش های مختلفی تشکیل شده اند. هرچه بیشتر مهارت را تجزیه کنید، بهتر می توانید تصمیم بگیرید که کدام قسمت به آنچه می خواهید نزدیک تر است. بنابراین می توانید نخست آن قسمت ها را تمرین کنید و اگر ابتدا مهم ترین بخش ها را تمرین کنید، می توانید در کمترین زمان ممکن عملکرد خود را بهبود بخشید.
2. به قدری بیاموزید که بتوانید خود را اصلاح کنید
تمرین و یادگیری را آغاز کنید تا بتوانید بازخورد دریافت کرده و خود را اصلاح کنید. باید بفهمید که چه چیز به شما حس خوبی می دهد. به این شکل می توانید حلقه یادگیری خود را ایجاد کنید. گام بعدی این است که آن قدر بیاموزید که بتوانید خود را اصلاح کنید؛ بنابراین سه تا پنج منبع آموزشی تهیه کنید؛ اما نگذارید این منابع سبب ایجاد تعلل در یادگیری شود. بدین ترتیب یادگیری روشی برای پیشرفت و دقت به اشتباهات می شود. 
3. موانع تمرین کردن را از بین ببرید
از شرِ هر چیزی که به انگیزه و توانایی شما در تمرین کردن آسیب می زند، خلاص شوید. مرحله سوم حذف موانع تمرین است مانند تلویزیون، اینترنت و ... هرچه بیشتر عوامل حواس پرتی را از محیط اطراف خود حذف کنید، مدت بیشتری را به تمرین کردن می گذرانید.
4. حداقل بیست ساعت تمرین کنید
سعی کنید این بیست ساعت پر از پیشرفت های کوچک باشد. هر روز 45 دقیقه به مدت یک ماه تمرین کنید. بعد از یک ماه، پیشرفت های کوچک شما بسیار بزرگ جلوه خواهند کرد. 
سرمایه گذاری بیست ساعت از زمانتان برای یادگیری مهارت جدید، شما را از سدِ «سرخوردگیِ اولیه» نجات می دهد. این سرخوردگی است که بسیاری از افراد را از آموختن چیزهای جدید، کشف علایق جدید یا درک توان بالقوه خود بازمی دارد. 
بزرگ ترین مانع پیش رو، احساسی است. اگر بتوانید از موانعی مانند احساس بی کفایتی، احمق یا بی دست وپا بودن عبور کنید، دریچه های جدیدی در زندگی خود ایجاد کرده اید. البته تسلط کامل موضوع کاملاً متفاوتی است؛ اما مساله این است که اجازه ندهیم منحنی بزرگ تسلط بر یک موضوع، مانع ادامه راه در منحنیِ بسیار کوچک تر یادگیری شود.
منبع: سایت فرادید


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :