آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 186723
تاریخ انتشار : 26 تیر 1395 11:11
تعداد بازدید : 803

خداحافظ آقای کیارستمی، خداحافظ یورو 2016

بهار ادیبان- پایان مسابقات یورو 2016 شبکه های اجتماعی را به حالت عادی خود بازگرداند. بعد از هیاهویی که بازی فرانسه و پرتغال در پی داشت و در شبکه های اجتماعی بازتاب گسترده ای نیز داشت، کاربران شبکه های اجتماعی با مسایل حاشیه ای خاک سپاری عباس کیارستمی، سخنرانی ترکی فیصل، آتش سوزی های پتروشیمی بوعلی و برج سلمان مشهد و تقلید صدای رییس جمهور از سوی برادرش مشغول شدند. تا اینکه حمله به مردم نیس در صدر اخبار قرار گرفت.

 یورو 2016 با مصدوم شدن رونالدو به پایان رسید. پس از مصدوم شدن رونالدو که منجر به خروج وی از زمین بازی شد، کاربرانی که همزمان با دیدن مسابقه در شبکه های اجتماعی حضور داشتند، واکنش های مختلفی نشان دادند. حتی تیم ملی فوتبال برزیل توییت کرد: اگر اسم شما رونالدو است، در ورزشگاه توردوفرانس مقابل تیم فرانسه مواظب باشید. 
 درگذشت عباس کیارستمی، کارگردان محبوب و خوش نامی که یکشنبه هفته گذشته در لواسان به خاک سپرده شد، جامعه سینمادوستان را تکان داد. پیش از برگزاری مراسم خاکسپاری بسیاری از هنرمندان و فعالان حوزه سینما از مردم خواستند طی برگزاری مراسم عکس نگیرند و به جای استفاده از موبایل خود برای عکاسی از عکس عکاسان و خبرنگاران حاضر در مراسم استفاده کنند. 
 «آتش‎سوزی» هفته گذشته در صدر اخبار ایران بود. ابتدا آتش‎سوزی پتروشیمی بوعلی که خسارات زیادی به جا گذاشت و عده ای معتقدند زیان ِ این آتش‎سوزی در آینده بازار دیده خواهد شد. پس از آن آتش‎سوزی برج سلمان مشهد بود. 
نگرانی از وضعیت نرگس محمدی باعث شد هفته گذشته کاربران توییتری یک توفان توییتری راه بیندازند. دوشنبه شب با ارسال بیش از 100 هزار توییت درباره وضعیت نرگس محمدی، هشتگ #FreeNarges یکی از ده ترند برتر جهان شد. بسیاری از هنرمندان و چهره های محبوب نیز در توفان توییتری نرگس محمدی شرکت کردند و خواستار توجه به وضعیت وی شدند. 
حمله به مردم نیس که در جشن روز ملی فرانسه شرکت کرده بودند در صدر اخبار شبکه های اجتماعی و سایت های خبری است. طی این حمله یک کامیون طی مسیر 2 کیلومتری مردم را زیر گرفت و باعث کشته شدن 84 نفر (تا لحظه نوشتن این یادداشت) و زخمی شدن بیش از 100 نفر شد. به محض روی دادن این حمله شبکه های اجتماعی تبدیل به محلی برای اطلاع رسانی درباره آخرین اخبار مربوط به این حمله و همدلی مردم جهان با بازماندگان و آسیب دیدگان نیست شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :