fanavaran
آخرین اخبار
کد خبر : 241321
تاریخ انتشار : 16 تیر 1397 11:8

با جالب ترین گجت های بهار ۹۷ آشنا شوید

درهر فصل از سال انبوهی از گجت های مختلف با امید دستیابی به سرمایه تجاری سازی و سودآوری ساخته می شوند. در بهار ۱۳۹۷نیز گجت هایی از سیستم صوتی کلاه ایمنی گرفته تا تلسکوپ هوشمند ابداع شده اند.


مهر- نگاهی به وب سایت های کیک استارتر یا ایندیگوگو نشان می دهد که هر لحظه هزاران گجت عجیب، گاهی اوقات بی مصرف و البته پروژه های جالب ثبت می شوند. این گجت های هر چند ساده در نهایت برای سرگرمی یا ساده تر کردن زندگی انسان ساخته و عرضه می شوند. به همین دلیل در این گزارش به برخی از پروژه های جالب برای جمع آوری سرمایه تجاری سازی نگاه می کنیم.

 روباتی که می گوید صاف بایستید
یک گجت متصل به بلندگوی هوشمندAlexa در وب سایت کیک استارتر عرضه شده که شبیه روباتی مینیاتوری است. این روبات به یک فرش هوشمند متصل است و به کاربر هشدار می دهد که صاف بایستد. Giiro Bot شبیه شخصیت کارتونی مینیون است، اما در حقیقت مانند راهنمایی هوشمند به کاربر هشدار می دهد قوز کرده است. 
این گجت بیش از ۶۰۰ حسگر دارد که می توانند ۲۵۶ سطح فشار را ردیابی و نقشه ای صحیح از وضعیت ایستادن کاربر تهیه کند. این فرش طی زمان، وضعیت ایستادن کاربر را رصد می کند و هشدارهایی برای او ارسال می کند. همچنین روبات توزیع وزن بدن را به صورت کامل نشان می دهد و توصیه هایی به کاربر می کند.

 مسیریاب مخصوص دوچرخه و موتورسیکلت
Beeline یک قطب نمای هوشمند است و به کاربر کمک می کند به راحتی به مقصد برسد. هنگامی که این دستگاه روی دسته دوچرخه یا موتورسیکلت بسته می شود، سرنخ هایی برای مسیر یابی ارایه می کند. بی لاین به دو صورت کاربر را راهنمایی می کند. نخست راهنمایی مرحله به مرحله یا گزینه آزادتر که جهت کلی را به راننده نشان می دهد و به او اجازه می دهد مسیر را خود انتخاب کند.

 سیستم صوتی مخصوص کلاه ایمنی
شرکت Elevety Sports یک نسخه ارتقا یافته ازدستگاه صوتی Domio برای کلاه ایمنی ارائه کرده است. این دستگاه کلاه امینی را به یک سیستم صوتی تبدیل می کند. این دستگاه روی هر کلاه ایمنی نصب می شود و با یک بند اضافی در جای خود محکم می شود. سیستم مورد نظر با کمک فناوریVibro–audio  فعال می شود. به عبارت دیگر سیستم با ارتعاشات میکرو داخل کلاه ایمنی را به سیستم صوتی شخصی تبدیل می کند. این سیستم به جای انتشار صدا در فضای آزاد، پالس های ارتعاشات میکرو را درون کلاه ایمنی منتقل می کند. این امر سبب می شود کاربر فقط صدای موسیقی را بشنود و همزمان نسبت به فضای خارج هوشیار باشد.

 کفی هوشمند کفش
تابه حال دستگاه های هوشمند زیادی برای دویدن ساخته شده که به دونده کمک می کند سریع تر و بهتر بدود. درهمین راستا محصول جدیدی به نام Runviساخته شده که با کمک هوش مصنوعی به یک مربی تبدیل می شود و به کاربر کمک می کند بهتر بدود. Runvi  در حقیقت یک سیستم شامل کفی های هوشمند و اپلیکیشن iOS است.
هریک از کفی ها مجهز به ۳۰ حسگر فشار پیشرفته و ۲ سرعت سنج هستند تا چشم اندازی دقیق از فرم بدنی ورزشکار هنگام دو فراهم کنند. این دستگاه به کاربر می گوید چه زمان باید وزن خود را روی پایش منتقل کند ، آیا ضربان قلبش کند شده یا آنکه هنگام دو پاشنه پایش را نخست به زمین می کوبد یا نه.

  حمام صحرایی
Geyser System  یک راه حل نوین برای حمام در کمپینگ است. این سیستم در حقیقت یک حمام قابل حمل است و سه چالش اصلی را حل می کند. نخست آنکه مقدار کمی آب مصرف می کند، فضای زیادی اشغال نمی کند و نیازمند الکتریسیته نیست. این محصول جریان آب را به دلخواه کاربر تنظیم می کند. در این سیستم سبک یک گالن آب تعبیه شده که برای یک حمام ۷ دقیقه ای کافی است. همچنین حاوی یک پک باتری ۱۲ ولتDC است که در تمام خودروها وجود دارد.

 تلسکوپ هوشمند
این تلسکوپ هوشمند به یک اپلیکیشن متصل می شود و چشم اندازی واقعی از آسمان شب بالای سر فراهم می کند. تلسکوپ به طور اتوماتیک در موقعیتی قرار می گیرد که چشم اندازی ایده آل از صورت های فلکی، ستارگان و سیارات فراهم می کند. همچنین با کمک اپلیکیشن Hiuni دیگر لازم نیست کاربر به تلسکوپ مراجه کند. در عوض می تواند در موبایل خود چشم اندازی زنده را در اپلیکیشن برای کاربر فراهم می کند. همچنین اپلیکیشن محتویاتی آموزشی را به شکل ویدیو، تصاویر و صوت برای کاربران ارایه می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :