fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 226407
تاریخ انتشار : 12 آذر 1396 10:21

سامانه ارزیابی اینترنت راه می افتد

معاون وزیر ارتباطات ابهامات موجود درباره نرخ های جدید اینترنت را تشریح کرد و گفت: مصوبه جدید اینترنت از امروز قابل اجراست.


مهر - حسین فلاح جوشقانی  درباره یکی از بندهای مصوبه تعرفه اینترنت ثابت مبنی بر تعیین حجم استفاده از ترافیک سایت های داخلی و سایت های خارجی گفت: برخی اپراتورها تفسیر اشتباهی از بندهای مصوبه در این باره داشته اند که ما در جلسه ای با شفاف سازی صورت گرفته این موضوع را بار دیگر یادآوری کردیم که باید در این مدل از ترکیب حجم مصرف داخلی و خارجی استفاده شود یا اینکه میزان مصرف به صورت دو به یک برای محتوای خارجی نسبت به داخلی محاسبه شود.
فلاح جوشقانی با بیان برآورد بازار از وضعیت استفاده کاربران ایرانی از اینترنت گفت: برآوردهای سال ۹۵ نشان می دهد که میانگین مصرف کاربران اینترنت چیزی حدود ۸ گیگابایت حجم اینترنت در یک ماه است. این در حالی است که در مصوبه جدید اپراتورهای اینترنتی طبق جدولی که ارایه کرده اند حجم بسیار بیشتری از این میزان را در اختیار مشترکان قرار داده اند.
وی با بیان اینکه در این مصوبه در کوتاه مدت شاهد کاهش درآمد اپراتورها خواهیم بود، افزود: این مصوبه به نفع مشترکان اینترنت است.
رییس سازمان تنظیم مقررات با بیان برگزاری جلسه با حضور اپراتورهای اینترنت برای آغاز اجرای این مصوبه گفت: در این جلسه به اپراتورها الزام شده است که ظرف ۱۲ ساعت کاری از زمان درخواست مشترک یا ۲۴ ساعت معمولی برای راه اندازی سرویس با تعرفه های جدید اقدام کنند. وی گفت: در گذشته رانژه کردن سرویس مخابرات بیش از ۷۲ ساعت زمان می برد و تغییر یک اپراتور برای مشترک با مشکلاتی همراه بود که ما به اپراتورها و مخابرات الزام کرده ایم که ظرف مدت ۱۲ ساعت برای درخواست راه اندازی مشترک یا تغییر اپراتور وی اقدام کند.
معاون وزیر ارتباطات همچنین با بیان راه اندازی سامانه ارزیابی سرویس دریافتی مشترک از سوی اپراتورها ظرف ۲۰ روز آینده گفت: این سامانه امکان مدیریت دریافت سرویس را برای مشترک فراهم می کند و مشترک اطلاع می یابد که آیا اپراتور مطابق با سرویس درخواستی به وی خدمات ارایه می دهد یا خیر و با این وجود دیگر ابهامی در میزان مصرف خود نخواهد داشت.
رییس سازمان تنظیم مقررات همچنین درباره نارضایتی برخی مشترکان از قیمت سرعت ۱۶ مگابیت توضیح داد: در حال حاضر و با توجه به ظرفیت سیم مسی در کشور به طور متوسط یک خط تلفن حدود ۴ مگابیت بر ثانیه پاسخگوی سرعت اینترنت است و اینکه بسیاری از مشترکان انتقاداتی به قیمت سرعت ۱۶ مگابیت بر ثانیه دارند، غیرمنطقی است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :