آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185606
تاریخ انتشار : 12 تیر 1395 10:45
تعداد بازدید : 1507

دردسرهای برگزیت برای استارت آپ های انگلیسی

با رای مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا، خیلی چیزها تغییر می کند و بسیاری چیزها نیز در هاله ای از ابهام است. مردم و کارشناسان هنوز نمی دانند که در حوزه های سیاست و اقتصاد دقیقا چه تغییراتی رخ می دهد و همه چیز به شیوه تنظیم روابط انگلیس با جهان به ویژه کشورهای عضو اتحادیه اروپا بستگی دارد.

یکی از بخش های اقتصاد که از یک سال قبل بابت روز رای گیری خروج از اتحادیه در خوف و رجا به سر می برد، استارت آپ ها بودند. اما از این خوف و رجا، پس از مشخص شدن نتایج رای گیری، آنچه مانده فقط خوف است.
شوک، ناباوری و ناامیدی حس غالب استارت آپ های انگلیسی است و بسیاری از این استارت آپ ها بلافاصله برای مشخص کردن اقدامات ضروری در مواجهه با این تغییر گسترده در چشم انداز سیاسی و اقتصادی انگلستان و اتحادیه اروپا، جلسات فوری تشکیل داده اند.
بنیان گذاران استارت آپ های انگلیسی بیش از همه در این زمینه نگرانند که پس از رای خروج از اتحادیه اروپا که به برگزیت (Brexit) معروف است، در حوزه های جذب نیروی انسانی و شیوه های ارایه خدمات به مشتریان اروپایی چه تغییراتی رخ می دهد؟ اینکه چگونه می توانند به عنوان استارت آپ هایی انگلیسی، به شرکت های بین المللی تبدیل شوند و دیگر اینکه در مواجهه با تنزل سریع ارزش پوند چه سیاستی اتخاذ کنند؟
در این مرحله هیچ کدام از استارت آپ ها به فکر مهاجرت از انگلیس نیستند، اما بسیاری از آنها به طور جدی به تغییر ساختار کسب وکارشان فکر می کنند و گروهی در اندیشه ایجاد مراکزی در سایر کشورهای اروپایی هستند.
از سوی دیگر، این احتمال نیز می رود که پس لرزه های اقتصادی برگزیت، همسایگان اروپایی انگلستان را نیز دربر بگیرد و نگرانی ها از مخاطرات یک بحران اقتصادی منطقه ای، ازجمله مسایلی است که استارت آپ های انگلیسی را وادار کرده که به فکر تغییر تمرکز بازاریابی شان باشند. شاید برنامه برخی دیگر این باشد که سرعت رشدشان را در آمریکای شمالی و استرالیا افزایش دهند و احتمالا توسعه را در اروپا فعلا متوقف کنند.
رمز موفقیت در ایجاد یک کسب و کار جهانی، به خدمت گرفتن استعدادها از سراسر جهان است. اما اکنون دیگر نمی توان روی استخدام متخصص از اتحادیه اروپا حساب کرد؛ زیرا استارت آپ ها با مشکلاتی در فرآیند دریافت ویزای کار و محدودیت طول اقامت مواجه خواهند شد. در این میان، سختی دسترسی به استعدادها و متخصصان اروپایی هم چالش بزرگی خواهد بود.
منیع:techcrunch


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :