fanavaran
آخرین اخبار
کد خبر : 223130
تاریخ انتشار : 30 مهر 1396 10:33

امارات وزیر هوش مصنوعی منصوب کرد

امارات متحده عربی روز پنجشنبه گذشته تغییرات در وزرای دولت خود انجام داد و سمت جدیدی را درباره توسعه هوش مصنوعی در نظر گرفت. با این حساب، امارات متحده عربی اولین کشوری است که وزیر دولتی مختص به هوش مصنوعی دارد.


Futurism- دولت های سراسر جهان در حال درک کاربردها و اهمین هوش مصنوعی هستند. مانند آنچه در آلمان به وجود آمده است، پذیرش بین المللی با پیاده سازی قوانین هوش مصنوعی توسعه یافته است. در کشورهای دیگر مثل آمریکا، توسعه هوش مصنوعی با توصیه هایی درباره چگونگی پیشرفت فناوری پیش می رود. با این حال، امارات متحده عربی با نصب یک وزیر مسوول هوش مصنوعی یک گام جلوتر از همه رفته است. 
عمر بن سلطان العلما 27 ساله اولین وزیر دولتی هوش مصنوعی در جهان شده است. العلما یکی از شش وزیر جدید است که به تازگی منصوب شده اند. از این شش وزیر سه نفر زن بودند که این امر نمایانگر مرحله جدیدی از روند «مهارت های آینده، علوم آینده و فناوری آینده» است که امارات متحده عربی برای اطمینان از آینده ای بهتر برای نسل های بعدی به تازگی در پیش گرفته است. 
نخست وزیر امارات متحده عربی در توییتر خود نوشت: دولت جدید امارات، دولت انتصابات جدید است. این دولت برای توسعه دانش و علم قدم برمی دارد. پشتیبانی از تحقیقات و علوم در راس امور است. 
این مقام اماراتی در سخنرانی خود در اوایل هفته گذشته، به هوش مصنوعی به عنوان استراتژی جدید امارات متحده عربی در توسعه دانش پرداخت.
چشم انداز ۱۰۰ ساله امارات با هدف توسعه هوش مصنوعی
حاکم دبی، استراتژی توسعه هوش مصنوعی را بخش مهمی از برنامه چشم انداز صد ساله امارات متحده عربی تا سال ۲۰۷۱ اعلام کرد. شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نخست وزیر امارات متحده عربی و حاکم دبی، استراتژی توسعه هوش مصنوعی را به عنوان بخش مهمی از اهداف برنامه چشم انداز ۱۰۰ ساله امارات تا سال ۲۰۷۱ اعلام کرد.
گزارش ها حاکی از آن است که این برنامه هدف خود را ارتقای عملکرد دولت و ایجاد محیطی نوآورانه و پربازده از طریق سرمایه گذاری روی هوش مصنوعی تعیین کرده است. شیخ محمد در همین رابطه توضیح داد: چشم انداز ۱۰۰ ساله امارات از همین حالا با تمرکز روی هوش مصنوعی کار خود را آغاز کرده است تا پایه محکمی برای آینده باشد. ما روی سرویس های الکترونیکی را ۱۶ سال پیش کار شروع کردیم و امروز مرحله جدیدی را شروع می کنیم که براساس هوش مصنوعی است.
شیخ محمد در ادامه افزود: به دنبال این هستیم که تمامی ابزارها و متدلوژی های مرتبط با هوش مصنوعی را برای اطمینان از عملکرد بهتر دولت در تمامی سرویس های الکترونیکی به دست آوریم. او به این مساله نیز پرداخت که اپلیکیشن های مرتبط با هوش مصنوعی، درآمد و موقعیت های جدیدی را برای این کشور به وجود می آورند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :