آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 185341
تاریخ انتشار : 6 تیر 1395 11:14
تعداد بازدید : 1022

عجله نکنید، به نفع تان است

ساحره چمنی- بسیاری از ما عادت داریم به محض اینکه محصول جدیدی راهی بازار می شود، جزو نخستین کسانی باشیم که آن محصول را خریداری و امتحان می کنیم. اما آیا چنین رویکردی اصولا درست است؟

در سال های اخیر ساعت ها و دستبندهای هوشمندی راهی بازار شده اند که بعضا قیمت بسیار بالایی هم برای آنها در نظر گرفته شده است. برای این ساعت ها اگرچه هم اکنون قابلیت هایی بیشتر از آنچه نمونه های اولیه داشتند در نظر گرفته شده، اما هنوز هم کاربرد چندانی ندارند. 
مثلا غیر از تماس های دریافتی، پیامک ها و نوتیفیکیشن ها قابلیت خاص دیگری ندارند. 
برای آنکه بدانید کسانی که ساعت های هوشمند را خریده اند چه نظری دارند بد نیست بدانید، نتیجه یک بررسی نشان می دهد بسیاری از خریداران ساعت های هوشمند تقریبا سه هفته پس از خرید این ابزارها پشیمان می شوند. 
این موضوع قطعا پیام های نهفته زیادی در دل خود دارد که مهمترین پیام این است: «بهتر است هنگام خرید ابزارهایی که هنوز در مرحله رشد بوده و امتحان شان را در زمینه کاربری پس نداده اند، عجله نکنیم و منتظر تجربه و نظر کاربرانی باشیم که این دستگاه ها را خریده و امتحان کرده اند.»
نکه قابل توجه آنکه معمولا نخستین سری از ابزارهایی که راهی بازار می شوند با باگ ها و مشکلاتی همراه هستند. مثلا عمر باتری کوتاهی دارند یا حتی گاهی تولیدکننده نمی داند که فلان گجت را برای چه کاربردی طراحی کرده و فقط ابزاری راهی بازار شده تا اگر موفق از آب درآمد و مشتری داشت، مدل های بعدی آن را تولید کند.
یک نکته جالب و بیشتر ناراحت کننده ماجرا نیز این است که اگر در صف اولی ها برای خرید محصولات فناورانه ناشناخته قرار بگیرید، علاوه بر ریسک ناآشنایی با قابلیت ها و کارکردهای آن ابزار، حتی مجبور به پرداخت وجه بیشتری نیز هستید!
به این ترتیب شما هم ابزاری خریده اید که چندان به کارتان نمی آید و هم پول زیادی بابت نوبرانه بودن آن پرداخته اید!
بنابراین بهتر است برای خرید ابزارهای هوشمند جدیدی که این روزها تعدادشان در بازار کم نیست، عجله نکنیم، این ابزارها نه تنها تمام نمی شوند، بلکه بهتر و ارزان تر هم می شوند! 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :