fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 197297
تاریخ انتشار : 20 آذر 1395 11:41

بخش خصوصی در ICT، سه برابر دولت سرمایه گذاری کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان تجربه خوب واگذاری کارها به بخش خصوصی در این وزارتخانه گفت: نتیجه این بوده که در سه سال گذشته هرچه ما سرمایه گذاری کرده ایم، بخش خصوصی سه برابر آن را آورده است.

فناوران- محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه توسعه صادرات غیرنفتی استان لرستان گفت: زمان می برد تا اقتصادی که بیشتر دولتی است، برعکس شود؛ چراکه باید جز بخش های حاکمیتی بقیه را نیز به بخش خصوصی سپرد.
 وی افزود: در وزارت ارتباطات همه امور در بخش دسترسی را به بخش خصوصی واگذار کرده ایم و نتیجه آن نیز این بوده که در سه سال گذشته هرچه ما سرمایه گذاری کرده ایم، بخش خصوصی سه برابر آن را آورده است. 
واعظی با بیان اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بهره وری در تمام حوزه ها را افزایش می دهد، بنابراین توسعه زیرساخت های ارتباطی اولویت این وزارت است، گفت: دولت اعتقاد دارد تا وقتی بازار خود را فقط در ایران تعریف کنیم، نمی توانیم کیفیت را افزایش دهیم ضمن اینکه شرکت هایی که زودتر وارد بازار خارج از کشور شده اند، داخل نیز موفق تر عمل می کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزایش صادرات را اهداف اصلی دولت دانست و گفت: بنابراین باید محصولات خود را قابل رقابت در بازارهای جهانی کنیم.
وی در خصوص نیروهای شرکتی شرکت مخابرات گفت: مخابرات ایران دارای 30 هزار نیروی رسمی و 30 هزار نیروی غیررسمی است و لازم به ذکر است که مخابرات یک شرکت خصوصی است و هیچ ارتباطی با سازمان استخدام و دولت ندارد.
وی با بیان اینکه باید تلاش شود رابطه میان پیمانکاران با شرکت مخابرات استمرار یابد، گفت: در این صورت شغل افراد تضمین می شود، زیرا رسمی شدن همه کارکنان مخابرات مشکل است.
وی گفت: پست بانک می تواند در راستای ایجاد شغل به روستاها وام دهد و می توان از یک و نیم میلیارد دلار برداشتی از صندوق برای روستاهای لرستان سهمی در نظر گرفت. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :