fanavaran
آخرین اخبار
کد خبر : 197827
تاریخ انتشار : 29 آذر 1395 11:2

نصر کشور و اتاق بازرگانی مالزی تفاهم نامه امضا کردند

عصر روز شنبه در جریان الکامپ تفاهم نامه همکاری بین سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و رییس اتاق بین الملل بازرگانی و صنعت مالزی به امضا رسید.

فناوران- این تفاهم نامه را ناصرعلی سعادت، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای و داتوک ویرا جلیلا بابا، رییس اتاق بین الملل بازرگانی و صنعت مالزی (MICCI) امضا کردند.
براساس این گزارش، دو طرف توافق کردند یک چارچوب کلی برای تسهیل همکاری در قالب این تفاهم نامه و در زمینه های فعالیت ها و کسب و کارهای مرتبط شکل بگیرد.
تسهیل سرمایه گذاری در فناوری های مشترک و توسعه شرکت ها در ایران و مالزی، انجام پروژه های مشترک موردعلاقه دو طرف، خلق فرصت های سرمایه گذاری و جلب سرمایه گذاران برای فناوری ها و محصولات دو طرف، همکاری در اجرای رویدادهای مورد نظر و تسهیل در اشتراک گذاری تجارب موفق ازجمله زمینه های همکاری ذکر شده در این تفاهم نامه است. همچنین، شناسایی پروژه هایی که امکان پیاده سازی مشترک داشته باشد و همکاری و تسهیل تبادل هیات های تجاری از موارد مذکور در این تفاهم نامه است.
بر اساس این گزارش پس از بازدید هیات تجاری مالزیایی از نمایشگاه الکامپ، داتوک جلیلا، رییس اتاق بازرگانی و صنایع بین الملل مالزی با نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات و ناصرعلی سعادت، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور دیدار کرد.
در این دیدار طرفین درباره نحوه گسترش همکاری ها در حوزه ICT بحث و گفت وگو کردند.
نصرالله جهانگرد، رییس سازمان فناوری اطلاعات پس از این دیدار گفت: مدیران بیش از 60 شرکت خارجی با هدف توسعه همکاری میان شرکت های خصوصی دو طرف، ایجاد تسهیلات بیشتر تجاری و بانکی و آشنا شدن با ظرفیت های ایران به کشورمان 
آمده اند.
وی با بیان اینکه نیمی از شرکت هایی که در قالب این هیات به ایران آمده اند در حوزه IT فعالیت می کنند، گفت: سطح همکاری در حوزه ICT میان ایران و مالزی چندان مناسب نیست اما امیدواریم این رفت وآمدها در کنار حل مشکلات بانکی، این تعاملات را افزایش 
دهد.
داتوک جلیلا، رییس اتاق بازرگانی و صنایع بین الملل مالزی نیز گفت: برای گسترش روابط تجاری میان ایران و مالزی، همراه با هیاتی 63 نفره به ایران آمده ایم.
وی ادامه داد: شرکت های ایرانی می توانند از مالزی به عنوان دروازه حضور و گسترش بازار در شرق آسیا استفاده کنند.
رییس اتاق بازرگانی و صنایع بین الملل مالزی با تجلیل از بخش الکام استارز گفت: حضور تعدادی جوان بااستعداد در بخش استارت آپ های نمایشگاه قابل توجه بود.
اتاق بین الملل بازرگانی و صنعت مالزی با بیش از یک هزار عضو سازمانی از سوی دولت مالزی به عنوان یکی از نمایندگان فعال جامعه تجار مالزی مورد وثوق
است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :