fanavaran
آخرین اخبار
کد خبر : 197733
تاریخ انتشار : 27 آذر 1395 11:13

گزارش فناوران از دومین روز الکامپ ۲۲

شرقی تر از همیشه

الکامپ بیست و دوم در دومین ایستگاهش، پس از پشت سر گذاشتن یک افتتاحیه برفی، با آفتاب و هوایی پاک همراه شد و حتی خیل خودروهای صف کشیده برای ورود به پارکینگ های مملو از اتومبیل نمایشگاه هم نتوانستند آنقدر دود از اگزورها بیرون بدهند که حریف این هوای دلپذیر شوند.

از همان دقایق اولیه دیروز، می شد یک روز شلوغ را برای الکامپ پیش بینی کرد. 
ساعت نه صبح نشده، برای ورود به خیابان نمایشگاه از جنوب سئول، باید پیه یک ساعت معطلی در صف بی پایان خودروها را به جان می خریدی و تازه، به پارکینگ ها که می رسیدی با درهای بسته مواجه می شدی؛ یعنی که آنقدر آدم آمده که صبح اول چراغ جا کم بیاید. این وضعیت البته بیش از آنکه نشان دهنده استقبال بازدیدکنندگان باشد، حاکی از این بود که کارمندان شرکت های غرفه گذار همه ماشین شخصی دارند؛ خدا را شکر! به این خیل غرفه دار ماشین دار کم کم بازدیدکنندگان هم اضافه شدند و روز پر رفت و آمد و بسیار شلوغی رقم زدند. این ازدحام در سالن 18 که ویژه الکام استارز است، بیش از همه جا به چشم می آمد.

شرق دور، همین نزدیکی
اما شاید ویژگی اصلی روز دوم نمایشگاه الکامپ حضور هیاتی 60 نفره از صاحبان کسب و کار مالزی بود.
خانم داتوک جلیلا، رییس اتاق بازرگانی و صنایع بین الملل مالزی در راس هیات تجاری ۵۰ نفری از بیست و دومین دوره نمایشگاه الکامپ بازدید کرد و علاوه بر دیدار با برگزارکنندگان، بازدید مفصلی هم از سالن استارت آپ ها انجام دادند. 
حضور این هیات از مالزی، در کنار غرفه های پرشمار شرکت های چینی، تایوانی و کره ای، جوی کاملا شرقی به الکامپ داد و هر جا چشم می گرداندی چشم بادامی ها را می دیدی.
از دیگر رویدادهای دومین روز نمایشگاه الکامپ می توان به بازدید معاون وزیر بهداشت، معاون اجرایی سازمان بورس و معاون سازمان میراث فرهنگی نیز اشاره کرد.
دیروز هم مثل همیشه صف های طولانی دریافت سیم کارت و شارژ رایگان، رفت و آمد در نمایشگاه و ورود به سالن ها را برای بازدیدکنندگان سخت کرده بود. با این حال سالن های ۳۸ و ۱۸ از همه شلوغ تر بود که وجود ایرانسل در سالن ۳۸ و استارتاپ ها در سالن ۱۸ را می توان دلیل اصلی شلوغی این دو سالن دانست. 
اما یکی از مهم ترین نقاط ضعف نمایشگاه ورودی اصلی است که مثل همیشه جایگاهی برای پهن کردن بساط دستفروشان است که رفت و آمد را برای بازدیدکنندگان سخت کرده است. با وجود اینکه بارها اعتراضاتی در این زمینه نیز به برگزار کنندگان نمایشگاه شده، اما تاکنون چار ه ای برای آن اندیشیده نشده است.
با همه این ها دومین روز از نمایشگاه بسیار پرشور به پایان رسید و اکثر شرکت ها نیز از حضور در نمایشگاه و نیز مذاکراتی که در این دو روزه با شرکت های همکار و رقیب داشته اند راضی بودند و امسال را پربارتر از سال های گذشته ارزیابی می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :