fanavaran
آخرین اخبار
کد خبر : 250977
تاریخ انتشار : 25 آذر 1397 11:32

رییس اتاق اصناف ایران:

مرجع برخورد با متخلفان صنفی بازرسان اتاق اصناف و اتحادیه ها هستند

رییس اتاق اصناف ایران گفت: مدیران مجتمع های تجاری برای جلوگیری از فروش کالای قاچاق مجوز ندارند، هیچ گاه نه قانون و نه شرع چنین اجازه ای به افراد نداده است. این کار یعنی ایجاد هرج و مرج و دخالت در امور صنفی، ضمن اینکه باعث ایجاد اصطکاک بین مردم نیز می شود.
undefined
ایلنا- علی فاضلی رییس اتاق اصناف ایران در خصوص اظهارات سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص برخورد با فروشندگان کالای قاچاق از ابتدای دی ماه و درخواستش از مدیران مجتمع های تجاری مبنی بر اینکه با کمترین اصطکاک ، کالاهای قاچاق را جمع آوری کنند و کنار بگذارند، گفت: مدیران یک مجتمع تجاری به چه حقی می توانند به یک مجموعه یا بنگاه دیگر ورود کند که بخواهند از فروش کالای قاچاق جلوگیری کنند.
وی ادامه داد: هیچ گاه نه قانون و نه شرع چنین اجازه ای به افراد نداده است. این کار یعنی ایجاد هرج و مرج و دخالت در امور صنفی، ضمن اینکه باعث ایجاد اصطکاک بین مردم نیز می شود.
رییس اتاق اصناف ایران ادامه داد: قانونگذار به طور کامل کالای قاچاق و نهاد مربوط به برخورد به آن را نیز  مشخص کرده است. براساس قانون هیچ بنگاهی حق خرید فروش کالای قاچاق را ندارد و مرجع برخورد با این پدیده نیز بازرسان اتاق اصناف یا اتحادیه های مربوطه هستند.
وی ادامه داد: میزان جرایم فروشندگان کالای قاچاق مشخص شده و تا پلمپ واحد صنفی نیز در صورت لزوم اجرا خواهد شد.
وی در خصوص وظیفه بازرسی اتاق اصناف و اتحادیه ها به خصوص در سال جاری و حجم کار آنها گفت: برخی اظهار می کنند که به علت ضعف بازرسی چنین صحبت هایی مطرح می شود اما باید ما واقعیت های موجود را در نظر بگیریم و سر خود را کلاه نگذاریم. در تهران 200 هزار بنگاه صنفی وجود دارد و کل ساختار بازرسی در این کلان شهر 130 نفر هستند که این اعداد و ارقام هیچ تناسبی با یکدیگر ندارد.
فاضلی ادامه داد: از طرف دیگر در کل کشور ما دو میلیون و پانصد و سی هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب و 750 هزار بدون پروانه داریم که برای کنترل و بازرسی آنها 1920 نفر نیرو وجود دارد که 22 درصد آنها پرسنل ستادی هستند یعنی 1050 نفر بازرس داریم پس باید براساس ظرفیت های موجود انتظار داشته باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :