گزارش سرویس

گپ فناوران با کارشناسان در آستانه روز جهانی رسانه های اجتماعی

خروج از تاریکی با فیلترینگ سفید

در کنار اعلام خبر چاپ کتاب اول وب

کاندیداهای چهارمین جشنواره وب ایران معرفی شدند

مروری بر معروف‌ترین شبکه اجتماعی مسافران

« سفیران » در هر شهری کاناپه دارند

گفت و گو سرویس
نظرسنجی

آخرین پیام اسنودن به اوباما

شبی که اوباما آخرین سخنرانی اش را به عنوان رییس جمهور انجام داد ادوارد اسنودن در صفحه رسمی توییترش نوشت: این توییت طی چند ساعت بیش از 44 هزار بار لایک و بیش از 22 هزار بار بازنشر شد.

1395/10/2509:45

دی جی در ایران

توییت دی جی اسنیک از حساب رسمی و وریفای شده اش که پنج شنبه برای بسیاری از کاربران ایرانی جالب بود. توییت کوتاه بود: من در ایران هستم. دی جی اسنیک در کنار این توییت از ایموجی پرچم ایران استفاده کرده بود. ویلیام سامی ایتین گریگاسین که به صورت حرفه ای با نام دی جی اسنیک شناخته شده است، یک دی جی و تهیه کننده موسیقی فرانسوی است.

1395/10/2509:43

محیط بان ایرانی برنده مدال طلا

دبیر سرویس اجتماعی روزنامه ایران در صفحه رسمی توییترش خبر داد: «امیر شکرگذارناوی»#محیط بان اهل #تالش با عکس دخترک چوپان و گوسفندانش مدال طلا و جایزه نخست مسابقه عکس آساهی شیمبون ژاپن را به دست آورد. وی بعد از انتشار این توییت با منشن کردن خانم ابتکار از او کمک خواست تا این محیط بان بتواند برای دریافت جایزه اش به ژاپن سفر کند.

1395/10/2509:43

تازه ها

تازه ها

1395/10/2502:34

پروازی که نشست و آن که پرواز کرد

هفته گذشته، هفته آیت الله هاشمی رفسنجانی بود. با درگذشت وی، رسانه های اجتماعی نه تنها از سوی کاربران ایرانی بلکه از سوی بسیاری از سیاستمداران و رهبران کشورهای مختلف شاهد تسلیت ها، بازگویی تاریخ، پیش بینی سیاست ایران بدون هاشمی و روند خاکسپاری وی بودند. خبر درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی با هشتگ #هاشمی_رفسنجانی در کمتر از دو ساعت تبدیل به ترند دوم توییتر در جهان شد. طی روزهای گذشته میلیون ها عکس، ویدیو و محتوای متنی در قالب پست با هشتگ #هاشمی_رفسنجانی و #rafsanjani در رسانه های اجتماعی منتشر شد. در ساعات ابتدایی انتشار این خبر در رسانه های اجتماعی، کاربران نسبت به شیوه کار صدا و سیما در پوشش اخبار مربوط به درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی واکنش نشان دادند. از آنجایی که سال ها بود تصویر آیت الله هاشمی رفسنجانی در سیمای جمهوری اسلامی پخش نمی شد، نمایش تصویر وی پس از مرگ نیز یکی از سوژه های انتقادی کاربران و برخی از مسوولان به سیاست کاری صدا و سیما شد. کار این انتقاد به جایی رسید که معاون فرهنگی وزارت ارشاد توییت کرد: «تلویزیون پیاپی تصویر هاشمی رفسنجانی را نشان می دهد، دختر نه ساله ام می گوید من تا حالا این آقا را در تلویزیون ندیده ام، از پاسخ می مانم». پس از برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری نیز موضوع تحت عنوان آزار جنسی در میان جمعیتی که برای تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی رفته بودند مطرح شد که دستمایه تایید، انتقاد و تکذیب کاربران توییتر شد.

1395/10/2502:33

از محل پخش تبلیغات روی ویدیوها

فیس بوک به کاربرانش پول می دهد

سال 2017 به گفته بسیاری از تحلیل گران رسانه های اجتماعی سال طلایی ویدیوهاست. پیش بینی شده تبلیغات و اطلاع رسانی در سال 2017 با استفاده از ویدیو بیش از متن و تصویر مورد توجه قرار خواهد گرفت و صاحبان برندها و رسانه ها به سمت ساخت و به اشتراک گذاری ویدیو حرکت خواهند کرد. چندی پیش درباره سیاست تازه رسانه های اجتماعی درباره پرداخت پورسانت به کاربران در ازای پخش تبلیغ در صفحات آنها گزارش هایی منتشر شد. حالا بزرگ ترین شبکه اجتماعی جهان نیز قرار است چنین سیاستی در پیش بگیرد؛ شبکه اجتماعی فیس بوک در ازای پخش تبلیغ روی ویدیوهای کاربرانش، بیش از نیمی از درآمد حاصل از آن تبلیغ را به کاربران پرداخت خواهد کرد.

1395/10/2502:01

جنگ جعلی ها

پس از توفان توییتری آرش صادقی، برخی از کاربران با ادعای اینکه این توفان توفان روباتی بوده شروع به پخش کردن این خبر در رسانه های اجتماعی کردند. کاربران توییتر شروع به واکنش نشان دادن کردند و با گرفتن عکس نشان دادند که روبات نیستند. اما هفته گذشته هنگامی که کاربران شروع به ارسال هشتگ برای نجات جان علی شریعتی شدند، یکی از کاربران عکسی از کانال مدیران جنگ نرم منتشر کرد که به این شایعه سمت و سوی دیگری داد.

1395/10/1811:45

داستانی بین قوه مجریه و قوه قضاییه

یکی از توییت های رییس جمهور در هفته گذشته نه تنها مورد توجه کاربران قرار گرفت؛ بلکه توجه مسوولان قوه قضاییه و دیگران را نیز برانگیخت. رییس جمهور توییت کرد: دولت حاضر است با تشکیل سامانه ای تمام دخل و خرج و حساب هایش را روشن کند و در مقابل انتظار است قوه قضاییه نیز همه حساب های خود را روشن کند.

1395/10/1811:45

هفته زندانیان سیاسی و مدنی

بسیاری از کاربران در رسانه های اجتماعی هفته گذشته عزم خود را جزم کردند تا با استفاده از هشتگ ها توجه مسوولان را به وضعیت سه زندانی جلب کنند؛ آرش صادقی، گلرخ ایرانی و علی شریعتی. وضعیت نگران کننده آرش صادقی که گفته می شود بیش از دو ماه است اعتصاب غذا کرده باعث شد هفته گذشته کاربران با به راه انداختن توفان توییتری و استفاده از هشتگ #savearash خواستار اقدام مسوولان درباره وضعیت این زندانی شوند. افراد صاحب نامی مانند بازیگران مشهور و مسوولانی مانند برخی از نمایندگان مجلس و معاون رییس جمهور نیز با استفاده از هشتگ گفته شده یا هشتگ #آرش_صادقی در کنار کاربران قرار گرفتند. هشتگ #savearash تبدیل به ترند نخست جهان در توییتر شد و خواسته آرش صادقی برای پایان دادن به اعتصابش (آزادی همسرش گلرخ ایرانی) به گوش مسوولان رسید. اواسط هفته گذشته گلرخ ایرانی با قرار وثیقه به مرخصی آمد و قرار شد آرش صادقی اعتصاب خود را شکسته و به بیمارستان منتقل شود.

1395/10/1811:43

جک دورسی: چه می خواهید؟ کاربران: امکان ویرایش توییت

جک دورسی، مدیر عامل توییتر ابتدای سال 2017 از کاربران پرسید این شرکت برای ارتقا و افزایش خلاقیت در سال 2017 چه می تواند بکند؟

1395/10/1811:42

نخستین امکان تلگرام در سال 2017؛ حذف پیام

تلگرام با امکانات جدیدی در ابتدای سال میلادی 2017 به روز شد. برجسته ترین تغییر و امکانی که در نسخه جدید این اپلیکیشن پیام رسان به چشم می خورد، امکان حذف پیام است. کاربران تلگرام از این پس تا 48 ساعت فرصت دارند پیام های خود را در این اپلیکیشن حذف کنند.

1395/10/1811:23

حرفه ای جدید برای دنیای امروز؛ مترجمی ایموجی

دویچه وله- حرفه جدیدی راه اندازی شده؛ حرفه مترجمی برای خط تصویری ایموجی Emoji . رد اموجی را که بگیریم به ژاپن می رسیم. نخست بار آنجا باب گشت و سپس جهانی و فراگیر شد. نمادها و سمبل های کوچکی که جهان اینترنت و تلفن های هوشمند را از اساس تغییر دادند. سمبل های کوچکی که هم پرده از احساس فرد فرستنده بر می دارند، ابراز علاقه و عشق می کنند، حکایت از غم فرستنده، یاس، ناامیدی یا خشم و رنجش او دارند.

1395/10/1811:18

در سال 2016

ضریب نفوذ رسانه های اجتماعی به 31 درصدرسید

امروز آخرین روز از سال 2016 است. سالی که رسانه های اجتماعی بیش از هر زمان دیگری در زندگی سیاسی، اقتصادی و اجتماعی مردم دنیا تاثیرگذار بود. این تاثیرگذاری بیش از آنکه در حوزه اقتصادی خودش را نشان بدهد، در حوزه سیاسی در اکثر کشورهای دنیا ازجمله ایران ملموس بود. brandknewmag.com هفته آخر دسامبر گزارشی از وضعیت رسانه های اجتماعی در سال 2016 منتشر کرده است که نشان می دهد ضریب نفوذ رسانه های اجتماعی در سال گذشته در دنیا 31 درصد بوده است. آمارهایی که براساس تحقیقات این گروه درباره رسانه های اجتماعی در سال 2016 منتشر شده، چشم انداز خوبی درباره تاثیر این رسانه ها بر جوامع ترسیم می کند.

1395/10/1100:55

دولته راه افتاد

اواخر هفته گذشته خبری در شبکه های اجتماعی دست به دست شد که مورد توجه کاربران قرار گرفت.

1395/10/401:14

بنا در کنار اردوغان

بعد از هیاهویی که درباره توییت های بنا العابد در رسانه های مختلف راه افتاد و برخی ادعا کردند پشت این اکانت توییتری، یک دختر بچه حلبی نیست بلکه یک مرد آموزش دیده است و هدف از ارسال این توییت ها استفاده ابزاری و رسانه ای است، هفته گذشته بنا عکسی از خود در آغوش رجب طیب اردوغان منتشر کرد.

1395/10/401:13

منشور آقای رییس جمهور

در پی رونمایی از منشور حقوق شهروندی، رییس جمهور در صفحه توییتر خود نوشت: بیاییم با حقوق خود بیشتر آشنا شویم و قدرتمندانه آن را پاس بداریم.

1395/10/401:12

امکان ثبت ویرایش عکس های RAW در VSCO

اپلیکیشن VSCO که علاوه بر امکان ویرایش عکس، یک شبکه اجتماعی عکس محور نیز محسوب می شود در تازه ترین به روزرسانی اش برای iOS امکان ثبت عکس با فرمت RAW را برای کاربرانش فراهم کرد.

1395/10/401:10

همکاری وایبر و ویکی پدیا

امکان جست وجوی محتوا در سرویس هایی مانند ویکی پدیا از داخل برنامه وایبر امکان پذیر شد.

1395/10/401:09

خبرک

خبرک

1395/10/401:07

منشور و ترور در آغاز زمستان

هفته گذشته که با نمایشگاه الکامپ آغاز شده بود و بسیاری از کاربران با هشتگ های مرتبط با الکامپ در رسانه های اجتماعی به انتشار اخبار و نظرات خود پیرامون این نمایشگاه پرداختند، با حقوق شهروندی، شب یلدا و ترور سفیر روسیه در ترکیه به پایان رسید.

1395/10/401:06

دولت آمریکا اطلاعات فعالیت آنلاین مسافران را طلب می‌کند

شکستن حریم خصوصی برای ورود به خاک آمریکا

طرح پیشنهادی دولت آمریکا مبنی بر ثبت اطلاعات مربوط به فعالیت شبکه های اجتماعی مسافرانی که قصد ورود به این کشور را دارند و تابستان برای نظرخواهی از مردم روی سایت فدرال آمریکا قرار گرفته بود، اکنون در قالب قانون اجرا می شود.

1395/10/401:04

قطع درختان را قطع نکردند

تبلیغات شهرداری در سطح شهر با شعار «قطع درختان را قطع کنیم» در شبکه های اجتماعی با واکنش کاربران همراه شد. کاربران با انتشار عکس بیلبوردهای تبلیغاتی شهرداری در سطح شهر از آمار قطع درختان صحبت کردند.

1395/9/2112:04

درگذشت یک فضانورد

جان گلن، فضانوردی که در 70 سالگی به فضا رفت، هفته پیش درگذشت. صفحه رسمی ناسا با اعلام درگذشت این فضانورد، اندوه خود را به خاطر از دست دادن وی نشان داد.

1395/9/2112:03

تو تنها نیستی

به تازگی کمپینی با نام «تو تنها نیستی» با همکاری آپارات راه اندازی شده است تا نوجوانان و جوانان حرف های ناگفته خود را در آن به زبان بیاورند. تو تنها نیستی کمپینی درباره تنهایی نوجوان ها است. کاربران می توانند با زدن حرف هایی ناگفته و حقایقی تلخ در جامعه که درباره نوجوان هاست، به این کمپین بپیوندند.

1395/9/2111:53

خبرک

خبرک

1395/9/2111:51

چراغ های روشن در منکر اصلی

هفته گذشته، هفته تجمعات بود؛ برخی قانونی برخی مناسبتی. دانشجویان و اتوبوسران ها دو قشری بودند که هفته گذشته در صدر رسانه های اجتماعی قرار داشتند.

1395/9/2111:50

فهرست پر درآمدترین یوتیوبرهای جهان منتشر شد

70 میلیون دلار درآمد طی یک ماه برای 12 یوتیوبر

تولید ویدیو برای یوتیوب برخی ستاره های این پلات فرم را به درآمدهای نجومی رسانده است. مجله فوربس فهرستی از پردرآمدترین یوتیوبرهای جهان منتشر کرده است. مجموع درآمد ۱۲ نفر برتر بیش از ۷۰ میلیون دلار بوده است.

1395/9/2111:48

خیز بلند تلگرام در همگرایی با شبکه های اجتماعی

آخرین به روزرسانی تلگرام نشان می دهد این سرویس به سمت اتصال و ارایه خدمت به شبکه های اجتماعی حرکت می کند.

1395/9/2011:47

مشهد از نگاه روحانی

مشهد مدت هاست جنجال ساز شده است. پایان هفته گذشته رییس جمهور در صفحه توییتر خود نوشت: «برخی به جای اینکه برای #مردم باران #رحمت باشند، #ممانعت از دست و زبانشان می بارد و از نظرشان هر چیزی اشکال دارد و حرام است. #مشهد».

1395/9/1313:00

توییتر ترامپ را تهدید کرد

سخنگوی شبکه اجتماعی توییتر خبر داد در صورتی که ترامپ قوانین این شرکت را رعایت نکند، حساب کاربری او را خواهد بست.

1395/9/1313:00

ثبت نوروز در توییتر

هفته گذشته خبر ثبت جهانی نوروز از سوی معاون رییس جمهور و رییس جدید سازمان میراث فرهنگی، صنایع و گردشگری در توییتر منتشر شد.

1395/9/1313:00

خبرک

خبرک

1395/9/1311:29

فراخوان اتحاد

رسانه های اجتماعی بارها ثابت کرده اند که در اتحاد کسانی که همفکر و همسو هستند، قدرت بسیاری دارند. این اتحاد و اطلاع رسانی در نهایت موجب می شود نگاه ها به سمت درخواست کاربران جلب شود و مسوولان برای واکنش نشان دادن تحت فشار قرار بگیرند. هفته گذشته ماجرای دستگیری نماینده مجلس و جمع شدن مردم در محل سکونت وی یک بار دیگر نشان دهنده این موضوع بود.

1395/9/1311:28

پاسخ توییتری رییس جمهور درباره فیلترینگ به یک خبرنگار

روحانی: دولت مصمم به حفظ شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها است

فناوران- هفته گذشته هفته پرهیاهویی در توییتر بود. استفاده نماینده مجلس از توییتر و تلگرام برای اطلاع رسانی که منجر به همراهی گسترده مردم از وی شد، نمونه ای از این قدرت است. اما اتفاق خوبی که افتاد، مشارکت رییس جمهور در مکالمه با یک روزنامه نگار و تلاش برای رفع فیلترینگ یک سرویس بود.

1395/9/1310:28

هفته اعتراض

هفته گذشته رسانه های اجتماعی متاثر از جبهه هوای سرد پر بود از تصاویر و نوشته های مرتبط با برف و سرما، وضعیت بی خانمان ها و کاهش فشار گاز و قطع آب و برق در روستاها. اما پررنگ تر از این موضوع، لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد بود که به دنبالش دو ماجرای دیگر آغاز شد: #مایه_شرمساری و #Freemashhad.

1395/9/601:13

گزارش آزادی اینترنت سال 2016 منتشر شد

ایـــــران ســـــوم از آخـــــر

آزادی اینترنت در سراسر جهان برای ششمین سال متوالی با کاهش روبه رو بوده است. دو سوم از تمام کاربران اینترنت، یعنی حدود 76 درصد، در کشورهایی زندگی می کنند که با انتقاد از دولت، نظام یا حتی خانواده خود در معرض سانسور قرار می گیرند و 27 درصد از کاربران اینترنت در کشورهایی زندگی می کنند که در آنجا مردم به خاطر نشر و به اشتراک گذاری یا صرفا علاقه مندی به محتوایی خاص در فیس بوک دستگیر شده اند. در گزارشی که به تازگی درباره وضعیت آزادی اینترنت منتشر شده ایران رتبه 87 را از 90 به خود اختصاص داده؛ تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

1395/9/601:13

نقش رسانه‌های اجتماعی و واکنش جهانی به نتیجه انتخابات آمریکا

پیروزی ترامپ، شکست شبکه

«مردم آمریکا برای خواندن محتوای شبکه های اجتماعی دونالد ترامپ باید هزاران سال زمان صرف کنند». این آماری است که برخی شرکت های آماری مانند سوشیال فلو اعلام کرده اند. با پیروزی ترامپ به نظر می رسد بخشی از مردم آمریکا برای خواندن و دانستن عقاید و سیاست های ترامپ زمان کمتری صرف کرده اند و وی را برای چهار سال آینده به عنوان رییس جمهور انتخاب کرده اند. در تعیین سرنوشت آمریکا طی چهار سال آینده سه شبکه اجتماعی اسنپ چت، توییتر و فیس بوک سرنوشت ساز بودند اما به نظر می رسد پ یش بینی شبکه های اجتماعی وارونه شد. چون هیچ چیز مطابق پیش بینی ها بر اساس رسانه های اجتماعی پیش نرفت و در میان بهت بسیاری از مردم آمریکا، دونالد ترامپ برنده رقابت انتخاباتی ریاست جمهوری شد. شاید همانطور که پاول دورف، موسس تلگرام می گوید «دیگر نباید به رسانه های اجتماعی آمریکایی اعتماد کرد». این مساله ای است که بسیاری از تحلیل گران رسانه های اجتماعی به آن اشاره کرده اند و آنچه این رسانه ها تولید می کنند را حباب های اطلاعاتی دانسته اند که می تواند فریبنده باشد اما واقعیت نیست. شبکه های اجتماعی که کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا آنها را محور رقابت های خود انتخاب کرده بودند حالا بستر اعتراضات جهانی به همین انتخابات است.

1395/8/2210:34

تجویز شجریان و نقشه قتل

پرونده پزشکی که در تبریز تلاش کرده بود خانواده اش را با غذای آلوده به قتل برساند در شبکه های اجتماعی بازتاب فراوانی داشت.

1395/8/1511:59

دعوت بیل به بازی های آنلاین

بیل گیتس هفته گذشته برای اولین بار به صورت آنلاین در مسابقه BridgeWorldCup شرکت کرد.

1395/8/1511:58

ترند شدن تبریک گرجی

توییت تبریک تولد بیل گیتس از سوی بیسکوییت گرجی مورد توجه کاربران سراسر جهان قرار گرفت.

1395/8/1511:58

خبرک

خبرک

1395/8/1511:22

صحن علنی به نام شبکه های اجتماعی

بهار ادیبان- هفته پر سر و صدایی را در رسانه های اجتماعی پشت سر گذاشتیم. هفته ای که رای اعتماد به وزرای پیشنهادی رییس جمهور، توجه اکثر کاربران را خود جلب کرده بود. سخنرانی موافقان و مخالفان وزرای پیشنهادی در شبکه های اجتماعی بازتاب فراوانی داشت و کاربران را به تحلیل وضعیت مجلس دهم واداشت؛ مجلسی که بهار امسال کار خود را آغاز کرده است.

1395/8/1511:20

گزارش عملکرد تابستان بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا

فیس بوک روزانه یک میلیارد کاربر فعال دارد

فناوران- بسیاری از ما گمان می کنیم عمر فیس بوک به سر رسیده و این شبکه اجتماعی سیر نزولی خود را طی می کند. شاید دلیل چنین برداشتی کاهش استفاده ما و اطرافیان مان از این شبکه اجتماعی باشد. ما گمان می کنیم که امپراتورهای رسانه های اجتماعی این روزها تلگرام و توییتر هستند. اما گزارشات رسمی منتشر شده واقعیت دیگری را بیان می کنند؛ فیس بوک هنوز در راه صعود است و توییتر سیر نزولی دارد. گزارش هفته گذشته فیس بوک از وضعیت این شبکه اجتماعی در سه ماهه سوم سال 2016 سند رسمی این ادعاست.

1395/8/1511:05

رفتار عجیب آقای وزیر

بعد از انتشار خبر استعفای علی جنتی، وزیر ارشاد، صفحه وی در شبکه اجتماعی توییتر به روی کاربران بسته شد. علی جنتی در مراسم تودیع خود گفته بود: «یک روزی می گفتند چرا از فضای مجازی استفاده می کنید؛ اما امروز مراجع تقلید دفاترشان روی شبکه های اجتماعی همچون تلگرام قرار گرفته است».

1395/8/812:31

جایزه ای برای دختران ایزدی

هفته گذشته عکس و خبر نادیا مراد و لامیا حاجی بشر، دو دختر کرد ایزدی عراق که جایزه ساخاروف پارلمان اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ را به دست آوردند، از سوی کاربران سراسر دنیا در رسانه های اجتماعی منتشر شد.

1395/8/812:30

سلفی زهرا نعمتی با سربازان کرمانی

هفته گذشته یک عکس از زهرا نعمتی در شبکه های اجتماعی بارها بازنشر شد. در این عکس، زهرا نعمتی قهرمان پاراالمپیک در حال سلفی گرفتن با سربازان کرمانی است.

1395/8/812:29

بازنشر

بازنشر

1395/8/811:37

بررسی مشارکت کاربران توییتر در فراخوان مشاور رییس‌جمهور برای پیشنهاد وزرا

ترمیم دو جانبه

آبان ماه 95 در خاطرات دولت یازدهم به عنوان ماه خانه تکانی در کابینه ثبت شد. استعفای همزمان سه وزیر از کابینه ای که بیش از 17 کارت زرد از مجلس دریافت کرده، موضوع بحث بسیاری از رسانه ها، کارشناسان و کاربران در رسانه های اجتماعی است. از کنار دلایل استعفا دادن یا مستعفی کردن وزرا که بگذریم، به انتخاب های جدید رییس دولت خواهیم رسید؛ روحانی چه کسانی را برای صندلی های خالی انتخاب کرد و چطور؟ قطعا معیارها، دست ها و بازی های بسیاری پشت پرده انتخاب وزرای جدید وجود دارد که مورد توجه روزنامه نگاران و تحلیل گران سیاسی است؛ اما آنچه توجه مرا به مساله انتخاب وزرای جدید کابینه جلب کرد، فعالیت توییتری مشاور فرهنگی رییس جمهور بود؛ آقای آشنا.

1395/8/811:11

سرزمین عجایب

ما یک هفته پر از خبر و گمان و نقد و نظر را پشت سر گذاشتیم. شیب جنجال هفته گذشته از روز یکشنبه با واکنش عجیب سردبیر هفته نامه صدا شروع شد، از استعفای سه وزیر گذشت تا به پرونده قاری قرآن رسید. ماجراهای چند روز اخیر یک بار دیگر قدرت شبکه های اجتماعی را در سرعت انتشار اخبار و بسترسازی برای شنیدن صدای مردم در انتقاد، اعتراض و همدلی نشان داد.

1395/8/213:21

مسدود شد

هفته گذشته گرداب صفحه صدها کاربر را در اینستاگرام هک کرد. اگر در بخش جست وجوی اینستاگرام «مسدود شد» را تایپ کنید، با فهرستی از کاربرانی که صفحات شان هک و مسدود شده است، مواجه خواهید شد. گرداب همه پست های کاربران هک‎شده را پاک کرده و تنها 9 پست باقی گذاشته است.

1395/8/213:14

رضا رستمی در خاک زادگاهش خفت

صبح روز گذشته پیکر رضا رستمی، روزنامه نگار پرسابقه حوزه هنر و فرهنگ کشور در میان خانواده، دوستان و جامعه مطبوعاتی در شهر اسدآباد همدان به خاک سپرده شد. این روزنامه نگار 39 ساله چهارشنبه شب هفته گذشته بعد از انجام عمل تومور مغزی درگذشت. همسرش بعد از خاکسپاری در صفحه توییتر خود اعلام کرد پیگیر پرونده پزشکی این روزنامه نگار خواهد بود. گفته می شود احتمالا خطای پزشکی منجر به مرگ رضا رستمی شده است.

1395/8/213:13

تهیه نقشه اتصال رایگان به اینترنت در فرودگاه های جهان

یک متخصص امنیت شبکه نقشه ای تعاملی تهیه کرده که در آن اطلاعات لازم برای دسترسی رایگان به اینترنت در بسیاری از فرودگاه های جهان گردآوری شده است.

1395/8/213:12

توافق گوگل و CBS برای راه اندازی سرویس استریم تلویزیونی

گوگل با همکاری CBS به زودی سرویس استریم تلویزیونی خود را راه اندازی خواهد کرد.

1395/8/213:11

با درنظر گرفتن امکانات جدید و توجه ویژه به حال کاربران

اینستاگرام در راه قله است

فناوران- اینستاگرام به عنوان یکی از رسانه های پیشرو در دنیای امروز رسانه های اجتماعی با هدف پیشرفت و جذب کاربران تغییرات زیادی را طی شش ماه اخیر روی سرویس خود ایجاد کرده است. این شبکه اجتماعی عکس محور در دنیا بیش از 500 میلیون کاربر فعال دارد و اعلام کرده سهم ایران از کاربران فعالش 13 میلیون کاربر است. طی هفته گذشته اینستاگرام دو گام دیگر برای بهبود کارایی و جذب مخاطب در سراسر دنیا برداشته است.

1395/8/213:10

موسس شرکت Aragil Online Marketing در گفت‌وگو با فناوران:

زمان پایان دادن به محدودیت شبکه های اجتماعی فرا رسیده است

ابزار تبلیغات و اطلاع رسانی در یک دهه اخیر دچار تغییر و تحولات بسیاری شده است. این روزها رسانه های اجتماعی یکی از اصلی ترین ابزار تبلیغ و اطلاع رسانی است. صاحبان خدمات و محصولات با تحلیل داده هایی که از طریق این رسانه ها به دست می آورند، مسیر تولید و ارایه خدمات خود را تغییر می دهند، سلیقه مشتریان شان را می شناسند و برای جذب مشتری با یکدیگر به رقابت می پردازند. از زمانی که صحبت از لغو تحریم ها شد، بحث حضور برندهای خارجی که به ایران می آیند در رسانه های اجتماعی داغ شد. این مساله از آن نظر حایز اهمیت است که در ایران رسانه های اجتماعی تاثیرگذار فیلتر هستند. در این باره با موسس شرکت Aragil Online Marketing و استراتژیست دیجیتال مارکتینگ، آرا اوهانیان به گفت وگو نشستیم.

1395/7/2410:40

اینترنت چگونه به دست داعش در سوریه می رسد

دیش های خونین

تاریکی شب با شعله هایی که از ویرانی خانه ها زبانه می کشد، شکافته می شود و سکوت با صدای انفجارهای پی درپی که فریادهای کمک و ضجه ها را خفه می کند. آسمان به جای بارش شهاب ها، قاب ِ بارش ِدرخشان بمب ها و گلوله هاست و روز، چشم اندازی است رو به ویرانی شهر. شهری که لابه لای خرابه هایش، میان آوار و مرگ و خون، زندگی با سماجت خودش را در خنده های معصومانه کودکان جا می کند؛ کودکانی که روشن ترین خاطره های زندگی شان را در جنگی ناعادلانه می سازند؛ دوستان ، خواهران و برادران شان، مادرها و پدرهای شان را غرق در خون، با صورت هایی کبود و آبی و غبار گرفته زیر آوار خانه ها، مدرسه ها و بیمارستان ها می بینند. شب ها با ترس بمباران از خواب می پرند و روزها در راهروی بیمارستان ها به دنبال ِ عزیزان و آشنایان شان می گردند.

1395/7/1711:11

پاکدل هک شد

بهرام رادان با انتشار یک توییت و خطاب قرار دادن اینستاگرام در توییتر خبر از هک شدن حساب اینستاگرام مهدی پاکدل داد.

1395/7/1012:06

شرمساری نماینده تهران در مجلس

محمود صادقی، نماینده مردم تهران، اسلامشهر، ری و شمیرانات در مجلس با انتشار عکسی از دبستان کپری بم دوست شهرستان فنوج که پنجم مهر ماه سال جاری گرفته شده، درباره وضعیت بچه های ساکن مناطق محروم برای درس خواندن ابراز ناراحتی کرد.

1395/7/1012:06

خبرک

خبرک

1395/7/1011:31

تنش در شبکه های اجتماعی

هفته نخست پاییز تحت تاثیر سخنرانی رهبری و نامه احمدی نژاد قرار گرفت. کاربران شبکه های اجتماعی بیش از هر مساله ای از نظر رهبری درباره شرکت احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده صحبت کردند و هنگامی که نامه احمدی نژاد خطاب به رهبری منتشر شد، بحث در این باره به اوج خود رسید.

1395/7/1011:30
پیشخوان روزنامه


.