fanavaran
آخرین اخبار
کد خبر : 206122
تاریخ انتشار : 30 فروردین 1396 10:18

در آیین اختتامیه فین استارز ۲۰۱۷ اعلام شد

آمادگی ٢٢ سرمایه گذار برای حمایت از ۵۰ استارت آپ

مدیر عامل شرکت فرابورس در آیین اختتامیه نمایشگاه بورس، بانک و بیمه گفت: در این دوره ۷۰ استارت آپ اعلام آمادگی کردند که در این بین ۵۰ مورد آن در حوزه بانک و بیمه بودند.

فارس- امیر هامونی گفت: در این دوره ٧٠ استارت آپ اعلام آمادگی کردند که در این بین ۵۰ استارت آپ در حوزه بانک و بیمه شرکت کرده اند. وی افزود: ٢٤ مربی نیز در این بین اعلام حضور کردند که در نهایت ٢٠ شرکت تایید شدند. همچنین ٢٢ سرمایه گذار نیز در این رویداد شرکت کردند که ١٨ سرمایه گذار تایید شدند. به گفته هامونی از مجموعه شرکت های مشاوره خصوصی و شتاب دهنده ها نیز ٤ شرکت و ٩ صندوق های جسورانه و ٤ سرمایه گذار وابسته به بانک، تامین سرمایه و سایر سرمایه گذاران حضور داشته اند و بسیاری از آنها نیز در مرحله عقد قرار داد بوده اند.
معاون توسعه مدیریت و منایع علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز  با بیان حمایت های دولتی از استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان گفت: چتر حمایتی بر سر استارت آپ ها گسترده شده تا این فرآیند به مرحله تجاری سازی برسد.
علیرضا دلیری فین استارز را تحولی بزرگ در حوزه فناوری های مالی دانست و گفت: خوشبختانه هم اکنون جسارت ورود به حوزه نوآوری و فرهنگ سازی در کشور ایجاد شده است. 
معاون توسعه مدیریت و منایع علمی و فناوری ریاست جمهوری در آیین اختتامیه فین استارز ۲۰۱۷ افزود: سال به سال فضای فین استارها فناورانه تر می شود و اختصاص یک سالن مستقل به این رویداد نیز ضمن تاثیرگذاری قوی تر به ارتباط منسجم تر بین مخترعان و فناوران و سرمایه گذاران کمک خواهد کرد.
وی با بیان تکالیف دولت و فضای دانشگاهی در حوزه استارت آپ ها گفت: در ابتدای کار نیاز به فرهنگ سازی در این حوزه داشتیم که با اهرم های تشویقی برای دانشگاه ها و ایجاد مراکز نوآوری احساس می کنیم که فضای علمی کشور برای توسعه این رویداد، هم در دانشگاه های بزرگ و هم دانشگاه های دور دست آماده شده است.
دلیری با بیان حمایت های دولتی از استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان گفت: چتر حمایتی بر سر استارت آپ ها گسترده شده تا این فرآیند به مرحله تجاری سازی برسد و تاکنون بیش از ۱۱۰ خدمت برای حوزه های جدید دانش بنیان ایجاد کرده ایم.
به گفته معاون توسعه مدیریت و منایع علمی و فناوری ریاست جمهوری بیش از ۲۰ هزار شرکت دانش بنیان و نوآورانه در کشور ایجاد شده و تشکیل صندوق های جسورانه و صندوق های پژوهشی فناوری در بورس هم ناشی از احساس نیاز در این حوزه بوده است. 
دلیری ادامه داد: الان تعداد زیادی از بانک ها شرکت های سرمایه گذاری VC راه اندازی کرده اند؛ چرا که احساس می کنند با ورود به این فضا با سرمایه گذاری سودآورتر و پایدارتری مواجه هستند. وی طرح های ارایه شده در استارت آپ های امسال را برجسته توصیف کرد و گفت: بسیاری از این طرح ها می تواند تحولات بزرگی در اقتصاد کشور ایجاد کند و معاون توسعه مدیریت و منایع علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز تا آخر پشت سر مخترعان و مبتکران خواهد ایستاد. 
دلیری با بیان اینکه برای نجات اقتصاد کشور و پیاده سازی اقتصاد مقاومتی راهی جز ورود به حوزه فعالیت های دانش بنیان نداریم، گفت: برای اقتصاد دانش بنیان، نظام مالی جدیدی در دولت تدوین کرده ایم تا دستگاه های اجرایی را قانوناً مکلف به حمایت کنیم که در روزهای آینده به تصویب هیات دولت خواهد رسید و در بخش هایی هم که نیاز به قانونگذاری مجلس دارد، حمایت مجلسی ها را خواهیم داشت. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :