آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188353
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1395 10:55
تعداد بازدید : 1780

اوبر و فتح دنیا با سلاح های مخفی

اوبر عزم خود را جزم کرده که «همه جا» باشد. این کمپانی قدرتمند حمل ونقل، هم اکنون در ۴۱۵ شهر در سراسر دنیا حضور فعال دارد و روزبه روز در حال گسترده تر کردن مرزهای امپراطوری اش است. اما اوبر به حضور فیزیکی اکتفا نکرده و قصد دارد در گوشه و کنار دنیای مجازی هم حاضر باشد. اگر اوبر بتواند اهداف جدید خود را به سرانجام برساند، شما تنها با بخش کوچکی از تکنولوژی روز، اوبر را در دسترس خواهید داشت.

کریس مسینا، مدیر توسعه تجربه اوبر در این رابطه می گوید: ما در تجارتی مشغولیم که اساس آن، حرکت به سمت محل حضور مردم است. بنابراین نباید این انتظار را داشته باشیم که مسافر مجبور شود به سوی راننده برود. باید برای آسودگی خاطر کاربر هر لحظه و در هر مکان در دسترس همه باشیم.
اوبر در نوامبر ۲۰۱۴ با همکاری گوگل، زمان تقریبی رسیدن به مقصد را به وسیله اوبر در قسمت مسیریابی اپلیکیشن نقشه گوگل قرار داد. در آوریل همان سال فیس بوک اعلام کرد که بات های اپلیکیشن Messenger در راه است و پنج ماه بعد، اوبر قابلیت درخواست خودرو را از طریق این بات ها و اپلیکیشن پیام رسان فیسبوک ایجاد کرد.اما این تازه شروع ماجراست و اوبر برنامه های بسیار ویژه تری را برای کاربرانش دنبال می کند.
  اسب تروا
افتتاح و رونمایی از سرویس API اوبر در آگوست ۲۰۱۴، سرآغاز استراتژی حضور گسترده اوبر در همه جا بود.API  درواقع یک روش برنامه نویسی است که اپلیکیشن ها را به یکدیگر متصل و مرتبط می کند؛ به طور مثال شما در بسیاری از اپلیکیشن ها، نقشه گوگل را هم می توانید ببینید. در محیط کار، می توانید از طریق نرم افزار هایی مثل Microsoft Outlook یا Slack  و غیره درخواست خودرو کنید. دیگر حتی نیازی به تلفن همراه هم نخواهید داشت؛ چراکه اوبر در ساعت های هوشمند هم حضور دارد. امکان درخواست خودرو در ساعت اپل، Pebble  یا حتی Microsoft Band 2 هم فعال شده است تا دیگر نیازی به دانلود اپلیکیشن اصلی اوبر نداشته باشید.
  انقلاب بات ها
برخی اوقات شما حتی قصد ماشین گرفتن از اوبر را ندارید، اما به لطف قابلیت جدید اپلیکیشن مسنجر فیس بوک، زمانی که شما به دوست‎تان بگویید قصد عزیمت به نقطه ای از شهر را دارید، به‎صورت خودکار پیغام شما توسط فیس‎بوک درک و با یک پیغام آبی رنگ کوچک به شما توصیه می کند تا از اوبر درخواست خودرو کنید. این همان انقلاب چت بات هاست که موج بعدی تکنولوژی را تشکیل داده و اوبر دقیقا در همان نقطه قرار دارد. البته این بدان معنی نیست که اپلیکیشن به‎طور کامل کنار گذاشته شود؛ بلکه اوبر از پتانسیل بات ها و دیگر امکانات جدید برای دسترسی راحت تر به مشتریان استفاده می کند. 
  آینده بزرگ تر
اوبر قصد دارد در یک برنامه ریزی بلندمدت، نه‎تنها با بسیاری از کمپانی ها و دیگر اپلیکیشن ها ارتباط مستقیم برقرار کند، بلکه نهایتا به یک پلات‎فرم مجزا تبدیل شود. مسینا در مصاحبه خود به این نکته می پردازد: «ما می خواهیم مردم از اوبر برای کسب درآمد و ایجاد شغل استفاده کنند. در آینده می بینیم که سرویس دهی ما چقدر برای افراد و مشاغل مفید فایده واقع شده و اوبر در این میان نقش بسیار پررنگی را ایفا خواهد کرد».
در همین رابطه در ماه ژانویه این کمپانی پروژه ای را با عنوان «تجارب سفر» شروع کرد که هدف آن استفاده مفید از مدت زمان سفر با همکاری دیگر کمپانی ها بود. به‎طور مثال اگر سفر شما ۲۰ دقیقه به طول بینجامد و به اخبار علاقه مند باشید، یک شرکت تولید خبر برای ۲۰ دقیقه برای شما محتوای مفید ارسال خواهد کرد.
این گونه پیشرفت ها نه‎تنها برای کمپانی ها، بلکه برای مسافران و کاربران هم بسیار سودمند خواهد بود. همان‎طورکه دیدید، اوبر توانسته شرایطی را فراهم آورد که دیگر کسب‎وکارها را نیز با خود همراه کند و تمام موارد، درنهایت به نفع کاربر مصرف کننده خواهد بود.
*تیم تولید محتوای اسنپ 
  منبع:  BusinessInsider


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :