fanavaran
آخرین اخبار
کد خبر : 197838
تاریخ انتشار : 29 آذر 1395 11:18

جزییات دستکاری یک روس در انتخابات آمریکا

انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا دستخوش یک چالش تازه شده است و آن دستکاری در ماشین های رای گیری الکترونیکی به دست یک روس است.

Engadget- گمانه زنی های زیادی درباره هر انتخابات در تمامی نقاط جهان اتفاق می افتد، اما کمتر پیش می آید که انتخاباتی با اهمیت ریاست جمهوری بزرگ ترین اقتصاد و گران ترین ارتش دنیا، دستخوش موضوع دستکاری و تقلب شود.
روزی که باراک اوباما، ریاست جمهوری آمریکا تا 15 روز آینده، خبر از دست داشتن روس ها در فساد انتخاباتی این کشور داد، اغلب تصور کردند که او تلاش می کند پیروزی حزب رقیب را زیر سوال ببرد؛ اما امروز شرکت Recorded Future که یک شرکت در حوزه امنیت در فضای الکترونیک است، اعلام کرده که شواهد موثق و محکمی را به مقامات درباره هک شدن دستگاه های رای گیری ارایه داده است.
«ثبت آینده» (ترجمه نام شرکت امنیتی) که کارش نظارت بر فرایندهای الکترونیک است، در اعلامیه خود نوشته که قبل از انتخابات متوجه شده فردی که به زبان روسی صحبت می کرده، قصد دارد آدرس دسترسی هک شده به ماشین های رای گیری «کمیسیون نظارت بر انتخابات» را بفروشد. این هکر روس که نام خود را «راسپوتین» اعلام کرد، در آن زمان بیش از 100 نام و رمز ورود به دستگاه های رای گیری را هک و در معرض فروش قرار داده بود.
کمیسیون نظارت در مقابل این اعلامیه تنها گفته است که در حال همکاری با مقامات قانونی درباره این نفوذ است. گرچه این کمیسیون در کار شمارش آرا دخالتی ندارد و اطلاعات شخصی رای دهندگان نیز در ماشین ها ثبت نمی شود و در خطر نبوده اما دسترسی به ماشین های رای گیری می تواند انواع از دستکاری در انتخابات را ممکن سازد و از سوی دیگر برای بی اعتبار کردن کل فرآیند کافی ا ست.
از سوی دیگر، مقامات سازمان های جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا پس از مدت ها متهم کردن روس ها به دخالت در هک کردن شبکه های رایانه ای احزاب دموکرات و جمهوری خواه ایالات متحده، این بار شخص پوتین را در این زمینه متهم کردند. این مسوولان با سطح بالایی از اطمینان می گویند که ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه شخصا در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دخالت کرده است و برای افشای مطالب هک شده مربوط به دموکرات ها در اینترنت دخالت کرده است.
این اطلاعات از طریق منابع دیپلماتیک و جاسوسانی به دست آمده است که برای دولت آمریکا و متحدانش کار می کنند. ماموران اطلاعاتی آمریکا می گویند هدف پوتین از این دخالت در انتخابات آمریکا چندوجهی و گسترده بوده است.
وی از یکسو با هدایت افشاگری ها درباره فساد هیلاری کلینتون و فاسد نشان دادن صحنه سیاست در ایالات متحده به اعتبار دموکرات ها و کل نظام سیاسی آمریکا لطمه زد و از سوی دیگر چهره آمریکا را در میان کشورهای متحد این کشور مخدوش کرد تا آنها به این نتیجه برسند که دیگر نمی توانند به ایالات متحده به عنوان یک رهبر معتبر جهانی اعتماد کنند. سازمان های اطلاعاتی آمریکا پیش از این هم هک شدن کمیته ملی دموکراتیک وابسته به حزب دموکرات را به روس ها نسبت داده بودند.سازمان های اطلاعاتی آمریکا هم اکنون به دنبال انتقام گیری از پوتین هستند و به همین منظور مدعی هستند تحقیقات خود را درباره آنچه که امپراطوری مالی شخصی پوتین نامیده اند، آغاز کرده اند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :