fanavaran
آخرین اخبار
کد خبر : 197648
تاریخ انتشار : 25 آذر 1395 10:20

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور:

به وعده توسعه ارتباطات بین المللی الکامپ وفا کردیم

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و برگزار کننده الکامپ بیست و دوم درباره دلیل حضور شرکت های صاحب نام خارجی در الکامپ بیست و دوم گفت: شرکت های نامدار زیادی برای حضور در الکامپ ابراز علاقه کرده بودند که پس از انتخابات آمریکا، از حضور در نمایشگاه الکامپ منصرف شدند.

فناوران- ناصرعلی سعادت گفت: با این وجود سازمان پای وعده خود در خصوص گسترش ارتباطات بین الملل الکامپ ایستاد و با تعاملات صورت گرفته در نمایشگاه امسال، پاویون کشورهای چین، کره جنوبی و تایوان برپا شد. ضمن اینکه در همکاری رسمی با نمایشگاه سبیت آلمان، غرفه سبیت در الکامپ و غرفه الکامپ در سبیت آلمان برپا می شود و مدیر اجرایی نمایشگاه سبیت نیز در الکامپ امسال حضور خواهد داشت.

ضرورت برنامه ریزی بلند مدت برای الکامپ
سعادت حضور شرکت های بزرگ در نمایشگاه های IT را منوط به داشتن برنامه زمانبندی منظم دانست و گفت: تمام نمایشگاه هایی که دارای برنامه زمانبندی مشخص هستند و در تاریخی معین برگزار می شوند، دارای مخاطبان خارجی است.
وی افزود:  تاریخ زمان برگزاری الکامپ نیز باید در تقویم نمایشگاهی ثبت شود و هرسال تغییر نکند. اینگونه شرکت ها می توانند برای حضور در الکامپ برنامه ریزی بلند مدت داشته باشند.
سعادت  افزود: سال گذشته فرصت کمی برای برگزاری الکامپ در اختیار داشتیم و در همان فرصت کم تلاش کردیم این نمایشگاه را بی حاشیه برگزار کنیم و بستر مناسبی برای معرفی دستاوردهای صنعت فراهم آوریم. 
همکاری با بانک پارسیان برای رجیستری بازدیدکنندگان
سعادت با بیان اینکه نحوه ثبت نام از بازدیدکنندگان یکی از انتقاداتی است که به نمایشگاه سال گذشته وارد بود، ادامه داد: در کنار لزوم تهیه آمار کمی بازدیدکنندگان، اطلاعات کیفی آنها ارزش زیادی برای غرفه داران دارد. به همین دلیل روش های مختلف ثبت نام مورد بررسی قرار گرفت و اکنون با همکاری بخش فناوری اطلاعات بانک پارسیان، فناوری و تجهیزات به روز رجیستری برای این کار در نظر گرفته شده تا اطلاعات کامل بازدیدکنندگان در اختیار غرفه داران قرار گیرد.

ضرورت حمایت تشکل های بخش خصوصی از صنف
سعادت همچنین درباره حمایت سازمان نظام صنفی رایانه ای به عنوان یک نهاد بخش خصوصی از صنف فناوری اطلاعات گفت: نباید دست روی دست گذاشت تا سازمان های دولتی برای کسب و کار ما چاره اندیشی کنند. این تفکر صنعت فناوری اطلاعات را نابود می کند. به همین دلیل سازمان نظام صنفی برنامه هایی را در دستور کار خود قرار داد تا موجب توسعه و کسب و کارهای IT شود.
وی افزود: به طور مثال شرایطی ایجاد کرد تا شرکت های صنعت فناوری اطلاعات آمادگی حضور در فرابورس را پیدا کنند.رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با اعلام اینکه طی تعامل با شرکت فرابورس تابلوی جدیدی با عنوان SME  ایجاد شده است، افزود: در دنیا یکی از عوامل اصلی رشد صنعت ICT  بازار بورس است. متاسفانه در کشورمان شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات که اغلب هم جزو  SME  هستند، به سختی می توانند به بازار بورس راه یابند؛ اما اکنون با همکاری صورت گرفته میان صندوق تحقیقات، صنایع الکترونیک و فرابورس با سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، مصوب شد تا شرکت فرابورس تابلوی جدیدی به نام شرکت های SME ها ایجاد کند که مطابقت زیادی با شرکت های IT دارد تا بتوانند خیلی سریع از طریق فروش سهام تامین سرمایه کنند.

استارت آپ ها فعالان بزرگ آینده IT 
سعادت در ادامه سخنانش درباره حمایت از کسب و کارهای نوپای صنف فناوری اطلاعات گفت: معتقدیم کسب و کارهای نوپا و استارت آپ های فعلی، فعالان بزرگ آینده این صنعت هستند و مهم ترین نقش را در این  زنجیره ایفا می کنند.وی افزود: امسال فضایی برای برگزاری سخنرانی و ارایه ایده ها در نظر گرفته شده است که هر استارت آپ فرصت کوتاهی برای معرفی خود خواهد داشت. همین‎طور کافه IT خواهیم داشت تا فضایی ایجاد شود تا استارت آپ ها در آن بتوانند با سرمایه گذاران و حامیان احتمالی خود به گفت وگو بپردازند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :