fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 197712

با هم زمانی حضور پر رنگ مردم، مسوولان و بارش برف

الکامپ روسفید شد

بیست و دومین نمایشگاه الکامپ دیروز در هوای سرد و برفی تهران با حضور چشمگیر شرکت‎های داخلی و خارجی و البته بازدیدکنندگان زیاد کار خود را در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی آغاز کرد.

ساحره چمنی
نمایشگاه امسال با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، نصرالله جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات و ناصر علی سعادت رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در سالن همایش های سالن خلیج فارس افتتاح شد و جمع بسیاری از فعالان صنف فناوری اطلاعات در مراسم افتتاحیه حضور داشتند.

الکامپ و بارش برف
الکامپ چند سالی است که با برف و باران همراه است. اما امسال هم مانند سال‎های قبل برف و سرما حریف بازدیدکنندگان نشد و روز اول نمایشگاه با بازدیدکنندگان تخصصی خوبی همراه بود و شرکت‎ها از این موضوع راضی به نظر می رسیدند. 

خبری از صف‎های طولانی نبود
شاید نقطه قوت اولین روز نمایشگاه الکامپ ۲۲ را بتوان کاهش هجوم بازدیدکنندگان برای دریافت سیم کارت عنوان کرد. ظرف چند سال گذشته  با حضور پررنگ اپراتورهای موبایل در نمایشگاه الکامپ و عرضه سیم کارت‎های رایگان صف‎های بسیاری طولانی برای دریافت سیم کارت در فضای باز الکامپ تشکیل می‎شد که هم چهره الکامپ را خراب می‎کرد و هم رفت و آمد بازدیدکنندگان را سخت. اما با جانمایی این غرفه ها در خارج از مسیرهای اصلی آمد و شد بازدیدکنندگان، این صف ها دیگر به چشم نمی آمد. 

گله از محدودیت فضا 
با وجود آنکه سال گذشته وعده داده شد که فضای بیشتری از فضای نمایشگاه به الکامپ اختصاص داده شود، اما این وعده عملی نشد که این موضوع گله‎ برخی شرکت ها را در پی داشت. با این حال در نخستین روز از نمایشگاه به نظر می رسد که شرکت ها انسجام بیشتری دارند. 

حضور پرنگ چشم بادامی‎ها
از سوی دیگر امسال حضور پررنگ شرکت های خارجی به خصوص چشم بادامی‎ها به وضوح در الکامپ دیده می شود. این در حالی است که با وجود اینکه نمایشگاه الکامپ نام بین المللی را یدک می کشد، سال‎های گذشته کمتر شاهد حضور شرکت های خارجی بودیم حتی امسال قراردادی با نمایشگاه سبیت آلمان منعقد شده که نه تنها مارتینا لوبون، مدیر جارایی سبیت در نمایشگاه الکامپ شرکت کرده ، بلکه نمایندگانی از الکامپ نیز در سبیت حضور خواهند یافت.

وقتی ساعت ها را جلو می کشند
روز اول الکامپ پر از زیبایی بود؛ حضور پر رنگ مردم، کوه های پوشیده از برف که منظره الکامپ  را زیباتر می کرد، شور و اشتیاق جوانانی که با استارت آپ های شان به امید موفقیت به الکامپ آمده اند. اما این زیبایی با یک اقدام عجیب کمی رنگ باخت. آن هم اینکه ناگهان اعلام شد که ساعت پایان نمایشگاه از 17 به 16 تغییر کرده است! آن هم در حالی که بازدیدکنندگان و شرکت ها برای حضور در همان یک ساعت پایانی هم کلی برنامه ریزی کرده بودند. معلوم نیست تا کی باید رویدادهایی به این اهمیت (و کل مدیریت در کشور ما) دستخوش این تصمیم های خلق الساعه ناشی از رقابت بر سر قدرت نمایی باشد.
یکی دیگر از بی نظمی های نمایشگاه در دروازه های خروجی خودنمایی کرد؛ جایی که یه در کوچک برای خروج خیل عظیم مردم در نظر گرفته شده بود. به همین سادگی، مردم بخاطر هیچ و پوچ در صفی که با یک تصمیم غلط ساخته شده بود گیر کردند که بخشی از خاطره خوش الکامپ گردی شان از یادشان برود و بعد هم که مثل همیشه، صف طولانی خودروها برای خروج از دروازه های باریک نمایشگاه. این اتفاقات توجه خارجی ها را هم جلب کرد که با حیرت از این بی نظمی مدیریتی عکس و فیلم بگیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :