fanavaran
آخرین اخبار
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 227008

اجرای اساسنامه پست، چهار ماه دیگر ارزیابی می شود

جلسه هم اندیشی اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با مدیران ارشد شرکت ملی پست دیروز برگزار شد.

فناوران-  رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در این بازدید گفت: تصویب قانون اساسنامه شرکت پست ظرفیت های زیادی را برای توسعه نقش مدیریتی و حاکمیتی پست فراهم کرده است.
عزیز اکبریان خواستار اجرای دقیق و کامل قانون اساسنامه طی چهار ماه آینده شد و گفت: در جلسه بعدی کمیسیون که در پایان مدت تعیین شده برگزار خواهد شد ضمن برررسی روند عملکرد اجرای قانون، اشکالات و موارد مورد نیاز اصلاح یا تغییر می یابد.
وی با بیان آماده سازی زیرساخت های الکترونیکی و مکانیزه به منظور توسعه خدمات در چارچوب استقرار کامل دولت الکترونیکی گفت: برای تحقق این هدف می بایست برنامه های میان مدت و بلند مدت طراحی و اجرا شود.
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین تقویت و توسعه بخش خصوصی در اجرای عملیات قابل واگذاری را مهم ارزیابی کرد و افزود: باید با آموزش صحیح کارکنان و هدایت متولیان دفاتر بخش خصوصی بر شتاب اجرای این روند افزوده شود.
مدیرعامل شرکت ملی پست نیز در این نشست با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک به 52 میلیون رکورد آدرس، دارای کدپستی بوده که این داده ها به بخش های مسکونی و تجاری و نیز کسب و کارهای دولتی و خصوصی تقسیم بندی شده است، گفت: آدرس های دارای کدپستی می تواند مبنای مناسبی برای شناخت و توسعه ظرفیت بازار در اقصی نقاط کشور باشد.
حسین نعمتی افزود: پیروی از قوانین و الزامات لازم الاجرای اتحادیه پستی جهانی، روند توزیع و مبادله اسناد و مرسولات را سرعت بخشیده است.
مدیرعامل شرکت پست همکاری با شرکت های خدمات هوایی و ارسال مرسوله به 120 مقصد به صورت مستقیم را یکی دیگر از مزیت های خدمات پستی دانست و گفت: پست با ایجاد راه های دسترسی به بازارهای مختلف کسب و کارهای خرد، نقش موثری در توسعه بازارهای ملی و بین المللی ایفا می کند.
نعمتی با بیان امکانات و خدمات فراهم شده پست برای کسب و کارها گفت: ارسال بسته کوچک و امانات، بازاریابی مستقیم فیزیکی و الکترونیکی با نشانی یا بدون نشانی، انتقال وجوه به طور مطمئن و مقرون به صرفه و از طریق سرویس های امن دیجیتال در شبکه خدمات مالی پستی، خدمات لجستیک الکترونیکی مانند مدیریت موجودی کالا، انبارداری، مدیریت مرجوعی، مدیریت وجوه با استفاده از سرویس  COD، خدمات رهگیری مرسولات و بسیاری دیگر از این خدمات، نمونه های کوچکی از قابلیت های فراهم شده برای کمک به کسب و کارهای خرد و کلان به شمار می رود.
رییس هیات مدیره شرکت پست به شناخت فضای کسب و کار با اتکا به داده های موجود در بستر کد پستی 10 رقمی پرداخت و گفت: در حال حاضر قریب به 52 میلیون رکورد آدرس، دارای کدپستی بوده که این داده ها به بخش های مسکونی و تجاری و نیز کسب و کارهای دولتی و خصوصی تقسیم بندی شده و می تواند مبنای مناسبی برای شناخت و توسعه ظرفیت بازار در اقصی نقاط کشور باشد.
مدیرعامل شرکت پست با بیان اینکه تمبر به عنوان یگانه سفیر فرهنگی هر کشور است، خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورها صنایع ملی، مفاخر فرهنگی، جاذبه های گردشگری و سایر دغدغه های ملی خود را در قالب تمبر به دنیا صادر می کنند و با برگزاری نمایشگاه های تمبر داخلی و بین المللی و جذب مشترک، تاثیر بسیاری در اشاعه فرهنگی کشور خود و تبلیغ مناسبی برای کسب و کارها دارند.
نعمتی درباره مزیت های شبکه پستی برای توسعه تجارت الکترونیکی به ویژه در بعد بین الملل گفت: با استفاده از شبکه جهانی پستی، امکان برخورداری از تسهیلات گمرکی در ارسال کالا، رهگیری مرسولات از طریق شبکه جهانی IPS، دسترسی به اقصی نقاط دنیا از طریق شبکه پستی جهانی، امکان بازگشت کالا و مدیریت وجوه وجود دارد.
رییس هیات مدیره شرکت پست همچنین درباره منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام به عنوان مجموعه فرودگاهی در شمال غربی شهر کرج گفت: هدف از تاسیس این منطقه ویژه اقتصادی، حمل و نقل بار هوایی و پستی، فرآوری کالا، انبارداری، خدمات سردخانه ای، صنایع ICT و صادرات است که فرصت خوبی برای سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارها محسوب می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :