آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 252180
تاریخ انتشار : 19 دی 1397 11:41
تعداد بازدید : 741

سنجش فشار خون با ساعت هوشمند

یک شرکت تجاری ساعت هوشمندی را تولید کرده که در کنار قابلیت های عادی همه محصولات مشابه، می تواند فشار خون افراد را هم بسنجد.
undefined
فناوران- این ساعت که توسط شرکت Omron Healthcare تولید شده، اطلاعات مربوط به فشارخون افراد را روی نمایشگر خود نشان می دهد.
ساعت مذکور که HeartGuide نام دارد، برای بررسی دقیق فشار خون مجهز به چند کیسه هوای بسیار کوچک است که در کنار بند ساعت قرار دارند و با بررسی وضعیت رگ های خونی می توانند فشار خون را محاسبه کنند. البته برای این کار کاربر باید یک دکمه کوچک را که به همین منظور تعبیه شده، فشار دهد.
کل فرایند بررسی و اعلام فشار خون بین 30 تا 40 ثانیه به طول می انجامد و کاربر برای افزایش دقت باید بازوی خود را بالا آورده و در برابر قلب خود قرار دهد. ساعت یادشده به خصوص برای استفاده افرادی مفید است که دارای سابقه حمله قلبی بوده یا چنین خطری آنها را تهدید می کند.
اطلاعات یادشده در حافظه این ساعت ذخیره می شود و می توان آنها را با دیگر افراد و به خصوص پزشکان به اشتراک گذاشت. کنترل دیگر اقدامات روزمره مانند تعداد قدم ها، کالری سوزانده شده، وضعیت خواب و غیره از جمله دیگر امکانات ساعت یادشده است. قیمت این ساعت که هفته آینده روانه بازار می شود، 499 دلار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :