آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191702
تاریخ انتشار : 3 مهر 1395 11:34
تعداد بازدید : 1211

پاییز روزنامه نگاران

کاربران شبکه های اجتماعی در حالی به استقبال پاییز رفتند که به دنبال بازداشت یاشار سلطانی، سردبیر معماری نیوز به دلیل انتشار گزارش واگذاری زمین های شهرداری، صدرا محقق، دبیر سرویس اجتماعی روزنامه شرق نیز در منزلش بازداشت شد. بازداشت های اخیر روزنامه نگاران که پیش از سفر رییس جمهور به نیویورک برای سخنرانی در سازمان ملل اتفاق افتاده، موجب نگرانی روزنامه نگاران، فعالان مدنی و کاربران شبکه های اجتماعی شده است.

بهار ادیبان
 یوزپلنگان بدون صدرا
بازداشت صدرا محقق که یکی از روزنامه نگاران فعال حوزه اجتماعی است و در حوزه محیط زیست از فعالان رسانه ای شناخته شده محسوب می شود، موجب تعجب بسیاری از روزنامه نگاران و فعالان شبکه های اجتماعی شد که اخبار وی را در توییتر دنبال می کردند. خبر این بازداشت، ساعت ها پیش از اعلام رسمی روزنامه شرق در شبکه های اجتماعی دست به دست شد و شیوه اطلاع رسانی و انعکاس این خبر از سوی روزنامه شرق مورد انتقاد برخی کاربران قرار گرفت. نکته جالب توجه در کنار نگرانی کاربران درباره وضعیت صدرا محقق، انتقاد به شیوه اطلاع رسانی خبرگزاری مهر و تنظیم خبر مربوط به دستگیری این روزنامه نگار بود. کاربران گمانه زنی های بسیاری درباره دلایل بازداشت این روزنامه نگار مطرح کردند. این در حالی است که هنوز هیچ خبر رسمی از سوی هیچ نهادی درباره دلایل بازداشت این روزنامه نگار اعلام نشده است. 
برای دنبال کردن اخبار مربوط به صدرا محقق می توانید هشتگ #صدرامحقق را دنبال کنید. در کنار صدرا محقق، یاشار سلطانی نیز که با وجود تامین وثیقه 200 میلیون تومانی تا اواخر هفته گذشته از بازداشت آزاد نشده بود، در صدر اخبار روزنامه نگاران و کاربران دنبال کننده اخبار مربوط به زمین های شهرداری بود. 
 پارالمپیک و یک فقدان
در پی درگذشت بهمن گلبارنژاد، دوچرخه سوار ایرانی که در مسابقات دچار سانحه شد، بسیاری از مسوولان و کاربران شبکه های اجتماعی متاثر شدند. این دوچرخه سوار به دلیل شکستگی گردن فوت شد و در مراسم اختتامه پارالمپیک پرچم ایران را به یاد او نیم افراشته نگه داشتند. تسلیت حسن روحانی، رییس جمهور در توییتر مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفت. در کنار رییس جمهور بسیاری از مسوولان نیز درگذشت این ورزشکار را به خانواده وی و جامعه ورزشکاران ایرانی تسلیت گفتند. 
 ماجراهای تمام نشدنی یالثارات
هفته نامه یالثارات که چند ماهی است به دلیل عملکرد خاص اش مورد انتقاد بسیاری از مردم و مسوولان قرار گرفته اما همچنان به کار خود ادامه می دهد، با انتشار گزارشی از پشت صحنه سینمای ایران و مورد خطاب قرار دادن سه هنرمند کشور، بار دیگر سر زبان ها افتاد. هفته گذشته گزارشی با ادبیاتی نامناسب درباره سه هنرمند با سه اسم مستعار قباد، فرهاد و شهرزاد در یالثارات منتشر شد که این بار با واکنش جدی و تند جامعه سینمایی کشور مواجه شد. بسیاری از هنرمندان ازجمله حاتمی کیا و پیمان معادی ضمن دفاع از دوستان و همکاران خود از دیگران نیز خواستند تا نسبت به این رفتار واکنش نشان بدهند. مانی حقیقی، ترانه علیدوستی و اصغر فرهادی نیز در جشن منتقدان خانه سینما اعلام کردند از نشریه یالثارات شکایت کرده اند. 
 دغدغه ای تحت عنوان آسانسور
پای کلیپ تبلیغاتی شبکه افق هفته گذشته به شبکه های مجازی کشیده شد و هشتگ #آسانسور را برای مدتی بین کاربران به یکی از هشتگ های مورد توجه تبدیل کرد. این کلیپ که درباره خودداری ورود مرد متاهل به آسانسوری که در آن یک خانم ایستاده است تهیه و تدوین شده، روحیه طنز کاربران را بیدار کرد و باعث شد بیشتر آنها انتقادات خود را در غالب طنز منتشر کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :