fanavaran
آخرین اخبار
کد خبر : 232290
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1396 10:0

نگاهی به نوآوری های نمایش تصویر در تلویزیون های QLED

هرچند بیشتر مردم هنگام غروب برنامه های دلخواه شان را در تلویزیون تماشا می کنند؛ اما با وجود این در بسیاری از موارد محیطی که در آن قرار دارند بسیار روشن است.

فناوران- تحقیقات موسسه رنسلیر پلی تکنیک نشان داد میانگین روشنایی خانگی در آمریکا و اروپا در غروب ۷۵ لوکس و در روشنایی روز ۱۲۵ لوکس است. اما این سطح روشنایی در کشورهای آسیایی بسیار بیشتر، یعنی ۱۷۵ لوکس در شب و ۲۵۰ لوکس در روز است. 
مطالعه ای دیگر در سال ۲۰۱۳ ازسوی شرکت مدیریت عملکرد نیلسن نشان داد بینندگان تلویزیون شب ها بین ساعات ۲۰ تا ۲۳ به مدت دو ساعت و در طول روز هم بین ساعات ۱۱ تا ۱۵ برای یک ساعت و نیم پای این جعبه جادویی می نشینند.  به عبارت دیگر مردم معمولا در محیط های روشن تلویزیون تماشا می کنند و در نتیجه تلویزیون های بالارده باید بتوانند در محیط های بسیار روشن، بهترین کیفیت تصویر را ارایه کنند. 

آزمایش اتاق تاریک
در دهه ۱۹۹۰ بسیاری از مردم از پروژکتور برای تماشای فیلم استفاده می کردند. از آنجا که میزان انعکاس نور در صفحه پروژکتور بسیار زیاد است، روشن کردن چراغ ها کیفیت تصویر را تا حد زیادی کاهش می داد. همین مساله تولیدکنندگان تلویزیون را به فکر آزمایش اتاق تاریک انداخت. از آن زمان آزمایشگاه هایی راه اندازی شد که تست و تایید تلویزیون را در اتاق هایی کاملا تاریک انجام می دادند. 
اما از آنجا که بخش بزرگی از بینندگان نه تنها در شب که در روز هم تماشا می کنند، امروزه تولیدکنندگان به سمت محصولاتی رفته اند که در محیط های بسیار روشن نیز تصویری کاملا با کیفیت و شفاف را به بیننده ارایه کند. در نتیجه سازندگان تلویزیون مانند سامسونگ اکنون محصولات خود را در هر دو محیط تاریک و روشن آزمایش می کنند تا به بهترین کیفیت برای تما می محیط ها برسند. 
اما در محیط های روشن کدام تلویزیون ها بهترین تصویر را دارند؟

نقدهای عالی در نقاط مختلف
چندین شرکت آزمایش محصول، تلویزیون های QLED سامسونگ را به عنوان بهینه ترین محصول برای محیط های معمولی تماشای تلویزیون معرفی کردند و همین باعث شد یکی از برترین سازمان های آزمایش محصولات تلویزیونی و صوتی و تصویری در انگلستان، اخیرا سامسونگ را به خاطر عرضه تلویزیون های QLED به عنوان «برترین برند صوت وتصویر ۲۰۱۷» معرفی کند. 
مجله معتبر «Video Magazin» آلمان نیز در آزمایشی با حداکثر امتیاز ۱۰۰۵، امتیاز ۹۲۰ را به تلویزیون های QLED سامسونگ اعطا کرد که بالاترین امتیاز اعطایی تاکنون بوده است. همچنین تلویزیون QLED اولین محصولی آزمایش شده ازسوی این مجله بود که توانست در هر سه گروه ارزیابی یعنی نوآوری، مرجع بودن و نکات برجسته امتیاز بالایی کسب کند. این مجله محصولات تلویزیونی را در هر دو محیط تاریک و روشن با بازه ۴۵ تا ۷۵ لوکس ارزیابی می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :