آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237237
تاریخ انتشار : 27 فروردین 1397 14:3
تعداد بازدید : 361

با ابزار جدید Talk to Books گوگل

در میان هزاران کتاب جست وجو کنید

تصور کنید که هزاران نویسنده را از سراسر جهان دور هم جمع کرده اید تا به یک سوال شما جواب دهند و به بحث بپردازند. شاید در ظاهر این موضوع کار بسیار سختی به نظر بیاید، اما گوگل روشی برای تشکیل چنین میز گردی برای نیم ثانیه ابداع کرده است. ابزار جست وجوی هوشمند جدید «Talk to Books» برای یافتن یک پاسخ در اینترنت سراغ کتاب ها، رساله ها و تحقیق های مختلف در موضوع آن سوال می رود و بهترین ابزار برای گسترش تفکرات و دانستنی ها در طیف وسیعی از موضوعات است.
undefined
Quartz- جالب است بدانید که این ابزار روز شنبه با حضور کریس اندرسون، متصدی TED و ری کورزویل، مهندس ارشد و آینده گرای گوگل تحت عنوان Talk to Books معرفی شد. با این ابزار می توانید سوال تان را در Talk to Books تایپ کنید تا این ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی نزدیک به 100 هزار کتاب ذخیره شده در گوگل را به دنبال پاسخ بگردد و فهرستی از پاسخ های احتمالی با زنجیره ارتباطی مناسب برایتان نمایش دهد.
این ابزار هوشمند در عرض نیم ثانیه برای یافتن یک پاسخ در اینترنت، سراغ کتاب ها، رساله ها و تحقیق های مختلف در موضوع آن سوال می رود و بهترین ابزار برای گسترش تفکرات و دانستنی ها در طیف وسیعی از موضوعات است. جست وجوی معمول گوگل بیشتر روی صفحات وب متمرکز بود. اما در مورد برخی از جست وجوها واقعا یافتن مطلب در کتاب چیز دیگری است و مطالب عمیق تر و مشروح تر و ناب تری می شود پیدا کرد.
رابط گرافیکی این ابزار بسیار شبیه به ابزار جست وجوی گوگل است و در آن نمونه سوال های ساده و رایجی نیز پاسخ داده شده و آماده بازدید کاربران هستند. گوگل می گوید هر سوال انتزاعی، بی ربط یا بی اهمیتی را می توانید از «Talk to Books»  بپرسید تا به اطلاعات بیشتری برسید.
پاسخ های گوگل دقیقا از دل کتاب ها و به صورت پاراگرافی نمایش داده می شود و در روبه روی پاسخ هم عکس کتاب به نمایش درمی آید. در این صورت می توانید نام کتاب، نام نویسنده و لینک دسترسی را نیز می توانید ببینید. 
ری کورزویل درباره نحوه کار این ابزار توضیح می دهد که مبتنی بر کلمات کلیدی نیست و با استفاده از شبکه عصبی، یادگیری عمیق و زبان طبیعی که در مجموع «جست وجوی معنایی» نامیده می شود و سعی می کند دنبال پاسخ ها درون کتاب های موجود باشد.
پاسخ ها ممکن است بسیار ساده و احمقانه یا کاملا پرمعنا و صحیح باشند. «جست وجوی معنایی» سعی می کند جملات پاسخ را طوری انتخاب و نمایش دهد که انگار فردی در یک گفت وگو یا میزگرد به زبان آورده است.
تیم ری کورزویل سال گذشته نیز سیستمی برای پاسخ گویی هوشمند و مبتنی بر یادگیری ماشینی به ایمیل ها طراحی کرده بودند. 
کورزویل می گوید این سرویس بهترین ابزار برای یافتن ایده های جدید و مطالعه گزینشی کتاب های مختلف پیرامون یک موضوع است. شاید سرگرم کننده و جالب به نظر برسد، ولی می تواند توفان های فکری جدیدی در کاربران ایجاد کند.
گوگل در این مورد اعلام کرده است که نسخه آزمایشی با استفاده از حدود یک میلیارد جمله مکالمه مانند مرتبط با هم (پرسش و پاسخی)، مورد آموزش قرار گرفته است. در این نسخه آزمایشی بیش از 100 هزار ابزار قابل جست وجو هستند. 
گفتنی است که این ابزار بخشی از یک پروژه بزرگ تر گوگل به شمار می رود. گوگل اخیرا به راه اندازی سایتی به نام Semantic Experiences پرداخته و در این سایت قابلیت فهم زبان های مختلف و درک کلمات را توسط هوش مصنوعی ارایه کرده است. 
این سایت دارای دو قابلیت هوش مصنوعی است که می توان به قابلیت های Talk to books و Semantris پرداخت. قابلیت Semantris یک بازی مرتبط با کلمات است که ازسوی یادگیری ماشین طراحی شده است. این بازی در واقع مربوط به ارتباط بین کلمات است. Semantris قادر است ارتباط بین کلمات را پیدا کند و کلمات مختلف را تشخیص دهد و شما از طریق ایجاد ارتباط بین این کلمات می توانید امتیاز دریافت کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :