fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 193355

مهربانه 423 میلیون تومان برای 26 موسسه خیریه کمک جمع آوری کرد

نشست خبری مهربانه با حضور باقر بحری، موسس و گلرخ بحری، مدیر سایت مهربانه برگزار شد.

فناوران- باقر بحری، رییس هیات مدیره گروه آتنا و بنیانگذار سایت مهربانه در این نشست گفت: معتقدیم همه شرکت ها در مقابل درآمد و سودی که کسب می کنند، نسبت به جامعه مسوولند و به همین دلیل باید کارهایی را در قالب مسوولیت اجتماعی انجام دهند.
وی افزود: از سوی دیگر در گروه آتنا روی مبحث تامین سرمایه جمعی (Crowd Funding) در حال کار بودیم. به نظرمان رسید در نخستین گام یک بستر خیریه به این صورت تاسیس کنیم تا بتوان پول های خرد را برای یک هدف معین که در اینجا خیریه است، جمع آوری کنیم.
بحری گفت: به این ترتیب سایت مهربانه به عنوان پلات فرم جمع آوری کمک های آنلاین برای پروژه های خیریه راه اندازی شد. در این سایت کمک ها با سیاست همه یا هیچ جمع آوری می شوند به این معنی که اگر پروژه ای را مردم دوست نداشتند و مبلغ مورد نظر در زمان معینی جمع آوری نشد، این مبلغ به کاربران بازگردانده شده و پروژه لغو می شود.
گلرخ بحری، مدیر سایت مهربانه نیز در این نشست گفت: سایت مهربانه در اواخر اسفند سال 92 به عنوان مسوولیت اجتماعی گروه آتنا راه اندازی شد. از آن زمان تاکنون آشنایی با مهربانه به کمک رسانه ها و شبکه های اجتماعی افزایش یافته به گونه ای که تا به حال با 26 خیریه از 12 استان کشور همکاری داشته ایم.
وی گفت: بسیاری از ما آرزو داریم مدرسه ای در یک منطقه محروم بسازیم یا به کودکان و معلولان کمک موثری انجام دهیم اما امکانات مالی اجازه این کار را نمی دهد؛ اما اکنون مردم می توانند در پروژه های مشخص مهربانه تنها با هزار تومان مشارکت کنند.
مدیر سایت مهربانه گفت: با جمع آوری 423 میلیون تومان، تاکنون 72 پروژه با موفقیت به ثمر رسیده است. 
وی با بیان اینکه موسسه خیریه مهربانه نیز به تازگی به ثبت رسیده است، گفت: تاکنون تنها پروژه های موسسات خیریه مجاز را در سایت تعریف می کردیم، اما با این مجوز امکان معرفی پروژه های NGOها و نهادهای غیر از خیریه های رسمی نیز فراهم است. با این حال این اطمینان را به کاربران می دهم که از اصالت تمام پروژه ها اطمینان حاصل کنیم.
بحری گفت: تجربه سایت مهربانه به ما نشان داد بیشترین علاقه مردم، مشارکت در پروژه های مربوط به کودکان است و پس از آن پروژه های مربوط به بیماران و زنان در جایگاه های بعدی قرار دارد.
مدیر سایت مهربانه با بیان کمپین «با مهر میرم مدرسه» گفت: در این کمپین با همکاری 7 موسسه خیریه سراسر کشور، برای 1500 کودک بازمانده از تحصیل کمک های لازم را جمع آوری می کنیم تا آنها امکان ادامه تحصیل را داشته باشند. در این راه 7 پروژه با مبلغ 72 میلیون تومان جمع آوری شده است که تاکنون 4 پروژه به ثمر نشسته و در صورت جمع آوری 15 میلیون تومان کمک دیگر تا پایان مهر، 3 پروژه دیگر نیز به ثمر می نشیند.
در پایان این نشست از سازمان نظام صنفی رایانه ای و استارت آپ های پینتاپین، پونیشا، چیلیوری و اسنپ به عنوان حامیان مهربانه قدردانی شد.
همچنین نشان مهربان یار به خبرنگاران و رسانه هایی که تاکنون با پوشش اخبار مهربانه، گام مهمی در به ثمر رسیدن پروژه های خیریه برداشته اند، اهدا شد که روزنامه فناوران یکی از این رسانه ها بود.
براساس این گزارش، علاقه مندان به مشارکت در پروژه های خیریه می توانند با مراجعه به سایت mehrabane.ir پروژه مورد نظر خود را انتخاب و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب به صورت آنلاین مبلغ مورد نظر را پرداخت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :