آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237238
تاریخ انتشار : 27 فروردین 1397 14:5
تعداد بازدید : 439

ساخت دستبندی که از کاربر خود محافظت می کند

نمونه اولیه دستبندی ساخته شده که با کمک الگوریتم های ماشین یادگیری حرکات معمول کاربر را ردیابی می کند و با مشاهده وضعیت غیرمعمول حمله مهاجم به وی را ردیابی و به رهگذران هشدار می دهد.
undefined
مهر- جایوان پاتل یکی از دانشجویان دانشگاه آلاباما این دستبند را ساخته که هم اکنون فقط نمونه اولیه آن تولید شده است. در این دستبند  یک میکروکنترلر کوچک(Adafruit Circuit Playground) همراه  ژیروسکوپ، سرعت سنج، حسگر دما و فشار، جی پی اس و میکروفون وجود دارد. 
گجت  مذکور به کمک حسگرها فعالیت ها و علائم حیاتی کاربر را به طور مداوم رصد می کند. همچنین می تواند وضعیت او (کاربر ایستاده یا دراز کشیده) را تشخیص دهد. از سوی دیگر یک الگوریتم ماشین یادگیری حرکات معمول کاربر را ردیابی می کند و میان آنها با حرکات غیر منتظره و ناگهانی (که احتمالا نشانگر حمله مهاجم است) تمایز قائل می شود. دستبند هنگام ردیابی حرکات غیر  منتظره صدای بوق بلندی از خود منتشر می کند و چراغ های ال ای دی قرمز رنگ آن چشمک می زنند تا توجه رهگذران را جلب کنند. همچنین گجت به وسیله بلوتوث به موبایل کاربر متصل می شود و پیامی به پلیس و شماره تماس افرادی از پیش تعیین شده می فرستد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :