fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 199429
تاریخ انتشار : 19 دی 1395 13:40

دفاع وزیر ارتباطات از اسنپ، تپسی و دیوار:

کسب وکارهای سنتی نمی توانند جلوی فناوری را بگیرند

وزیر ارتباطات درباره انتقاداتی که از فعالیت نرم افزارهای حمل ونقل صورت می گیرد، گفت: کسب و کارهای سنتی نمی توانند جلوی تکنولوژی را گرفته و برای کسب وکارهای جدید ایجاد مشکل کنند.

فناوران- در پی اعتراض صنوف به فعالیت کسب وکارهای اینترنتی و به ویژه اسنپ، تپسی و دیوار، وزیر ارتباطات به دفاع از فعالیت این کسب و کارها پرداخت و گفت: در گذشته هم زمانی که قرار بر راه اندازی مراکز خرید بزرگ در دنیا بود بسیاری از واحدهای کوچک نگران بوده و اعتراض می کردند؛ چرا که فکر می کردند ایجاد این مجموعه ها کسب و کار آنها را متضرر خواهد کرد اما بعدها تجربه ثابت کرد که هریک از آنها مشتریان خاص خود را دارد به این ترتیب در فضا رقابت ایجاد شده و مردم استفاده بردند.
وی که با برنامه تلویزیونی رادیکال 7 گفت وگو می کرد، افزود: حال در زمینه نرم افزارها و ابزارهای مدرن نیز همین اتفاق رخ داده است. ما نمی توانیم ابزارهای مدرن را در اختیار داشته باشیم و به سبک ۲۰ سال پیش زندگی کنیم. بر همین اساس لازم است از این تکنولوژی ها در بخش های مختلف از کشاورزی و صنعت گرفته تا سلامت و ... بهره بگیریم.
واعظی با بیان اینکه لازم است در تمام بخش ها درباره بهره گیری از فضای الکترونیکی فکر شود، گفت: اکنون کسب وکارهای سنتی نمی توانند برای کسب وکارهای جدید مزاحمتی ایجاد کنند؛ چرا که اینها رقیب کسب وکارهای سنتی نبوده و تنها با یکدیگر همکاری دارند.
وزیر ارتباطات در پاسخ به خلاءهای قانونی که در این حوزه وجود دارد، گفت: مساله فضای مجازی و خلاءهای قانونی تنها به حوزه کسب و کار محدود نمی شود. ما به شدت به دنبال آن هستیم که این موارد را اصلاح کنیم و در چند سال اخیر نیز هر بار به چنین نمونه ای بر خوردیم، تلاش کردیم با کمک سازمان های تنظیم مقررات رادیویی و فناوری اطلاعات طرح های لازم را در این زمینه تدوین کرده و به دولت ببریم.
وی با بیان اینکه دولت نیز در مجموع دید مثبتی به فضای مجازی دارد، گفت: دولت این نکته را می داند که تقویت فضای مجازی به معنای ایجاد شغل و فرصت های جدید است به همین دلیل همواره از این فضا حمایت کرده و اکنون هم امیدواریم که مجلس و دولت همکاری های لازم را برای قانونگذاری در این بخش انجام دهند.
 جلوگیری از تضییع حق شهروندان
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در سفر خود به آستانه اشرفیه گفت: از زمانی که مخابرات به بخش خصوصی واگذارشده، در برخی موارد شاهد ضایع شدن حق شهروندان هستیم که تمام تلاشمان را برای برطرف کردن آن به کار خواهیم بست.
وی با بیان برخی مسایل مطرح شده توسط امام جمعه آستانه اشرفیه درباره حقوق شهروندی گفت: باید درباره موضوع حقوق شهروندی فرهنگ سازی لازم صورت گیرد و به همین منظور رعایت حقوق شهروندی باید از دولت آغاز شده و در نهایت از مردم انتظار رعایت آن را داشته باشیم. وی گفت: به عنوان یک مسلمان و پدر نمی توانم در زمینه فضای مجازی بی تفاوت باشم و فضای مجازی برای ما هم می تواند فرصت و هم تهدید باشد.
واعظی با بیان اینکه سایت های غیراخلاقی اندیشه دینی و امنیت کشور را هدف قرار داده اند، افزود: شبکه ملی اطلاعات در داخل کشور راه اندازی شده است و ما به دنبال تولید محتوای دینی و فاخر هستیم که در همین راستا بیش از 120 هزار برنامه کاربردی در داخل کشور تولید شده است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه شهرستان آستانه اشرفیه از نظر زیرساخت مخابراتی و اینترنتی کامل است، گفت: در دو سال گذشته 30 میلیارد هزینه شده و اینترنت نسل چهار ایرانسل هم اکنون و نسل چهار همراه اول تا پایان سال در این شهرستان راه اندازی می شود.
وی با بیان اینکه تا پایان سال دولت 14 میلیارد تومان دیگر در شهرستان آستانه اشرفیه سرمایه گذاری می کند، افزود: از زمانی که مخابرات به بخش خصوصی واگذارشده، در برخی موارد شاهد ضایع شدن حق شهروندان هستیم که تمام تلاشمان را برای برطرف کردن آن به کار خواهیم بست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :