آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189798
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1395 11:14
تعداد بازدید : 789

منتقدان دولت در معذوریت

شبنم کهن چی- برنامه تلویزیونی وزیر اطلاعات که سه شنبه شب گذشته پخش شد، داغ ترین موضوع بحث سیاسی در شبکه های اجتماعی بود. چند نکته از صحبت های محمود علوی مورد توجه کاربران قرار گرفت که از آن جمله می توان به سخنان وی درباره ضعف گروه رسانه ای ریاست جمهوری پرداخت. همچنین حضور وزیر اطلاعات در شبکه های اجتماعی و دریافت مستقیم نظرات مردم مورد توجه کاربران قرار گرفت و آنچه وی درباره منتقدان گفت: «ما لب های کسانی را که از ما انتقاد می کنند، می بوسیم». این جمله در گزارش مکتوب رسانه ها ویرایش شده اما کاربرانی که این برنامه را به صورت مستقیم از تلویزیون دیدند یا فایل صوتی آن را گوش کرده اند، این جمله را شنیدند و در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشتند.

 صداقت شهین دخت مولاوردی
شهین دخت مولاوردى، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در یک گفت وگوى زنده تلویزیونى درباره ورود زنان به ورزشگاه ها و خرید و فروش نوزادان سخن گفت. وی درباره فروش نوزادان در پاسخ به مجری که پرسید «آیا بهتر نبود خبر خرید و فروش نوزادها به جای رسانه ای شدن در جلسات خصوصی مطرح می شد؟» گفت: «من مسوولیت دارم، نمی توانم روی حقیقت سرپوش بگذارم». پاسخ های مولاوردی با تحسین کاربران در شبکه های اجتماعی همراه بود. 
 بازداشت سفیر ژاپن
پخش شدن خبری مبنی بر بازداشت سفیر ژاپن در یک مهمانی شبانه نیز ازجمله خبرهایی بود که واکنش های مختلفی از سوی کاربران در پی داشت. گفته می شود سفیر ژاپن مدت کوتاهی در بازداشت بوده و توسط نیروهای امنیتی بازجویی شده. اعتراض سفارت ژاپن نیز متعاقبا به وزارت امور خارجه ایران ابلاغ شده است. این در حالی است که گفته می شود سخنگوی وزارت امور خارجه اخبار مربوط به بازداشت سفیر ژاپن را تایید نکرده است. 
 واکنش روحانی و تاثیر آن در یزد
در پی جنجالی که اظهارات علم الهدی و لغو کنسرت ها در مشهد در شبکه های اجتماعی به پا کرد، مسوولان واکنش های متفاوتی نشان دادند و وزیر ارشاد به دلیل عقب نشینی اش مورد انتقاد برخی از کاربران قرار گرفت. هفته گذشته رییس جمهور با اشاره غیرمستقیم به این مساله طی سخنانی گفت: «ما مجلس داریم، هر کسی صبح بلند شد و یک تریبونی یافت که نمی تواند قانونگذاری کند. وزیر ما هم نباید تبعیت کند و باید تابع قانون باشد». این صحبت ها مورد توجه کاربرانی قرار گرفت که تصور می کردند دولت در این باره عقب نشینی کرده است. در پی این ماجرا کنسرت شهرام ناظری در یزد که با تجمع مخالفان برگزاری کنسرت روبه رو شده بود، با ایستادگی مسوولان این استان برگزار شد. مخالفان درحالی که کنسرت اجرا می شد، در محوطه بیرونی محل برگزاری کنسرت مراسم دعای کمیل برگزار کردند. تعدادی از کاربران حاضر در این کنسرت به اطلاع رسانی و انتشار عکس در شبکه های اجتماعی پرداختند که مورد توجه بسیاری از کاربران نیز قرار گرفت.
 به چه قیمتی ایستاده ایم؟
انتشار موزیک ویدیوی ایستاده ایم که اعلام شده یک میلیارد و 200 میلیون تومان هزینه برداشت، نه تنها مورد انتقاد بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفت بلکه بسیاری از رسانه ها نیز به کیفیت این موزیک ویدیو با توجه به هزینه سنگینش انتقاد کردند. 
 هواداران تتلو و یک درخواست 
هواداران امیرحسین مقصودلو معروف به «امیر تتلو» خواننده رپ و پرحاشیه ای که هفته گذشته بازداشت شده، با انتشار کامنت و هشتگ در پیج رهبری در اینستاگرام خواستار آزادی این خواننده شدند. برخی از کاربران نیز با انتشار فراخوانی در شبکه های اجتماعی از دوستداران این خواننده خواسته بودند برای آزادی وی تجمعی برگزار کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :