fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 199603
تاریخ انتشار : 22 دی 1395 10:11

در نشست وزیر ارتباطات با توسعه‌دهندگان محتوا اعلام شد:

مذاکره با مسوولان برای حل مشکل کلش آوکلنز، اسنپ و تپسی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست با توسعه دهندگان محتوا گفت: با بیان نقطه نظرات، نحوه کمک ها مشخص می شود و در صورت لزوم، ارتباط با دیگر دستگاه ها و هماهنگی و پیگیری تا حصول نتیجه انجام می شود.

فناوران- محمود واعظی افزود: در زمینه پرداخت موبایلی مذاکرات با بانک مرکزی حدود 90 درصد پیشرفت داشته است که بخش باقیمانده نیز در حال انجام است.
وی با بیان اینکه برای جا انداختن فعالیت های الکترونیکی نیازمند فرهنگ سازی و هماهنگی با دستگاه های مختلف هستیم، گفت: کسب و کارهای سنتی چندان از حضور کسب و کارهای جدید خشنود نیستند و آنها را به رسمیت نمی شناسند که در این راستا در مذاکره با وزیر کشور و وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به دنبال فراهم کردن زمینه حضور این کسب و کارها در جامعه هستیم.
واعظی در ادامه افزود: در خصوص قوانین نیز هر چه هست مربوط به فضای حقیقی است نه مجازی که تسری این قوانین به فضای مجازی امکان پذیر نیست و باید با حضور فعالان این عرصه راهکار مناسبی برای رفع این موضوع ارایه کرد.
واعظی ابراز امیدواری کرد بتوان زمینه ای فراهم کرد که در آن منافع همه ازجمله صاحبان شبکه، ارایه کنندگان محتوا، تولید کنندگان محتوا و صاحبان دیتاسنترها حفظ شود.
 نتیجه رفع تحریم ها در ICT
براساس گزارش فارس، واعظی در جمع خبرنگاران نیز گفت: در نتیجه برجام هم اکنون ماهواره سنجش از راه دور ایران به اتمام رسیده و قرارداد آن امضا شده و به زودی ماهواره بومی سنجش از راه دور خواهیم داشت که درباره ماهواره مخابراتی بومی نیز با چند کشور مذاکره کرده ایم.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه تولید محتوا مساوی با ثروت است، گفت: از طریق توسعه تولید محتوا در کشور در سال گذشته 100 هزار شغل به وجود آمده است.
واعظی گفت: تولید محتوا بر دو نوع است که در نوع نخست مردم محتوا تولید می کنند و شرکت هایی بدون دسترسی به اصل محتوای اشخاص از این اطلاعات انبوه درآمدزایی دارند و این اطلاعات خریدار دارد.
وی افزود: در نوع دوم شرکت ها خود تولید محتوا می کنند و خدمات فعلی را به صورت الکترونیکی به مردم می فروشند.
 تلاش برای حل مشکل کسب و کارها و بازی های آنلاین
واعظی همچنین از مذاکره با دادستان برای رفع مشکل بازی های آنلاین خبر داد و گفت: در حال حاضر مشکل رفع شده است، اما از دادستان تقاضای تشکیل جلسه ای کرده ایم و ایشان قبول کردند که درنهایت این هفته یا هفته آینده این جلسه برای بررسی موضوع بازی های آنلاین برگزار می شود.
وی گفت: همچنین این موضوع توسط یکی از اعضای شورای عالی فضای مجازی در این شورا نیز مطرح شده که با توجه به مشکلات مردم و خواسته کاربران قرار شد موضوع بررسی شود.
واعظی همچنین از مذاکره با وزیر کشور و وزیر راه درباره مشکل تاکسی های اینترنتی خبر داد و گفت: کسب و کارهای سنتی کسب و کارهای جدید را تحمل نمی کنند، اما باید برای آنها جا باز کنیم.
 تولید محتوا، موضوع مهم اقتصاد مقاومتی
براساس گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات، در این نشست که در چهار پنل توسعه دهندگان محتوا به ارایه دستاوردهای خود پرداختند، معاونان وزیر ارتباطات نیز اقدامات دستگاه های متبوع خود را در زمینه حمایت از تولید داخلی بیان کردند.
نصرالله جهانگرد، رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان لزوم افزایش حجم تولید محتوای فارسی در فضای مجازی به عنوان یکی از مهم ترین بندهای اقتصاد مقاومتی گفت: با توجه به تامین زیرساخت ها و توسعه شبکه ارتباطی و همچنین تسهیل مشارکت کاربران،  می توان حجم انبوهی از محتوای فاخر در کشور تولید کرد.
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه توسعه ذخایر داده های اینترنتی به خط و زبان بومی در فضای مجازی ازجمله استراتژی کشورهای توسعه یافته به شمار می رود، گفت: سازمان فناوری اطلاعات از آغاز دولت یازدهم، ایجاد نهضت تولید محتوای علمی، فاخر، اجتماعی و فرهنگی در سطح جامعه را در دستور کار خود قرار داده است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات به پتانسیل قابل توجه اشتغال زایی در بخش تولید محتوا پرداخت و گفت: تاکنون زیرساخت ها و ابزارهای دسترسی مهیا و زمینه آن فراهم شده تا تولیدکنندگان محتوا، هر روز حجم گسترده ای از داده های فارسی را تولید و عرضه کنند.
جهانگرد گفت: توسعه کاربرد فناوری اطلاعات در نظام اداری و استقرار دولت الکترونیکی در دهه فجر  بهره برداری می شود.
وی با اظهار امیدواری به افزایش محتوای فارسی تا یک درصد سهم جهانی گفت: در زمینه تولید محتوای فاخر با توجه به مشارکت متخصصان و جوانان فعال، گام های موثری برداشته شده است.
 تصویب سند مالکیت معنوی و حریم خصوصی
علی اصغر عمیدیان رییس سازمان تنظیم مقررات نیز در این نشست درباره مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات در زمینه تفکیک ترافیک داخل از خارج گفت: این مصوبات با همفکری و مشورت بخش خصوصی و سازمان فناوری اطلاعات ایران انجام شده است.
وی با بیان تدوین سند مالکیت معنوی و حریم خصوصی در دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی گفت: این سند در آینده نزدیک در این شورا تصویب خواهد شد.
محمد جواد آذری جهرمی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت نیز راه اندازی چهار مرکز تبادل ترافیک داده را زمینه برقراری 22 گیگابیت ترافیک داخلی با هزینه کم و کیفیت بهتر عنوان کرد و گفت: برای کاهش قیمت و رونق چرخش دیتا، 42 درصد قیمت پهنای باند اینترنت و 84 درصد در حوزه لینک های داخل کاهش تعرفه دادیم.
وی از ارایه نتایج مصوبات 237 و 214 در چرخش اطلاعات در کشور تا هفته آینده خبر داد.
امیر حسین دوایی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات نیز گفت: برای استفاده بهتر و حمایت از تولیدکنندگان محتوا، نحوه ارایه وام به آنان بازنگری و فرمول جدیدی تهیه شد که براساس نوع شرکت به ویژه شرکت های نرم افزاری که کمتر امکان تامین تضامین بانکی را دارند، اقدام کردیم.
وی با اعلام 277 طرح مصوب در کارگروه وام وجوه اداره شده به مبلغ 130 میلیارد تومان افزود: از این میان 115 طرح به دلایل مختلف ازجمله عدم مراجعه به بانک به نتیجه نرسیده است که در حال پیگیری تا به نتیجه رسیدن هستیم.
براری نیز با بیان سهم محتوا در اقتصاد بخش گفت: به دنبال مشارکت استان ها در تولید و توسعه بازار هستیم.
خوانساری، رییس پژوهشگاه ICT نیز گفت: در زمینه OPEN DATA تصویب نامه هیات وزیران ارسال شده و تا سه ماه آینده سازمان فناوری اطلاعات نسبت به تهیه آیین نامه آن اقدام و در اختیار عموم قرار خواهد داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :