fanavaran
آخرین اخبار
کد خبر : 224641
تاریخ انتشار : 20 آبان 1396 10:21

روتر تندا برای کاربران پرکار اینترنت

کاربران اینترنت ثابت در ایران به طور گسترده از مودم ADSL استفاده می کنند که یا دستگاه مودم ازسوی شرکت ISP برای آنها ارسال می شود یا خود کاربران خریداری می کنند و بیش از 80 درصد موارد، شبکه بی سیم تولید شده ازطریق این مودم ها حرفه ای نبوده و بیشتر کاربران از سرعت و محدوده پوشش شبکه بی سیم خود رضایت ندارند.

فناوران- نخستین راه حلی که به ذهن این کاربران می رسد، تعویض دستگاه مودم است. اما مودم های حرفه ای بسیار گران بوده و خرید یک مودم مقرون به صرفه دیگر، تغییری در وضعیت شبکه بی سیم فعلی نخواهد داشت؛  پس چاره کار چیست؟  اینجاست که پای روتر های بی سیم خانگی به میان می آید.
این روترها برای مصارف گوناگونی استفاده می شوند، ولی وجه اشتراک آنها حتی در مدل های مقرون به صرفه، امکانات بیشتر در مقایسه با مودم های خانگی است. تنها کافی است شبکه وایرلس مودم را خاموش کنید و روتر را با کابل شبکه به مودم متصل کنید. شرکت تندا، یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان در حوزه محصولات شبکه در چین، در تولید روترهای بی سیم خانگی تجربه زیادی داشته و توانسته قابلیت و امکانات بسیاری را در دستگاه های خانگی با قیمت مقرون به صرفه  در اختیار عموم کاربران قرار بدهد. یکی از محصولات پرطرفدار در دسته بندی روترهای بی سیم، دستگاه F3 است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.
دستگاه Tenda F3 یک روتر بی سیم کوچک و قدرتمند است که عنوان مقرون به صرفه را یدک می کشد. در این دستگاه خبری از تکنولوژی های گران قیمت مانند Beamforming یا MU–MIMO یا باندهای سه گانه و دو گانه نیست، اما در مقابل می توان برای یک شبکه وایرلس قدرتمند روی آن حساب کرد. 
استفاده از چیپ ست قدرتمندBroadcom  باعث شده شبکه قدرتمند بی سیم ایجاد کرده و کارایی دستگاه هنگام اتصال تعداد زیاد کاربران به شبکه بی سیم دچار اختلال یا کندی نشود و هنگام انتقال فایل های بزرگ یا فیلم های HD، ارسال تصویر روی تلویزیون یا ویدیو کنفرانس و ....ارتباط شبکه بی سیم مطمئن باشد و قطع نشود.
همچنین  پهنای باند 2.4GHz با سرعت 300Mbps می تواند نیاز های کاربران را به راحتی پاسخ بدهد.
با سه آنتن قدرتمند 5dBi و پوششی به مساحت 200مترمربع، امواج بی سیم تمام نقاط منزل را فرا می گیرند.  نگران قطع شدن یا ضعیف بودن شبکه Wi–Fi نباشید، تمام دستگاه ها به راحتی می توانند از یک شبکه مطمئن و پرسرعت  استفاده کنند.
QOS در این روتر با کنترل پهنای باند هرکدام از کاربران، به هر کاربر پهنای باند مشخصی را اختصاص داده تا همه کاربران بتوانند از شبکه بی سیم به نحو مطلوب استفاده کنند. با انتخاب بازه سرعت، می توان برای هر کاربر محدوده مجازی از پهنای باند و سرعت تعریف کرد تا هرکدام از بخشی از سرعت شبکه استفاده کنند. روتر بی سیم F3 می تواند علاوه بر حالت کاری Wireless Router در حالت کاریUniversal Repeater (گسترش شبکه های بی سیم اطراف)، WDS Bridge Mode (ارتباط دو شبکه بی سیم به یکدیگر) وWISP (اتصال به دکل بی سیم سرویس دهندگان اینترنت) هم کار کند.
با توجه به اینکه F3 یک روتر بی سیم است، می توان انتظار داشت که قابلیت Static Routing و جدول Routing Table نیز جزو وظایف اصلی این دستگاه باشد. روتر تندا F3 هم اکنون با گارانتی سه ساله شرکت آونگ در دسترس است. شرکت آونگ نماینده انحصاری محصولات Tenda است که از سال 1385 در زمینه محصولات آی تی شروع به فعالیت کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :