fanavaran
آخرین اخبار
کد خبر : 197720
تاریخ انتشار : 26 آذر 1395 10:53

ناصر علی سعادت، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به‌عنوان برگزارکننده الکامپ بیست و دوم در مراسم گشایش این نمایشگاه گفت: 336 شرکت داخلی، 86 شرکت خارجی از 18 کشور و 250 استارت‌آپ در کنار دستگاه‌های دولتی در نمایشگاه امسال حضور دارند.

رکورد حضور بخش خصوصی و دولتی در الکامپ شکست

ناصر علی سعادت، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به عنوان برگزارکننده الکامپ بیست و دوم در مراسم گشایش این نمایشگاه گفت: 336 شرکت داخلی، 86 شرکت خارجی از 18 کشور و 250 استارت آپ در کنار دستگاه های دولتی در نمایشگاه امسال حضور دارند.

فناوران- سعادت اظهار کرد: تنها صنعتی که می تواند جایگزین نفت در کشور ما باشد و اقتصاد کشور را جلو ببرد، نمایشگاه صنعت فناوری اطلاعات است. سال گذشته وعده دادیم که الکامپ هرسال از نظر کیفی ارتقا یافته و پس از سه سال این نمایشگاه به معتبرترین نمایشگاه بین المللی کشور بدل شود و همچنان بر سر وعده خود هستیم.
وی با بیان اینکه برگزاری بی حاشیه نمایشگاه سال گذشته سبب اعتماد شرکت های ICT برای حضور در نمایشگاه شد، گفت: 660 شرکت داخلی در کنار پاویون ها و شرکت های خارجی متقاضی حضور در الکامپ بودند. علاوه براین دولت نیز تقاضای افزایش متراژ این بخش را داشت و از سوی دیگر قصد داشتیم فضای اختصاص یافته به استارت آپ ها را نیز گسترش دهیم. درنتیجه تقاضا برای حضور در الکامپ از مرز 60 هزار متر مربع و 1000 شرکت گذشت. 
این درحالی بود که با توجه به بسته شدن تقویم الکامپ در سال گذشته، ما با محدودیت فضای 23 هزار متر مربعی مواجه بودیم.
رییس سازمان نصر کشور گفت: در نهایت برای این که حضور حداکثری و با کیفیت فعالان صنعت ICT را داشته باشیم، 336 شرکت داخلی، 86 شرکت خارجی و 250 استارت آپ و دستگاه های دولتی در 14 سالن و بخش فضای باز جانمایی شدند که رکورد بی سابقه ای در تاریخ الکامپ محسوب می شود.
سعادت با بیان حمایت از استارت آپ ها در نمایشگاه سال گذشته گفت: پس از الکامپ، این نوآوری در نمایشگاه های سبیت و جیتکس نیز اتفاق افتاد. سال گذشته 30 درصد فضای سالن 18 به 80 استارت آپ اختصاص یافت.
وی ادامه داد: امسال فضای اختصاص یافته به استارت آپ ها را سه برابر کرده و 250 استارت آپ در کل سالن 18 و در کنار شتاب دهنده ها استقرار یافته اند.
سعادت درباره وضعیت سالن دولت نیز توضیح داد: بخش دولت نسبت به سال گذشته 60 درصد افزایش فضا داشته و در سالن نقش جهان (38b) دستاوردهای دولت الکترونیکی و شبکه ملی اطلاعات را معرفی می کند.
رییس سازمان نصر کشور  با بیان اینکه شرکت های خارجی در سال های پیش حضور کمرنگی در الکامپ داشتند، گفت: امسال 86 شرکت خارجی از 18 کشور در نمایشگاه حضور دارند. همچنین پاویون اختصاصی کشورهای چین، کره جنوبی و تایوان در نمایشگاه برپا شده است و هیات 60 نفره مالزیایی نیز به بازدید از الکامپ خواهند پرداخت.
وی ادامه داد: سیستم رجیستری نوینی با همکاری بانک پارسیان راه اندازی شده و بازدیدکنندگان هم از طریق الکترونیکی و هم به صورت حضوری می توانند در نمایشگاه ثبت نام کنند.
سعادت با بیان اینکه ستاد خبری و اطلاع رسانی مفصلی در نمایشگاه امسال برپا شده است، گفت: برای نخستین بار وقایع الکامپ مستندسازی شده و به صورت آنلاین در شبکه های اجتماعی پخش می شود.
رییس سازمان نصر کشور  با اشاره به بحث های اخیر درباره ترافیک نمایشگاه گفت: برای کاهش معضل ترافیک، 30 دستگاه اتوبوس پیش بینی شده است که بازدیدکنندگان را از میادین پونک، ونک، تجریش و رسالت به رایگان به نمایشگاه می آورند. همچنین دو خدمات دهنده سرویس های آنلاین حمل ونقل (اسنپ و تپ سی) با تخفیف ویژه بازدیدکنندگان را به نمایشگاه می آورند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :