fanavaran
آخرین اخبار
کد خبر : 212325
تاریخ انتشار : 1 تیر 1396 11:16

برگزاری چالش کسب وکارهای دیجیتالی در حوزه کشاورزی

معاونت علمی و فناوری رییس جمهور به منظور بررسی مشکلات مربوط به وجود انواع واسطه‎های اضافی و افزایش دورریز محصولات کشاورزی، چالش طراحی و راه اندازی کسب وکارهای دیجیتالی در حوزه توزیع و فروش میوه را برگزار می کند.

فناوران - پرویز کرمی، دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری گفت: توزیع محصولات کشاورزی و تحویل به موقع آن ها به بازارهای هدف در داخل و خارج کشور با رویکرد سنتی و از طریق واسطه های غیرضروری، بخش قابل توجهی از قیمت تمام شده این محصولات را به خود اختصاص می دهد.
به گفته کرمی توسعه بسترهای اطلاعاتی و به ویژه موبایل و اینترنت در سراسر کشور و همچنین تجربه راه اندازی کسب وکارهای خدماتی نوآورانه در سایر حوزه ها و کشورها، حاکی از آن است که در صورت طراحی مدل های کسب وکار مناسب و با تکیه بر افراد و گروه های خلاق می توان با تسهیل و تسریع فرایند توزیع محصولات کشاورزی و از طریق حذف واسطه های غیرضروری، گام های جدی در راستای ساماندهی بازار میوه و محصولات کشاورزی برداشت.
وی افزود: کارآفرینان و مبتکران، شرکت‏های دانش‏بنیان، دانشجویان و اعضای هیات علمی و دیگر افراد علاقه مند از داخل و خارج کشور می توانند در قالب انفرادی یا گروهی در این چالش شرکت کنند.
مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه شرکت در این چالش برای همه علاقه مندان آزاد و رایگان است، اظهار کرد: چالش پیش رو در 3 مرحله برگزار می شود که فرآیند ثبت نام مرحله اول آن از ابتدای خرداد ماه آغاز شده است.
وی درباره مهلت ارسال طرح‏ کسب وکار تا تاریخ اول تیرماه گفت: طرح های کسب وکار ارسالی می بایست در قالب معین قرار گرفته، در سایت تهیه و ارسال شوند. 
کرمی ادامه داد: شرکت کنندگانی که در این مرحله برگزیده می شوند، از حمایت ها و تسهیلاتی نظیر حضور در دوره های توانمندسازی برای آشنایی بیشتر با اصول و فنون کارآفرینی و راه اندازی کسب وکار بهره مند خواهند شد. 
وی افزود: در مرحله بعد صاحبان طرح های برگزیده می بایست پایلوتی از کسب و کار خود را (نظیر سایت، اپلیکیشن و یا سایر سرویس های دیجیتالی مشابه) ایجاد کنند.علاقه‎مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این چالش و نحوه شرکت در آن می توانند به نشانی اینترنتی ichallenge.ir مراجعه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :