fanavaran
آخرین اخبار
کد خبر : 197744
تاریخ انتشار : 27 آذر 1395 11:35

مسوول کمیسیون نرم‌افزار سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران تشریح کرد:

5 معیار انتخاب استارت‎آپ‎ها برای حضور در الکامپ 22

مسوول کمیسیون نرم افزار سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران گفت: استارت‎آپ‎های الکامپ 21 قطعا بازخورد بسیار خوبی از نمایشگاه گرفته اند و این از استقبال چشمگیر آنها برای حضور در این دوره از نمایشگاه پیداست.

فناوران- شاهین طبری افزود:  وقتی درخواست ها برای حضور در الکامپ به یکباره 3 برابر شده است، یعنی استارت‎آپ‎ها توانسته اند با حضور در نمایشگاه گره ای از کسب و کار خود باز کنند.
وی تصریح کرد: هدف سازمان نظام صنفی رایانه‎ای این است که  زیرساخت و شرایطی برای جذب سرمایه‎گذاران در این بخش ایجاد کند. از این رو تلاش کردیم که امسال یک محیط استارت‎آپی فراهم کنیم که حضور استارت‎آپ ها در کنار شتابدهنده ها و سرمایه گذاران خطرپذیر به عنوان اضلاع اصلی اکوسیستم در این محیط حاضر باشند. مسوول کمیسیون نرم افزار نصر تهران اضافه کرد: در حال حاضر بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال سرمایه گذاری در این حوزه هستند و نمایشگاه الکامپ فرصت مناسبی برای آشنایی با فعالیت استارت‎آپ‎هاست.طبری همچنین گفت: اقدام سازمان نظام صنفی رایانه‎ای برای اختصاص فضا به استارت‎آپ‎ها در نمایشگاه الکامپ   در خور قدردانی است که فقط از صنف می توان این رویکرد حمایتی را انتظار داشت. 
وی افزود: امسال سالن 18 به طور کامل به اکوسیستم استارت آپی اختصاص داده شده و قطعا سازمان نظام صنفی رایانه‎ای بعد از الکامپ نتیجه حضور آنها را بررسی خواهد کرد.طبری در مورد ایجاد کافه IT برای نخستین بار در الکامپ گفت: امسال فضایی برای برگزاری سخنرانی و ارایه ایده ها در نظر گرفته شده است که هر استارت‎آپ فرصت کوتاهی برای معرفی خود خواهد داشت.وی افزود: همینطور کافه IT خواهیم داشت تا فضایی ایجاد شود که استارت‎آپ ها بتوانند با سرمایه گذاران و حامیان احتمالی خود به گفت وگو بپردازند. وی همچنین در مورد نحوه ارزیابی استارت‎آپ‎ها برای حضور در الکامپ گفت: بیش از 500 استارت آپ درخواست حضور داشتند که پس از احراز مدارک 300 تای آنها در الکامپ 22 حضور یافتند.
وی افزود: برای انتخاب استارت‎آپ‎ها 5 معیار مد نظرمان بود. این معیارها عیارتند از؛ قابلیت بازار سازی داشته باشند، سن شرکت کمتر از سه سال باشد، حداقل یک وب سایت یا اپلی کیشن داشته باشند، تیم باشند و بتوانند از ایده و طرح خود دفاع کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :