fanavaran
آخرین اخبار
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 78503

شبکه آموزش مجازی سلامت سال آینده راه می افتد

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی مجازی، شبکه آموزش مجازی سلامت با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی کشور فعال خواهد شد.

فناوران- محمدباقر لاریجانی افزود: به رغم اینکه امروزه 60 تا 70 درصد آموزش در سطح جهان بصورت مجازی ارایه می شود، کشور ما سهم اندکی در آموزش مجازی دارد و طرح راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی مجازی در راستای ارتقای این امر تدوین شده است. 
وی با اشاره به انعطاف پذیری آموزش مجازی و نقش آن در ارتقای عدالت آموزشی خاطرنشان کرد: رسالت دانشگاه علوم پزشکی مجازی حمایت از دانشگاه های علوم پزشکی در راه اندازی و گسترش آموزش مجازی است. 
لاریجانی ادامه داد: با توجه به ظرفیت های موجود کشور جهت گسترش آموزش مجازی و نقش آن در تحول آموزش عالی سلامت، دانشگاه های علوم پزشکی کشور باید از بسترهای موجود جهت گسترش آموزش مجازی بهره مند شده و نسبت به راه اندازی دانشکده های مجازی اقدام کنند. 
معاون وزیر بهداشت گفت: اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مجازی بصورت اساتید وابسته از اساتید دانشگاه های علوم پزشکی کشور انتخاب خواهند شد. 
لاریجانی با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی مجازی جایگزین دانشکده های مجازی کشور نخواهد شد، افزود: هدف از تاسیس این دانشگاه فعال شدن شبکه ای در کشور جهت گسترش آموزش مجازی علوم پزشکی است و این امر با همکاری نزدیک دانشگاه های علوم پزشکی با دانشگاه علوم پزشکی مجازی میسر خواهد شد.
حسین ریاضی مشاور وزیر و مسوول دفتر آمار فناوری اطلاعات وزارت بهداشت نیز در این مورد توضیح داد: شبکه آموزش مجازی سلامت به عنوان بستری آموزشی، ارتباط میان دانشجویان و دانشگاه های مختلف را به صورت مجازی برقرار می کند.
وی افزود: از طریق این بستر، دانشجویان و دانشگاه ها می توانند محتواهای الکترونیکی را به
اشتراک بگذارند.
ریاضی با بیان این که 15 درصد آموزش در رشته های مرتبط با وزارت بهداشت به صورت الکترونیکی انجام می شود گفت: در برخی رشته ها مانند پزشکی و پرستاری که آموزش باید به صورت عملیاتی باشد، بخشی از آموزش ها به صورت مجازی انجام می شود، اما رشته هایی مانند آموزش پزشکی به صورت کاملا مجازی برگزار می شود.
مسوول دفتر آمار فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: مقدمات اجرای شبکه آموزش مجازی سلامت در سال جاری فراهم شده و این شبکه در سال آینده راه اندازی می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :