آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 236413
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1396 12:41
تعداد بازدید : 2202

تا سال 2068 ساخته می‌شود

سایبورگ هایی با زور 500 مرد

متخصصان پیش بینی کرده اند که سایبورگ های فناناپذیر به سبک ترمیناتور که قدرت آنها با توان بدنی 500 مرد برابری می کند، تا سال 2068 ساخته خواهند شد.
undefined
دیلی میل- برخی متخصصان بر این باورند که سایبورگ های فناناپذیر به سبک ترمیناتور در 50 سال آینده به عنوان مرکز اورژانس فعالیت خواهند کرد. سایبورگ ها می توانند در شرایط بسیار بد و نامناسب آب و هوایی که انسان و ماشین آلات قادر به ادامه کار نیستند، فعالیت کنند. 
این سایبورگ های قدرتمند که قرار است در آینده به عنوان نیروهای مرکز اورژانس فعالیت کنند، از توان بدنی بالایی برخوردارند به طوری که قدرت آنها با توان بدنی 500 مرد برابر است و می تواند مأموریت های جست وجو و نجات را به منظور نجات جان افراد محبوس شده در شرایط خطرناک به راحتی انجام دهد. 
البته به جای اینکه این سایبورگ ها جایگزین مراکز اورژانس شوند، در کنار آنها به فعالیت مشغول خواهند شد و به آنها در ماموریت ها کمک می کنند. یکی از کارشناسان هوش مصنوعی معتقد است که در زمان های بحرانی، نیاز به ابداع چیزهای جدید و تفکر خلاقانه بیش از هر موقع دیگری نیاز می شود. 
دانشمندان خلاق نیز برای مواجهه با شرایط دشوار اورژانسی، با توسعه فناوری روباتیک و تولید روبات های سایبورگ ، سعی کرده اند شرایط سخت و دشوار را در مواقع بحرانی راحت تر مدیریت کنند. این روبات های فوق بشر قادرند کامیون ها را به راحتی واژگون کنند، برف را از جاده کنار بزنند و ماشین هایی را که به طور رشته ای پشت سر هم قرار گرفته اند، در مدت زمان کوتاهی از سر راه بردارند. 
در شرایطی که کار نجات مصدومان و حادثه دیدگان برای نیروهای انسانی خطرناک است، می توان از روبات ها استفاده کرد. آنها علاوه بر انجام ماموریت های نجات، قادرند عملیات CPR را روی مصدوم انجام دهند و از کلمات آوامبخش مانند انسان برای آرام کردن حادثه دیدگان استفاده کنند. 
در حقیقت، این روبات های سایبورگ در یاری رساندن و آرام کردن مصدومان به پلیس، نیروهای آتش نشانی و نیروهای اورژانس کمک می کنند. این روبات ها سالانه نه تنها جان هزاران نفر را از خطر مرگ نجات می دهند بلکه مانع قرار گرفتن نیروهای امدادی در محیط های خطرناک می شوند. 
دانشمندان با ساخت این روبات های سایبورگ قصد دارند دستگاه هایی را تولید کنند که بتوانند تا هزار برابر وزن خود را جابه جا کنند. این پیشرفت ها که همزمان با پیشرفت در سیستم های هوش مصنوعی ادامه می یابند، ساختار روبات ها را تشکیل می دهند. 
محققان اعلام کرده اند که تا سال 2068، نیاز مراکز اورژانس منجر به حضور روبات های سایبورگ خواهد شد. این روبات ها از بخش های اورگانیک و بیومکاترونیک ساخته می شوند و پوستی مقاوم در برابر شعله بدن آنها را می پوشاند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :