fanavaran
آخرین اخبار
کد خبر : 222625
تاریخ انتشار : 23 مهر 1396 10:24

آزمون الکترونیکی مشاوران IT برگزار شد

نهمین آزمون احراز صلاحیت مشاوران برای نخستین بار در سراسر کشور به صورت الکترونیک و با موفقیت برگزار شد.


فناوران - ناصرعلی سعادت، رییس سازمان با ابراز خوشحالی از برگزاری موفقیت آمیز آزمون الکترونیکی مشاوران فناوری اطلاعات گفت: برگزاری آزمون مشاوران به صورت الکترونیکی از جمله برنامه هایی بود که از مدت های گذشته در برنامه سازمان قرار داشت و از آنجایی که در دوره چهارم سازمان نظام صنفی رایانه ای قصدمان به انجام رساندن تمام کارهای نیمه تمام و ترسیم افق های جدید است، این اقدام با تلاش کمیسیون مشاوران و همراهی نظام های استانی به بهترین شکل به انجام رسید که مایه افتخار این صنف است.رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور افزود: همکاری نظام های استانی موجب شد تا اولین دوره برگزاری الکترونیکی آزمون مشاوران به صورت سراسری در تمام استان های دارنده متقاضی برگزار شود و مرحله آزمون آزمایشی و اجرای طرح به صورت پایلوت حذف شود. 
سهیل عباسی، رییس کمیسیون مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور نیز گفت: در نهمین دوره آزمون مشاوران فناوری اطلاعات شاهد استقبال گرم شرکت کنندگان از 24 نظام استانی بودیم که بیشترین میزان مشارکت از استان تهران و سپس در استان خراسان رضوی و استان فارس به ثبت رسیده است. 
عباسی با اعلام اینکه در مرحله بعدی تمرکز زمانی برگزاری آزمون مشاوران فناوری اطلاعات حذف خواهد شد، گفت: مرحله نخست برگزاری آزمون مشاوران به صورت الکترونیکی از جمله بخش های بهسازی روند برگزاری این آزمون بود که در نهمین دوره این امر با موفقیت کامل انجام شد. در مرحله بعد حذف تمرکز زمانی آزمون را در برنامه داریم. با راه اندازی سامانه آزمون آنلاین هر فرد واجد شرایطی در هر زمانی از سال قادر خواهد بود آزمون الکترونیکی بدهد و در صورت قبولی مجوز مشاوره خود را در اسرع وقت از نظام استانی مرتبط دریافت کند. با این روش دیگر کارشناسان یک سال برای برگزاری آزمون در انتظار نخواهند ماند.
سعادت نیز در ادامه به تشکیل سازوکار و فرآیند ارتقای مشاوران رتبه سه به دو در سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور پرداخت و افزود: در حال حاضر کمیته احراز صلاحیت مشاوران در نظام های استانی تشکیل شده است و هر مشاور که در آزمون موفق به اخذ رتبه سه شود، می تواند در صورتیکه حایز شرایط باشد، درخواست خود را برای ارتقا به مشاور رتبه دو به کمیته استانی تحویل دهد تا پس از تایید و بررسی برای تایید نهایی به کمیته مرکزی احراز صلاحیت در سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور ارجاع داده شود. جلسات کمیته احراز مرکزی به صورت ماهانه برگزار می شود تا روند رسیدگی به درخواست ها سریع تر انجام شود.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با بیان لزوم استفاده دستگاه های دولتی از مشاوران احراز صلاحیت شده سازمان افزود: در جلسه ای که با حضور اعضای شورای مرکزی سازمان در غرفه سازمان در حین نمایشگاه الکامپ با معاون دولت الکرونیکی سازمان فناوری اطلاعات داشتیم، ایشان قول مساعد دادند، طی بخشنامه ای به تمامی دستگاه های دولتی ابلاغ می کنند تا در پروژه های اجرایی خود از مشاور درجه دار سازمان نظام صنفی رایانه ای بهره مند شوند. شرکت کنندگان پس از قبولی در این آزمون و اخذ مجوز از سازمان نظام صنفی رایانه ای، قادر خواهند بود با عنوان کارشناس مشاور در مناقصات و پروژه های مشاوره فناوری اطلاعات حضور یابند.
نتایج آزمون مشاوران پایه سه حوزه فناوری اطلاعات پس از تایید شورای مرکزی سازمان از طریق پورتال های استانی نظام صنفی رایانه ای اطلاع رسانی خواهد شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :