آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 184415
تاریخ انتشار : 24 خرداد 1395 11:42
تعداد بازدید : 2213

بازار دوربین فیلمبرداری هر روز کوچک تر می شود

کاهش شدید تقاضا برای انواع دوربین ها فیلمبرداری در سال های اخیر موجب شده است بازار خرید و فروش این کالا هر روز کوچک تر از قبل شود.


فناوران- به گفته فعالان بازار دوربین، در شرایط فعلی به صورت کلی انواع دوربین، چه دوربین های عکاسی و چه فیلمبرداری بازار پررونقی نداشته و در رکود به سر می برند، اما وضعیت بازار دوربین های فیلمبرداری به مراتب بدتر از سایر نمونه های دوربین است.
علی راستی یکی از فعالان بازار دوربین در این زمینه می گوید: در حال حاضر بیشتر افرادی که استفاده از تجاری از دوربین های فیلمبرداری می کنند به سراغ این کالا می آیند که این دسته از افراد هم معمولا خریدار تجهیزات جانبی هستند تا بدنه.
وی می گوید: در مورد بروز این اتفاق می توان گفت که دلایل گوناگونی وجود دارد و می توان گفت که رشد قیمت در سال های اخیر از یک سو و افزایش قدرت و کیفیت دوربین های فیلمبرداری موبایلی از سوی دیگر به محدود شدن بازار دوربین های فیلمبرداری منجر شده است.
در این رابطه یکی دیگر از فعالان بازار هم می گوید: در حال حاضر فیلمبرداری با موبایل مرسوم شده است و بیشتر کربران حرفه ای هم دسته بندی مشخصی از دوربین های فیلمبرداری دارند. به عنوان مثال کاربران حرفه ای که هدف شان ثبت لحظات هیجان انگیز است به سراغ دوربین های گوپرو رفته و در حال حاضر این دوربین های ضد آب و مقاوم و حرفه ای کاربران فراوانی دارند.
همچنین دوربین هایی که روی پهپادها نصب می شوند و دوربین های گوپرو هم در این دسته بندی قرار می گیرند یکی از محبوب ترین ها به شمار می آیند. با چنین اتفاقی مشخص است که دوربین های فیلمبرداری با آن بدنه های سنگین و بزرگ دیگر به کار نمی آیند.
فعالان بازار می گویند: در پی کاهش چشمگیر تقاضا برای دوربین های فیلمبرداری حجم واردات انها به بازار نیز در حد چشمیگری کاهش یافته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :