fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 198506

پهپادهای بی قانون

ایمان بیک- هلی شاتی که روز جمعه در منطقه ممنوعه پرواز کرد و با ضدهوایی هدف قرار گرفت، هشداری به نهادهای قانون گذار درباره آغاز دوره ای تازه است.

پهپادها به سرعت آسمان فضاهای شهری را در دنیا تسخیر می کنند و شرکت های خدماتی برای استفاده از این امکانات اشتیاقی روز افزون دارند، اشتیاقی که حتی قانون گذاران کشورهای پیشرفته را هم غافلگیر کرده است. مزایای استفاده از پهپادها در کار و رسانه و سرگرمی آنقدر زیاد است که این موج کم کم به کشور ما هم می رسد. هم اکنون با چند میلیون تومان می توان یکی از این پرنده های کوچک را خرید و به پرواز درآورد. حال باید دید مواجهه نهادهای قانونگذار با این پدیده چگونه است. آیا می خواهیم ممنوع اعلامش کنیم و هر پهپادی را بر فراز شهر با شلیک گلوله های ضد هوایی هدف بگیریم و یکسره از منافع و مزایای آن- مثل سرعت در ارایه خدمات و حتی کمک به کاهش ترافیک شهری- بگذریم؟ و آیا ممنوع کردن، لزوما جلوی پرواز پهپادها را خواهد گرفت؟
به نظر می رسد نهادهایی مانند سازمان تنظیم مقررات در همکاری با نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی باید هر چه سریع تر در مورد فضای قانونی استفاده از پهپادها تصمیم گیری کنند.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :