fanavaran
آخرین اخبار
کد خبر : 189167
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1395 11:34

استفاده از پهپاد برای مقابله با قانون شکنی

پلیس شهر لندن برنامه ویژه ای را در نظر گرفته است که به موجب آن قرار است نیروهای امنیتی برای تعقیب قانون شکنان و سارقان از پهپاد بهره بگیرند.

شماران سیستم- پهپادها به عنوان یک فناوری ویژه به تدریج در حال یافتن جایگاه مناسب خود در جوامع هستند و جنبه تفریحی آنها کم کم در حال تبدیل شدن به قابلیت های حرفه ای است.در این میان نیروهای پلیس انگلستان کاربری جدیدی را برای این ابزارهای پرنده در نظر گرفته اند که در صورت تایید مراجع قانونی به زودی در این کشور به اجرا درخواهد آمد.
  بر اساس این طرح قرار است نیروهای پلیس برای تعقیب مجرمان به استفاده از پهپادها دست بزنند و به این ترتیب از خسارت های مرسوم در تعقیب و گریز جلوگیری کنند.
به این ترتیب جرایمی مانند کیف قاپی یا سرقت هایی که در سطح شهر لندن انجام می شود، به صورت همزمان توسط پلیس و پهپادها پیگیری خواهند شد تا مشکلی در راه برخورد نیروها با جمعیت حاضر در محل حادثه وجود نداشته باشد.
شایان ذکر است که دو سال پیش یکی از تعقیب های پلیسی در لندن موجب آسیب دیدگی شدید یک جوان حاضر در محل حادثه شد که این امر موجب شد تا موج فشار بر نیروهای پلیس جهت کاهش استفاده از تجهیزات نسبتا خطرناکی مانند هلیکوپتر افزایش پیدا کند و طرح پهپادهای پلیسی نیز در راستای همین امر ارایه شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :