fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 87069
تاریخ انتشار : 20 آبان 1394 11:28

تفاهم‌نامه طراحی و اجرای 4 ابر پروژه سلامت الکترونیک به امضا رسید

مجریان اپراتور مجازی سلامت مشخص شدند

در مراسمی با حضور مدیران عامل شرکت های آوای فناوری اطلاعات سلامت وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و عصر دانش افزار، تفاهم نامه طراحی و اجرای 4 ابر پروژه در حوزه سلامت الکترونیکی به امضاء رسید.


فناوران- علی شوقی بنام، مدیر روابط عمومی شرکت عصر دانش افزار با اعلام این خبر گفت: پیشرفت فناوری اطلاعات و ارتباطات، باعث تحول عظیمی در صنایع و حوزه های مختلف از جمله حوزه سلامت شده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر در اکثر کشورها، ابزارهای همراه هوشمند جایگاه ویژه ای در نظام سلامت دارند ادامه داد: ابزارهای همراه هوشمند، یکى از جدیدترین پدیده هاى تکنولوژیکى هستند که می توانند فرآیندهای ارایه مراقبت های سلامتی را اثربخش تر کرده و دستیابی به رتبه اول منطقه بر اساس سند چشم انداز بیست ساله کشور را میسر سازند.
شوقی بنام درباره جزییات تفاهم نامه امضا شده افزود: تفاهم نامه ای که در تاریخ 18 آبان ماه 94 به امضای مدیران عامل شرکت های آوای فناوری اطلاعات سلامت وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و عصر دانش افزار رسید، کلیات طراحی و اجرای چهار ابر پروژه در حوزه سلامت را تعیین می کند.
وی گفت: ابر پروژه  سلامت وایفای (Salamat Wi-Fi) ایجاد شبکه دسترسی وای فای در تمامی شهرهای ایران و ارایه سرویس های الکترونیکی در حوزه سلامت در تمامی دانشگاه ها و دانشکده های پزشکی، خوابگاه ها، بیمارستان ها، مراکز بهداشتی درمانی، داروخانه ها، آزمایشگاه ها و  مطب پزشکان را مورد تأکید قرار داده است.
مدیر روابط عمومی شرکت عصر دانش افزار درباره ویژگی های دومین ابر پروژه با عنوان سلامت پی (Salamat Pay) گفت: ایجاد زیرساخت بانکداری مجازی و امن موبایلی در خانواده معظم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جهت سهولت پرداخت هزینه ها در  بیمارستان ها، مراکز بهداشتی درمانی، داروخانه ها، آزمایشگاه ها،  مطب پزشکان و سرویس های ارزش افزوده و واریز مبالغ به حساب های مجازی و امکان مدیریت مبالغ واریز شده از ویژگی های این پروژه است.
شوقی بنام از پروژه Salamat Loyalty به عنوان سومین ابر پروژه نام برد و گفت: بر این اساس دسترسی به کلیه سرویس های مرتبط با حوزه پیشگیری و سلامت اعم از اپلیکیشن های حوزه سلامت مانند برنامه نسخه پیچ، برقراری ارتباط نزدیک بین بیماران و بیمارستان، سیستم نوبت دهی پزشکان، برقراری ارتباط بین دانشجویان و دانشگاه و... ممکن خواهد شد.
وی درباره ابر پروژه  MVNO Salamat نیز گفت: ایجاد یک اپراتور موبایلی مجازی با ارایه سیم کارت با بسته های مختلف صوتی، پیام و دیتا که قابلیت اتصال به اینترنت پرسرعت 3G  در اقصی نقاط داخل و خارج از کشور جهت  سهولت در اتصال به تمام خدمات حوزه سلامت را داشته باشد نیز از ویژگی های این ابر پروژه است.
شوقی بنام افزود: در طراحی و اجرای مگا پروژهSalamat MVNO ، شرکت «عصر انتقال داده ها» به نمایندگی از کنسرسیوم «عصر خدمات ارتباطات مجازی همراه» متشکل از شرکت های عصر انتقال داده ها، حلما گستر خاورمیانه (FCP)، سرمایه گذاری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، سرمایه گذاری عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات پارس، آزمون کیفیت، اندیشه تجارت میهن، همراه الکترونیک افق کیش (دفاتر پیشخوان دولت) و Transatel فرانسه مشارکت دارند.
وی درباره تاریخچه شرکت Transatel که از سهامداران این کنسرسیوم است گفت: این شرکت با بیش از 15 سال سابقه به عنوان پیشرو در زمینه اپراتورهای مجازی تلفن همراه در اروپا فعالیت می کند. شبکه این شرکت به 19 اپراتور اصلی تلفن همراه در جهان از جمله Orange متصل است که این تعداد طی 6 ماه آینده به 40 اپراتور در کشورهای مختلف خواهد رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :