fanavaran
آخرین اخبار
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 199453

خداحافظی با دوران سردار سازندگی #هاشمی_رفسنجانی

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام که لقب «سردار سازندگی» را در دهه هفتاد گرفت، ساعت هفت و نیم عصر روز یکشنبه 19 دی ماه در بیمارستان شهدای تجریش تهران درگذشت.


خبر درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی پیش از آنکه در رسانه های ملی کشور منتشر شود در رسانه های اجتماعی دست به دست و در کمتر از دو ساعت هشتگ #هاشمی_رفسنجانی سومین ترند جهانی در توییتر شد. انتشار این خبر در رسانه های اجتماعی، سیاست مداران و رهبران جهان را به سرعت به واکنش واداشت. پیش از آنکه سران قوا در داخل کشور فرصت تنظیم پیام تسلیت به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را پیدا کنند، سران و مسوولان و دولتمردان کشورهای مختلف با استفاده از شبکه اجتماعی توییتر، پیام های تسلیت خود را منتشر کردند. 
از جمله پیام های تسلیتی که از طریق توییتر به مناسبت درگذشت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران منتشر شد می توان به پیام نخست وزیر هند @Narendramodi اشاره کرد که توییت کرد: به نمایندگی یک میلیارد و 250 میلیون نفر از هموطنانم برای درگذشت هاشمی رفسنجانی به ملت ایران عمیقا تسلیت می گویم. وزیر خارجه بحرین، وزیر خارجه پیشین سوئد، نماینده سازمان ملل در ایران و آلن ایر از دیگر چهره های سیاسی بودند که به سرعت در توییتر نسبت به درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی واکنش نشان دادند. 

حسن خمینی از اولین کسانی بود که در رسانه های اجتماعی پیام تسلیت خود را منتشر کرد. رییس جمهور نیز در صفحه توییتر خود نوشت: روح بزرگمرد #انقلاب و سیاست، مظهر #صبر و #استقامت به آسمان عروج کرد #هاشمی_رفسنجانی. وزیر امور خارجه نیز در صفحه توییتر خود درگذشت رفسنجانی را تسلیت گفت. در صفحات توییتر رهبر، محمود صادقی، محمدعلی ابطحی، معصومه ابتکار، صفحه رسمی وزارت نفت، صفحه منتسب به محمود احمدی نژاد، غلامعلی حداد عادل، صفحه مجلس شورای اسلامی نیز پیام های تسلیت منتشر شد. 
اطلاع رسانی درباره درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی که پیش از این مسوولیت هایی مانند ریاست جمهوری، ریاست مجلس خبرگان، مجلس شورای اسلامی، جانشینی فرمانده کل قوا را بر عهده داشت مورد انتقاد بسیاری از کاربران در رسانه های اجتماعی قرار گرفت.  
صفحه های آیت الله هاشمی رفسنجانی در رسانه های اجتماعی نیز ساعاتی پس از درگذشت وی به روز شد. در صفحه اینستاگرام آیت الله هاشمی رفسنجانی نوشته شد: تمام شد دعوای درندگان مست قدرت بر سر تو. سلام ما را به امام و یاران شهیدت برسان، خداحافظ.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :