آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199641
تاریخ انتشار : 22 دی 1395 11:7
تعداد بازدید : 772

پرداخت وام اشتغال زایی به روستاییان از سال آینده

معاون ریاست جمهوری گفت: پرداخت تسهیلات به روستاییان و عشایر با تصویب یک فوریت لایحه استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای اعطای وام توسط مجلس تا نیمه اول فروردین ۹۶ آغاز می شود.

ایبِنا- سید ابوالفضل رضوی با بیان موضوع اشتغال زایی، تثبیت جمعیت، ایجاد انگیزه و مهاجرت معکوس به روستا های کشور افزود: دولت لایحه دو فوریتی را برای برداشت یک و نیم میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای ارایه وام قرض الحسنه به روستاییان و عشایر به مجلس عرضه کرد و مجلس با یک فوریت آن موافقت کرد.معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ادامه داد: امیدواریم بعد از بررسی برنامه ششم توسعه در مجلس به این موضوع نیز رسیدگی شود تا بتوانیم بحث اشتغال زایی و ایجاد فضای کسب وکار مناسب را در روستاها فراهم کنیم.وی گفت: این وام صرفاً به ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری اختصاص داده می شود که با اختصاص آن به مناطق یادشده حدود ۲۰۰ هزار شغل جدید ایجاد می شود.
 رضوی گفت: در صورتی که مجلس این لایحه را در اوایل دی ماه تصویب کند، قول داده می شود که در دو ماه باقی مانده براساس برنامه ریزی انجام داده شده این وام را تا نیمه فروردین سال ۹۶ به متقاضیان اختصاص دهیم.
 وی افزود: این وام صرفاً برای حرفه های مربوط به کشاورزی نیست و برای تمام صنایع تبدیلی و فرآوری دانش بنیان، صنایع دستی و گردشگری به صورت قرض الحسنه اعطا می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :