fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 238769
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1397 7:40

نماینده مجلس:

مردم به سمت پیام رسان های داخلی نمی روند

نایب رییس فراکسیون مستقلین مجلس با بیان گلایه مردم از پیام رسان های داخلی تاکید کرد که باید مالکین این پیام رسان ها معرفی شوند و تضمین بدهند. آن ها باید تضمین بدهند که به مسایل شخصی مردم ورود نمی کنند.


اعتماد آنلاین - غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت و نایب رییس فراکسیون مستقلین با بیان اینکه مردم به پیام رسان های داخلی اعتماد ندارند، گفت: در حال حاضر حدود 8 میلیون و 200 نفر از پیام رسان سروش استفاده می کنند اما یوزر آن 4 میلیون و 500 هزار نفر است. مردم به سمت پیام رسان های داخلی نمی روند به دلیل اینکه اعتماد ندارند.
او گفت: مقام معظم رهبری فتوا دادند و بعد از آن خیال ها مقداری آرام شد اما برای اینکه این موضوع قطعیت پیدا کند ما باید بدانیم که مالک پیام رسان های داخلی چه کسانی هستند اما ما هیچ اطلاعاتی در این خصوص نداریم. بنابراین پیشنهاد می کنم شفاف سازی شود و مالکین پیام رسان های داخلی تضمین هایی در راستای فرامین رهبری بدهند که این امر بسیاری از مسایل را حل می کند.
این نماینده مجلس تاکید کرد: بعد از فیلتر تلگرام یک میلیون نفر از این پیام رسان بیرون رفته اند و 44 میلیون نفر همچنان در تلگرام هستند. میزان بازدیدها در تلگرام کاهش پیدا کرده اما 44 میلیون نفر بیرون نرفته و بیش از 4 و نیم میلیون نفر هنوز از سروش استفاده نکرده اند و این موضوع به دلیل این است که اعتمادسازی کامل ایجاد نشده است.
نایب رییس فراکسیون مستقلین مجلس گفت: هرکسی در این مملکت ادعایی دارد و نمی توان گفت که همه 100 درصد از فرامین رهبری اطاعت می کنند. هرکسی برای خودش فرمایشات رهبری را به نوعی تفسیر می کند.
او ادامه داد: زمانی اعتمادسازی ایجاد می شود که بگویند مالک پیام رسان های داخلی چه کسانی هستند و تضامین حقوقی و لازمه را بدهند. من به عنوان یک نماینده مجلس مالک پیام رسان های داخلی را نمی شناسم چه برسد به خود مردم. اگر پیام رسان های داخلی تضامین را بدهند به نظر می رسد که استقبال از آن زیاد خواهد شد.
جعفرزاده با بیان اینکه تاکنون عضو پیام رسان داخلی نشده ام، گفت: البته کانالی در پیام رسان سروش دارم اما به شدت هوادارانم از این پیام رسان ناراضی هستند و تاکید دارند که به تلگرام برگردم و تاکنون تنها 50 نفر عضو شده اند. مردم از پیام رسان های داخلی به شدت گله مند هستند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :