آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188110

ورزشکاران المپیکی در ریو به دنبال «پوکمون گو» می‎گردند

المپیک تابستانی ریو که به دلیل خطر پشه های ناقل زیکا بدنام شده، با مشکل تازه ای روبه رو شده و آن ناتوانی در ارایه بازی پوکمون‎گو برای ورزشکاران است.

آنا- شهر ریو دو ژانیرو از مشکل بزرگ وجود جرایم رنج می برد و هنوز نتوانسته امنیت لازم را به طور کامل برای شرکت کنندگان در المپیک 2016 تامین کند و حالا نگرانی جدید ورزشکاران این است که نمی توانند به شکار «پیکاچوها» در محل اقامت خود بپردازند.
پوکمون گو یک بازی ویدیویی در سبک واقعیت افزوده است که توسط شرکت آمریکایی نیانتیک با همکاری شرکت نینتندو در سال ۲۰۱۶ و برای گوشی های iOS و اندروید منتشر شده است.
این بازی از اطلاعات منطقه جغرافیایی که در آن قرار دارید و قابلیت های دوربین تلفن همراه استفاده می کند تا موجوداتی را که «پوکمون» نامیده می شوند، روی نمایشگر گوشی خلق کند. به این ترتیب مکان جغرافیایی که در آن هستید، تبدیل به مکان بازی و رقابت پوکمون ها می شود.
هدف در این بازی، جمع آوری پوکمون های بیشتر و افزایش قدرت آن‎هاست. برای پیدا کردن و شکار پوکمون های پنهان شده، باید دوربین تلفن همراه فعال شود و کاربر در دنیای واقعی به دنبال آنها بگردد و حین راه رفتن، برای پوکمون ها گوی یا پوک بال (poke ball) بفرستد.
اپلیکیشن واقعیت مجازی موفق نیانتیک تاکنون در حداقل 28 کشور جهان منتشر شده اما برزیل شامل آنها نیست. کسانی که این برنامه را در کشور خود دانلود کرده اند، همچنان می توانند بازی کنند؛ اما هیچ پوکمونی مشاهده نخواهند کرد.هنوز اطلاعاتی درباره انتشار بازی در این کشور انجام نشده، اما پیام های خشمگین توئیتری بسیاری از ورزشکاران شاید بتواند تا هفته جاری این امر را ممکن کند تا حواس ها از نبود منابع آب آشامیدنی پاک در ریو نیز منحرف شود.
برای مثال جو کلارک، ورزشکار تیم کریکت انگلیس در توئیتر خود نوشت: هیچ پوکمونی در محل برگزاری المپیک در دئودرو یا کل برزیل وجود ندارد؟
اَبی جانستون، ورزشکار رشته غواصی آمریکا نیز نوشت: می دانید بدترین چیز درباره دهکده المپیک چیست؟ اینکه پوکمون گو در آن وجود ندارد، وگرنه همه چیز خوب است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :