آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238960
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1397 13:27
تعداد بازدید : 411

استفاده اروپا از الگوریتم های شناسایی اقدامات ضدرقابتی

رییس امور ضد انحصار اتحادیه اروپا اعلام کرد که رگولاتوری های این اتحادیه ممکن است الگوریتم های برای شناسایی شرکت هایی ایجاد کنند که از نرم افزار برای تثبیت قیمت ها یا فشار آوردن بر رقبا استفاده می کنند.

ایتنا- گفته های مارگارت وستاگر کمیسیونر اروپا در امور رقابت گویای نارضایتی مسئولان اعمال خط مشی ها درباره ابزارهای تکنولوژیکی پیشرفته ای همچون الگوریتم های کامپیوتری است که امکان تبانی کمپانی ها را بدون هرگونه توافق رسمی یا حتی تعامل بین افراد فراهم می آورند.
به عنوان مثال، تحقیقات کمیسیون اروپا درباره تجارت الکترونیکی به این جمع بندی رسید که دو سوم از فروشندگان از الگوریتم ها برای دنبال نمودن وضعیت قیمت ارائه شده از سوی رقبایشان استفاده می کنند.
 از نظر کارشناسان، در این باره که آیا می توان تولیدکنندگان و استفاده کنندگان از چنین الگوریتم هایی را حتی بابت چنین تبانی هایی مسئول دانست یا نه بحث هایی وجود دارد.  وستاگر گفت که سفارش انجام مطالعه ای را درباره این موضوع داده بود تا مجموعه ابزارهای ضدانحصارش را ارتقاء بخشد.
 وستاگر به کنفرانسی که توسط «مرجع رقابت Belgian» ترتیب داده شده بود گفت: فرضیه ای وجود دارد مبنی بر اینکه می توان با الگوریتم هایی متفاوت با روند معمول اقدام به تبانی کرد. 
وی گفت: از این رو البته ما مایلیم که الگوریتم های خودمان را داشته باشیم، بازار را زیر نظر بگیریم، تا متوجه شویم که آیا هیچگونه تبانی رخ داده است یا نه. 
وستاگر می تواند کمپانی ها را تا 10 درصد گردش مالی جهانی شان به خاطر نقض قوانین اتحادیه اروپا جریمه کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :