fanavaran
آخرین اخبار
کد خبر : 237995
تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1397 7:6

با تفاهم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و شرکت مبنا کارت آریا

دریافت درگاه پرداخت الکترونیکی بدون نماد اعتماد ممکن شد

با امضای تفاهم نامه میان سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و شرکت مبنا کارت آریا، درگاه پرداخت اینترنتی به شرکت های دارای مجوز فعالیت سازمان بدون نیاز به پیش شرط های دیگر ارایه می شود.
undefined
فناوران - نشست امضای تفاهم نامه سازمان با شرکت مبناکارت آریا جهت ارایه درگاه پرداخت اینترنتی به اعضای سازمان نصر با حضور محمدباقر اثنی عشری رییس شورای مرکزی این سازمان، مجید افرا مدیرعامل شرکت مبنا کارت آریا، جعفر محمدی عضو هیات مدیره نصر تهران، حسن هاشمی رئیس نصر خراسان رضوی و ادیب حافظی گل معاونت عملیات شرکت مبنا کارت آریا برگزار شد.
در ابتدای نشست، محمدباقر اثنی عشری رییس شورای مرکزی سازمان بابیان اینکه دولت هنگامی که بحث زیرساخت و پهنای باند را گسترش داد کسب وکارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات در صنایع مختلف توسعه یافت، گفت: مجموع این اقدامات به اشتغال زایی، ثروت آفرینی و رفاه مردم کمک می کند. درگاه پرداخت یکی از مسایلی است که در مسیر توسعه تجارت الکترونیکی وجود دارد و سازمان با امضای این تفاهم نامه گام اول برای رفع آن را برداشته است تا این امکان در اختیار کسب وکارهای نوپا قرار گیرد و در راستای توسعه و رشد سه محور اشتغال زایی، ثروت آفرینی و خدمت رسانی به مردم فعالیت کنند.
در ادامه جعفر محمدی عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران درباره ضرورت های امضای چنین تفاهم نامه ای افزود: فعالیت در فضای مجازی نیازمند انجام عملیات پرداخت است که در نظام بانکی ما از طریق درگاه های پرداخت انجام می شود که تا پیش ازاین درگاه پرداخت در صورت اخذ نماد اعتماد الکترونیکی و انجام عملیات اعتبار سنجی ارایه می شد. 
محمدی با بیان اینکه دیدگاه کلان حاکمیتی نیز از مجوزمحوری به سوی دیدگاه چارچوب و فرآیند محور در حال گذار است، افزود: با این تفاهم نامه رویکرد مجوز محور را به فرآیند محور خلاصه کردیم و درصورتی که تخلفی انجام شود یا تداخلی ایجاد شود سازمان به عنوان یک پنجره واحد موضوع را بررسی می کند و در صورت بروز اشکال و تخلف به مساله رسیدگی می کند. 
مدیرعامل شرکت مبنا کارت آریا نیز گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، چرخه های کوچک اقتصادی حایز اهمیت بسیاری است زیرا نهادهای نظارتی و حاکمیتی امکان ورود به حوزه پرداخت های خرد را نداشتند. ولی با ورود سازمان نظام صنفی رایانه ای که دستورالعمل های شفافی در طی سالیان در آن پیش بینی شده است امکان ساماندهی به پرداخت های خرد فراهم شده است و تحولی در این عرصه را انتظار 
خواهیم داشت. 
محمدی در ادامه در پاسخ به تکلیف وضعیت مجوزهای صادرشده از سوی وزارت صنعت در حوزه تجارت الکترونیکی، بابیان اینکه اعطای نماد الکترونیک از سوی وزارت صنعت در ابتدا توانست از بسیاری از نابسامانی ها جلوگیری کند، گفت: اقدام سازمان برای همکاری با شرکت های ارایه دهنده خدمات پرداخت و تسهیل تجارت الکترونیکی برای اعضای سازمان مخالف با قانون نیست زیرا در متن قانون هم اعطای درگاه پرداخت منوط به دریافت نماد الکترونیکی نیست و به طورکلی هیچ انحصاری در این زمینه وجود ندارد.
عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران با اعلام اینکه دوره آزمایشی اعطای درگاه های پرداخت الکترونیکی از دیروز آغازشده است، گفت: فعالان صنعت ICT کشور که به عضویت سازمان نظام صنفی درآمده اند می توانند از امروز با در دست داشتن آخرین نسخه مجوز تمدیدشده سازمان و دفترچه حساب جاری خود به این شرکت مراجعه کرده و درخواست اعطای
 درگاه کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :