آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183660
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1395 11:11
تعداد بازدید : 1982

دولت آمریکا: با فک های دریایی سلفی نگیرید

سازمان ملی اقیانوس و جو دولت آمریکا از مردمی که در تابستان امسال به سواحل این کشور سفر می کنند درخواست کرد در صورت مشاهده فک های دریایی برای گرفتن عکس سلفی به سمت این حیوانات یورش نبرند.


فارس- این سازمان با صدور بیانیه ای مطبوعاتی تصریح کرده که فصل زاد و ولد این حیوانات نزدیک است و اگر چه نوزادان فک های دریایی موجودات جذابی هستند و گرفتن عکس سلفی با آنها وسوسه کننده است، اما مردم باید حداقل 45 متر با هر فک دریایی فاصله داشته باشند. علت آن است که نزدیک شدن به این حیوانات وحشی به خصوص در ایام زاد و ولد کاری خطرناک است و آنها را تحریک می کند. فک های دریایی آرواره های قدرتمندی دارند و می توانند انسان ها را در صورت نزدیک شدن بیش از حد زخمی کنند. سلفی گرفتن با نوزدان فک های دریایی حتی ممکن است باعث مرگ آنان شود. زیرا مادران این نوزدان ممکن است برای شکار تا 24 ساعت توله هایشان را تنها بگذارند و اگر در زمان بازگشت فرد غریبه ای را در نزدیکی نوزاد خود ببینند احساس خطر کرده و نوزدان شان را تنها می گذارند و این امر به گرسنه ماندن طولانی نوزادان فک ها و مرگ آنها منجر می شود.
در انتهای این بیانیه از مردم خواسته شده از فک های دریایی فاصله بگیرند و حیوانات خانگی شان را هم از آنها دور نگهدارند تا مادران نوزادان تازه متولد شده شانس بازگشت به کنار نوزدان خود را داشته باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :