fanavaran
آخرین اخبار
کد خبر : 197732
تاریخ انتشار : 27 آذر 1395 11:13

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور اعلام کرد:

تمام فضای نمایشگاه را برای الکامپ 23 می خواهیم

بنابر توافق سازمان نظام صنفی رایانه‎ای با سازمان فناوری اطلاعات، از این پس سازمان نصر هر استان بازوی اجرایی و کارشناسی سازمان فناوری اطلاعات در ادارات کل آن استان خواهد بود.

فناوران- رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور و روسای برخی از نصرهای استانی، روز گذشته در حاشیه نمایشگاه الکامپ با رضا باقری اصل، معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات دیدار و گفت وگو کردند. در این نشست مشکلات نظام صنفی رایانه‎ای استان ها در خصوص همکاری با نهادهای دولتی برای اجرای پروژه های فناوری اطلاعات و ارتباطات مطرح شد و باقری اصل قول مساعد داد که بعد از نمایشگاه الکامپ بخشنامه همکاری سازمان های نصر استانی به عنوان بازوی اجرایی سازمان فناوری اطلاعات در سازمان های دولتی همان استان، ابلاغ خواهد شد. 

نشست پرثمر 
ناصرعلی سعادت در این خصوص به فناوران گفت: این موضوع مهم خواسته درازمدت سازمان های نصر استانی بود که با تلاش آقای اطرج در نشست روز گذشته با معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات به نتیجه رسید.
وی با بیان اینکه مشکلات اعضای نظام صنفی رایانه‎ای استان ها با تهران متفاوت است، افزود: در استان‎ها مسایل پیچیدگی خاص خود را دارد در حالی که حل مشکلات تهران به دلیل تمرکز دستگاه های دولتی به مراتب ساده تر است.   
وی تصریح کرد: در نمایشگاه الکامپ شرایطی ایجاد شد تا نظام صنفی رایانه ای استان ها مشکلات شان را با سازمان فناوری اطلاعات در میان بگذارند.
سعادت اضافه کرد: تا 15 روز دیگر اعضای نصر استان ها بازوی اجرایی و کارشناسی سازمان فناوری اطلاعات در استان خود خواهند شد. البته به این معنی نیست که قبلا همکاری بین بخش خصوصی و دولتی وجود نداشته بلکه این همکاری بیشتر و بهتر خواهد شد.

حضور 22 شرکت در پاویون‎های استانی
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور در مورد فضای اختصاص یافته به پاویون نصرهای استانی در الکامپ 22 گفت: در بازدید از نمایشگاه های الکامپ استان های مختلف با دستاوردهای جوانان آن استان آشنا شدم که به دلیل محدودیت نتوانسته اند به بازارهای بزرگ تری دسترسی پیدا کنند.
سعادت افزود: از این رو تلاش کردیم در این دوره از نمایشگاه بین المللی الکامپ فضایی برای معرفی خدمات آنها در نظر بگیریم. اما با محدودیت بسیار زیاد فضا مواجه بودیم.
وی افزود: خوشختانه 4 شنبه شب به دلیل کنسل شدن حضور یک شرکت در سالن 35 الکامپ، فضای خالی ایجاد شد و من بلافاصله دستور غرفه سازی برای حضور پاویون استان ها را دادم.
سعادت اضافه کرد: اکنون 22 شرکت از استان های مختلف به صورت رایگان در فضایی بالغ بر  180 متر مربع در سالن 35 نمایشگاه الکامپ جانمایی شده اند و به معرفی خدمات خود می پردازند.
وی تاکید کرد: قطعا اگر فضای بیشتری در اختیار داشتیم همانند استارت آپ ها  یک سالن به پاویون های دولتی اختصاص می دادیم.
دو خواسته نظام صنفی رایانه‎ای برای الکامپ 23
سعادت همچنین در ادامه گفت: صبح روز گذشته در جلسه ای با مدیران نمایشگاه بین المللی دو مساله فضای ناکافی و زمان نامناسب برگزاری الکامپ را مطرح کردیم که قول مساعد برای حل این موضوع را دادند.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور توضیح داد: متراژ درخواستی مورد نیاز برای نمایشگاه الکامپ بسیار بیشتر از فضایی است که در اختیارمان قرار داده اند. به همین دلیل درخواست کردیم یا الکامپ آینده را در فصلی مناسب برگزار کنند تا از فضای بیرونی نمایشگاه بهره کافی را ببریم و در غیر این صورت فضای کل نمایشگاه را به الکامپ 23 اختصاص دهند.
وی افزود: هرچند تقویم نمایشگاه الکامپ سال آینده بسته شده است؛ اما با این وجود اعتقاد داریم که کار نشد ندارد و می توان با همکاری و همدلی مشکلات را حل کرد.
سعادت تشریح کرد: الکامپ تنها نمایشگاهی است که دستاوردهای دولت در آن به نمایش گذاشته می شود و باید برای این امر فضای بزرگی اختصاص داده  شود. از سوی دیگر تعداد استارت آپ ها در سال آینده افزایش خواهد یافت و طبیعتا نیازمند فضای بیشتری هستیم.
وی افزود: در این دو سال گذشته شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی و وزارت صنعت همکاری های خوبی با سازمان نظام صنفی رایانه ای داشتند. 

مدیریت ترافیک
سعادت در خصوص ترافیک و ازدحام جمعیت در خروجی های نمایشگاه گفت: این موضوع از اختیارات سازمان نظام صنفی رایانه‎ای خارج است. اما سازمان ایده هایی داده تا حجم ترافیک کاهش پیدا کند. از طرفی شرکت سهامی نمایشگاه ها با اتخاذ تدابیری تلاش کرده که خروج بازدیدکنندگان و غرفه داران از نمایشگاه به آهستگی صورت گیرد.
وی افزود: از این رو سر یک ساعت مشخصی سالن ها تخلیه نخواهند شد و ورودی به سالن های نمایشگاه از ساعت چهار و نیم بسته می شود اما تخلیه کامل تا ساعت شش و نیم ادامه خواهد داشت.
رییس نصر کشور گفت: برای سهولت رفت و آمد بازدیدکنندکان نیز از یک سو ماشین های برقی در نمایشگاه گذاشتهایم و سوی دیگر 30 اتوبوس برای جابه جایی رایگان بازدیدکنندگان به میدان های اصلی شهر اختصاص یافته است.

توافق نصر کشور با هیات مالزیایی
دیروز همچنین هیات 50 نفری مالزیایی به همراه رییس اتاق بازرگانی این کشور به نمایشگاه الکامپ آمدند و قرار شد با سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور توافق نامه همکاری امضا کنند. سعادت در این مورد گفت: آنها از نمایشگاه الکامپ بسیار خوش شان آمد و در بازدید از سالن استارت آپ ها با جدیدترین دستاوردهای آنها آشنا شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :