fanavaran
آخرین اخبار
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 191946

با امضای تفاهم‌نامه میان همراه اول، جیرینگ و بیمه ملت در نمایشگاه تلکام

بیمه همراه ملت رونمایی شد

طرح بیمه همراه ملت روز گذشته در هفدهمین نمایشگاه تلکام رونمایی شد.

فناوران- بیمه همراه ملت یک شیوه جدید برای صدور بیمه نامه است که با مشارکت شرکت های بیمه ملت، ارتباطات سیار ایران (همراه اول) و  پرداخت اول کیش (جیرینگ) انجام می پذیرد. 
در فاز اول این طرح بزرگ، مشترکان همراه اول در سراسر کشور می توانند در بستر USSD  بیمه حوادث شرکت بیمه ملت را با استفاده از سامانه #707* تهیه کنند. در این طرح، چهار پکیج بیمه حوادث در نظر گرفته شده است و علاقه مندان می توانند با تعیین سرمایه فوت و بازه زمانی پوشش بیمه حوادث، بیمه نامه مدنظر خود را از این سامانه به راحتی خریداری کنند.
در فاز دوم این طرح که به زودی اجرایی خواهد شد، امکان خرید بیمه های آتش سوزی، زندگی و سرمایه گذاری و مسوولیت و در فازهای بعدی امکان خرید سایر بیمه نامه ها از طریق بستر تلفن همراه فراهم می شود.
وحید صدوقی، مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران درباره این طرح گفت: طرح بیمه همراه یکی از طرح های استارتاپی بود که توسط یکی از جوانان خوش فکر به همراه اول ارایه شد و به دنبال آن است که دغدغه مراجعه حضوری به دفاتر بیمه را رفع کند.
وی افزود: همراه اول به عنوان بزرگ ترین اپراتور تلفن همراه کشور در تمام شهرهای کشور، 80 درصد روستاهای ایران و 110 کشور به صورت رومینگ خدمات ارایه می کند و دنتیجه ایرانی ها می توانند به راحتی و در بستر USSD بدون اتلاف وقت، خدمات بیمه ای خود را دریافت کنند.
صدوقی با بیان اینکه این طرح به زودی گسترش خواهد یافت، گفت: علاو بر ارایه خدمات بیمه ای به مردم، از طریق این سرویس می توان یکی از معضلات خدمات بیمه در کشور را حل کرد. اکنون تعرفه بیمه برای همه افراد تقریبا یکسان است این در حالی است که مثلا در بیمه شخص ثالث، برخی افراد کم تر و برخی بیشتر از خودرو استفاده می کنند. اکنون میزان استفاده از این خدمات قابل ارزیابی نیست؛ اما با طرح های توسعه آتی، عدالت در پرداخت حق بیمه برقرار شده و انقلابی در این صنعت اتفاق خواهد افتاد.
مدیرعامل ارتباطات سیار گفت: آنچه امروز در دنیا اتفاق می افتد، این است که برای دریافت بیمهنیازی به مراجعه حضوری نیست و ما هم باید به این سمت برای انواع مختلف بیمه نامه ها حرکت کنیم.

توسعه گام به گام بیمه همراه ملت
مهرداد خطیبی، مدیرعامل شرکت پرداخت اول کیش (جیرینگ) نیز گفت: این شرکت از سال گذشته ماموریت خود را تغییر داد و اکنون به دنبال ارایه جامع خدمات مالی و پرداخت به همه مردم هستیم.
وی افزود: با امضای این تفاهم نامه ما عملا نمایندگی بیمه ملت را دریافت کرده و به مشترکان همراه اول این امکان را می دهیم که به صورت غیرحضوری بیمه نامه خود را درخواست داده یا تمدید کنند. در آینده نیز امیدواریم از همین بستر به جبران خسارت بپردازیم.
مدیرعامل جیرینگ گفت: اکنون امکان درخواست بیمه نامه از طریق سامانه#707* میسر است و کمتر از یک ماه آینده این امکان روی اپلیکیشن جیرینگ هم فعال می شود. همچنین ظرف دو ماه آینده اپلیکیشن اختصاصی بیمه راه اندازی خواهد شد.
خطیبی گفت: فعلا در این بستر بیمه حوادث ارایه می شود اما تا 6 ماه دیگر انواع دیگر بیمه نامه ها مانند بیمه مسافرتی، عمر و درمان هم ارایه خواهد شد. 

بازار بیمه کشور جای رشد دارد
علیرضا ابراهیم پور، مدیرعامل بیمه ملت نیز در این نشست گفت: این پروژه حدود یک سال و نیم پیش آغاز شد و با برگزاری جلسات متعدد در سطح کارشناسان و مدیران گام به گام توسعه یافت و درنهایت منجر به عقد این تفاهم نامه شد.
وی افزود: در فاز نخست این طرح مشترکان همراه اول از طریق برنامه موبایل و بستر USSF بیمه حوادث را خریداری می کنند. در این طرح چهار پکیج بیمه حوادث در نظر گرفته شده و علاقه مندان می توانند با تعیین سرمایه فوت و بازه زمانی پوشش بیمه حوادث، بیمه نامه مدنظر خود را از این سامانه به راحتی خریداری کنند.
مدیرعامل بیمه ملت ادامه داد: در فازم دوم این طرح که به زودی اجرایی خواهد شد، امکان خرید بیمه های آتش سوزی، زندگی و سرمایه گذاری و در فازهای بعدی امکان خرید سایر بیمه نامه ها از طریق بستر تلفن همراه فراهم می شود.
ابراهیم پور گفت: یکی از اثرات این طرح، توسعه و بسط فرهنگ بیمه در کشور است. متاسفانه در مقایسه با دیگر کشورهای پیشرو، مردم ما کمتر از خدمات صنعت بیمه مطلع هستند و آشنایی زیادی درباره انواع بیمه ها، مدیریت ریسک و پوشش خطر وجود ندارد. اجرای این طرح می تواند طیف وسیعی از مردم را با خدمات صنعت بیمه آشنا کرده و متقاضیان می توانند به آسانی و بدون محدودیت زمانی و مکانی از خدمات بیمه ای بهره مند شوند.
وی گفت: هم اکنون ضریب نفوذ بیمه در کشور حدود 2 درصد است و این در حالی است که متوسط ضریب نفوذ بیمه در جهان بیش از 6 درصد است و این موضوع نشان می دهد چقدر بازار بیمه کشور جای رشد دارد.

ایده های نو، رمز موفقیت همراه اول
بهمن آصفی، مدیرکل نوآوری و توسعه کسب و کار شرکت ارتباطات سیار نیز گفت: تجربه برخی کشورها نشان می دهد که پس از ورود اپراتورهای دوم و سوم موبایل، رشد اپراتور اول کند می شود.
وی افزود: اپراتورهای اول زمانی توانستند همچنان موفق باشند که نوآوری را با DNA شرکت عجین کرده و به طور جدی به این بحث پرداخته اند.
آصفی ادامه داد: بزرگ ترین سرمایه همراه اول مشترکانش است و اکنون جوانان و دانشجویان خوش فکر به عنوان مشتریان همراه اول، کسب و کارهای ریز و درشت همراه اول را با ایده های نو توسعه می دهند.
براساس این گزارش، در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری میان وحید صدوقی مدیرعامل همراه اولی، مهرداد خطیبی مدیرعامل جیرینگ و علیرضا ابراهیم پور مدیرعامل بیمه ملت امضا شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :