گزارش سرویس

پس از برگزاری نشست سنا با توییتر، فیس‌بوک و گوگل

سنا: رسانه های اجتماعی به قوانین جدید نیاز دارند

در سه ماهه دوم سال 2017 حاصل شد

درآمد 9/3 میلیارد دلاری بهاری برای فیس بوک

گزارش مالی دومین سه ماهه سال 2017 توییتر منتشر شد

فصل صفر

تازه‌ترین گزارش وضعیت ارتباطات دیجیتالی جهان منتشر شد

3/7 میلیارد متصل

گپ فناوران با کارشناسان در آستانه روز جهانی رسانه های اجتماعی

خروج از تاریکی با فیلترینگ سفید

نظرسنجی

مروری بر بحران جهانی حریم خصوصی کاربران

جنگ اطلاعات

امروز در دنیا بیش از 4 میلیارد کاربر اینترنت وجود دارد. از این جمعیت حدود 3 میلیارد کاربر از رسانه های اجتماعی به عنوان یکی از ابزارهای روزمره زندگی استفاده می کنند؛ با پیام رسان ها با دوستان شان در ارتباط هستند، از طریق شبکه های اجتماعی به کسب خبر و به اشتراک گذاری اطلاعات با دوستان و پیدا کردن اطلاعات مورد علاقه شان می پردازند و با استفاده از سرویس های آنلاین کارهای اداری، مالی و کسب و کارشان را انجام می دهند. با توجه به این آمار باید گفت فضای آنلاین، گنجینه اطلاعاتی است که دستیابی به آن برای بازاریابان، سیاستمداران، اقتصاددانان، محققان، تروریست ها و بسیاری دیگر یک رویاست. در حالی که مسوولان این روزها در ایران تلاش می کنند کاربران را نسبت به تامین امنیت اطلاعات شان در پیام رسان های داخلی مطمین کنند، آن سوی دنیا در آمریکا مسوولان تلاش می کنند بنیانگذار و مدیر بزرگ ترین شبکه اجتماعی دنیا را به خاطر سو استفاده از اطلاعات میلیون ها کاربر تحت فشار قرار دهند و از او بازخواست می کنند.

1397/1/2610:58

ارایه مشاوره پزشکی در وی چت

کمپانی تنسنت تصمیم گرفته به وی چت امکانی برای بهبود سلامت کاربرانش اضافه کند.

1397/1/1810:28

قفل روی پیام صوتی در واتس اپ

پیام رسان واتس اپ نسخه بتای امکان قفل کردن روی ضبط پیام صوتی را برای کاربران آندروییدی اش فعال کرد.

1397/1/1810:27

درخواست کارمندان گوگل برای توقف یک پروژه

بیش از سه هزار کارمند گوگل با انتشار نامه سرگشاده ای خطاب به ساندرا پیچای خواستار توقف پروژه نظامی گوگل و همکاری با ارتش شدند.

1397/1/1810:26

درآمد تولید محتوا در ایران یک پنجم جهان است

نیمی از جمعیت 80 میلیونی کشور را جوانان زیر 30 سال تشکیل می دهند. این آماری است که مرکز آمار ایران منتشر کرده است. این مرکز ابتدای سال جاری اعلام کرد برای کاهش یک درصد نرخ بیکاری باید 900 هزار شغل در سال ایجاد شود. تا سال ٩٨ این میزان با توجه به رشد جمعیت به ٧٨٠ هزار و از سال ٩٨ تا ١٤٠٠ به ٤٠٠ هزار شغل می رسد تا بتوان تا ١ درصد نرخ بیکاری را کاهش داد، به این ترتیب اگر با همین روال پیش برویم تا سال ١٤٢٠ افرادی که وارد بازار کار مى شوند از افرادی که از بازار کار خارج می شوند کمتر خواهد بود و معادله جمعیت در بازار کار تغییر می کند. همین مرکز ابتدای آخرین ماه سال جاری آماری از بیکاری مطلق در کشور اعلام کرد: 3 میلیون و 226 هزار نفر.

1397/1/1801:56

کاریابی در فیس بوک

فیس بوک اعلام کرده قصد دارد کاریابی از طریق این شبکه اجتماعی را برای 40 کشور جهان فعال کند.

1396/12/1911:51

تغییر نوع صندوق ورودی جیمیل در اندروید

گوگل در آخرین به روز رسانی خود در روز گذشته به کاربران آندروییدی خود امکان داد نوع صندوق ورودی ایمیل هایشان را تغییر دهند.

1396/12/1911:50

برقراری تماس با افراد خارج از دسترس با Due

گوگل قصد دارد ابزاری به اپلیکیشن Due اضافه کند که می تواند برای برقراری ارتباط با افرادی که در دسترس نیستند کارآمد باشد.

1396/12/1911:49

اخبار جعلی بیشتر بازنشر می شوند

بررسی جدیدی که نتایج آن در شماره ماه مارس science Magazine به چاپ رسیده، نشان می دهد که اخبار جعلی در توییتر سریع تر و بیشتر از اخبار واقعی بازنشر می شوند.

1396/12/1911:48

پرتره در راه اینستاگرام

احتمال افزوده شدن امکان عکاسی پرتره به اینستاگرام قوت گرفت.

1396/12/1911:47

توییتر به همه تیک آبی می دهد

جک دورسی، مدیرعامل توییتر روز گذشته اعلام کرد به دنبال راهی است تا بتواند همه کاربران توییتر را تایید هویت کند.

1396/12/1911:43

مروری بر شبکه اجتماعی ویرو و گذشته بنیانگذارش

بازگشت پسر رفیق

این روزها یک شبکه اجتماعی دیگر با هیاهو به میدان رقابت بازگشته؛ ویرو اما ادامه حیات و رشدش بستگی به تعداد کاربرانی دارد که از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند. از زمانی که توییتر، اینستاگرام و فیس بوک محبوبیت پیدا کردند تقریبا هر شبکه اجتماعی جدیدی که پا به میدان رقابت گذاشت، شکست خورد و در سکوت از دور خارج شد. ویرو نیز سال 2015 بعد از دو سال تلاش تیمش راه اندازی شد اما نتوانست جایگاهی به دست آورد. حالا بعد از حدود سه سال صاحبان این شبکه اجتماعی دوباره دست به کار شدند تا شانس خود را برای رقابت با غول های شبکه های اجتماعی امتحان کنند. باید دید این شبکه اجتماعی که باز ی های رسانه ای طی چند هفته اخیر آن را بر سر زبان ها انداخته تا چه اندازه قدرت رقابت با شبکه های اجتماعی بزرگ و پر طرفدار امروز را دارد.

1396/12/1911:42

استعفای کشتی ایران و در گل گرفته خانه سینما

دربی از روز پنج شنبه هفته گذشته روزی پرطلاطم و پر هیجان ساخت. شبکه های اجتماعی پایان هفته گذشته ساعت ها تحت تاثیر دربی 96، برد استقلال و البته دستگیری تعدادی از زنانی که پشت در ورزشگاه آزادی جمع شده بودند، بود. دستگیری این زنان در کنار موضوع حجاب اجباری که این روزها با هشتگ #دختران_خیابان_انقلاب تبدیل به موضوع بحث همیشگی کاربران شده، هشتگ #زنان درآزادی را نیز به تایم لاین شبکه های اجتماعی اضافه کرد.

1396/12/1211:21

دورسی ناسالم بودن توییتر را پذیرفت

جک دورسی پنجشنبه گذشته وجود مشکل آزار و اذیت و سو استفاده آنلاین در توییتر را جدی اعلام کرد و گفت برای بهتر شدن این شکبه اجتماعی تلاش می کند. وی گفت اولین قدم برای حل یک مشکل، پذیرفتن آن مشکل است.

1396/12/1211:18

اینستاگرام به دنبال تماس صوتی و تصویری

یکی از کاربران توییتر (Ishan Agarwal) روز گذشته برای اولین بار اسکرین شات آیکون های جدیدی که به APK اینستاگرام اضافه شده را منتشر کرد.

1396/12/1211:17

واکاوی رفتار کاربران ایرانی در رسانه‌های اجتماعی:

آزار می بینم پس آزار می دهم

فناوران- تا چندی پیش آزادی بیان در رسانه های اجتماعی برای بسیاری از ما وجه مثبت این رسانه ها بود. گمان می کردیم تریبونی پیدا کردیم که می توانیم به راحتی از آن صحبت کنیم و صدایمان را به گوش مسوولان برسانیم. اما در کنار این وجه مثبت، آرام آرام حریم خصوصی و اخلاق در رسانه های اجتماعی تحت تاثیر قرار گرفته اند. ما شاهد انواع آزارهای کلامی، خشونت، تهدید و تک صدایی کاربران در این رسانه ها هستیم. اکثر کاربران تحمل نظر مخالف را ندارد، برخی با انتشار شایعات و اکاذیب موقعیت دیگران را به خطر می اندازند، بعضی تهدید می شوند و هزاران اتفاق کوچک و بزرگ دیگر. به نظر می رسد جامعه کاربران تحت تاثیر آزادی بیان در شبکه های اجتماعی با وضعیت خطرناکی روبه روست؛ هرج و مرج.

1396/12/1200:44

محدودیت زمانی نمایش دایرکت در اینستاگرام

اینستاگرام به صورت رسمی اعلام کرد به منظور کنترل بیشتر محتویات به اشتراک گذاشته در دایرکت امکانات جدیدی به این سرویس اضافه خواهد کرد.

1396/12/511:09

مبارزه یک مدیر فیس بوک با نابرابری حقوق در آمریکا

یکی از بنیانگذاران شبکه اجتماعی فیسبوک و پروژه امنیت اقتصادی، می خواهد به هر آمریکایی که حقوقی کمتر از پنجاه هزار دلار در سال (معادل دویست و بیست و پنج میلیون تومان) دریافت می کند، ماهانه پانصد دلار (معادل دو میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان) بدهد.

1396/12/511:01

Uhsupp

احتمال رونمایی شبکه اجتماعی سامسونگ قوت گرفت

در حاشیه برگزاری نمایشگاه MWC خبر رونمایی از شبکه اجتماعی سامسونگ به نام Uhsupp در اواخر اسفندماه منتشر شد.

1396/12/510:59

قوانین توییتر به روز شد

امکان گزارش مستقیم پیام های آزاردهنده

هفته گذشته توییتر در به روزرسانی قوانین امنیتی و حریم خصوصی خود امکان گزارش مستقیم توییت ها و پیام های شخصی که دارای محتوای آزاردهنده، تهدیدکننده و مشوق خودکشی است را فراهم کرد. همچنین نظارت بر ارسال توییت های تکراری انبوه را برای استفاده کنندگان از کلاینت ها و سایر اپلیکیشن ها را دقیق تر و بیشتر کرد.

1396/12/510:56

در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

فیس بوک هویت واقعی کاربران آمریکایی را می خواهد

پس از جنجال نفوذ روس ها به شبکه های اجتماعی و تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا، فیس بوک اعلام کرد کاربرانی که خواهان تبلیغ در فیس بوک برای انتخابات ریاست جمهوری باشند نیاز به تاییدیه پستی دارند.

1396/12/510:54

فهرست محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در ماه اول سال 2018 منتشر شد

قلب کاربران جهان در دستان زوکربرگ

فناوران - تحقیق کارشناسان statista نشان می دهد ابتدای سال 2018 ده رسانه اجتماعی محبوب در دنیا عبارت بوده اند از: فیس بوک، یوتیوب، واتس اپ، مسنجر فیس بوک، وی چت، کیوکیو، اینستاگرام، تامبلر، کیو زون Qzone، Sina Weibo، توییتر و Baidu Teiba. هر چند در بسیاری از کشورها از جمله ایران به نظر می رسد فیس بوک، مانند گذشته رونق ندارد اما زوکربرگ با مالکیت محبوب ترین شبکه های اجتماعی در کنار فیس بوک، هم بیش از دیگر بنیانگذاران رسانه های اجتماعی از سوی دولت ها و جوامع تحت فشار و مورد انتقاد است هم بیش از آنها در فرهنگ جدید مردم در قرن بیست و یکم اثرگذار است. زوکربرگ مالک واتس اپ، مسنجر فیس بوک، اینستاگرام و خود فیس بوک است که در صدر پرکاربردترین و محبوب ترین رسانه های اجتماعی سال 2018 قرار دارند. این چهار رسانه اجتماعی میزبان میلیاردها کاربر در سراسر جهان هستند.

1396/12/510:51

صدای روح توییتریتان را بشنوید

به تازگی ابزاری در اینترنت در دسترس کاربران قرار گرفته است که با استفاده از آن می توانند از حال و هوای یک کاربر توییتر در قالب موسیقی با خبر شوند.

1396/11/2810:51

نظر سنجی از کاربران

آیا فیس بوک برای جهان خوب است؟

از اواخر هفته گذشته یک نظرسنجی در فیس بوک منتشر شده که از کاربران می پرسد: فیس بوک برای جهان خوب است؟ کاربران می توانند از پنج گزینه بله به شدت موافق، موافق، نه موافق نه مخالف، مخالف و کاملا مخالف، یکی را انتخاب کنند.

1396/11/2810:49

با درخواست دولت مسکو موافقت شد

اینستاگرام فساد مالی روسیه را سانسور می کند

شبکه اجتماعی اینستاگرام، با درخواست روسیه برای سانسور پست های آلکسی ناوالنی درباره فساد مالی موافقت کرد. آلکسی ناوالنی از رهبران مخالف دولت ولادیمیر پوتین است.

1396/11/2810:45

هشدار اتحادیه اروپا به توییتر و فیس‌بوک

درباره حذف محتوا از صفحه کاربران توضیح دهید

اتحادیه اروپا نسبت به حذف محتوایی که کاربران در دو شبکه اجتماعی توییتر و فیس بوک منتشر می کنند و نیز معلق کردن اکانت برخی از کاربران در این شبکه ها انتقاد کرد و به توییتر و فیس بوک هشدار دارد.

1396/11/2810:44

دریچه‌ای جدید که رو به دنیای ادبیات گشوده شده است

داستان نویسی در توییتر

درباره ظرفیت ها و کارآیی های توییتر طی چند سال اخیر صحبت های زیادی شده است. اما محور این صحبت ها بر انتشار سریع و فراگیری توییتر است که می تواند از آن رسانه ای قدرتمند بسازد. بنابراین توییتر به عنوان یک رسانه و ابزاری برای فعالان رسانه ای مورد توجه است. اما از توییتر در حوزه های دیگر نیز می توان استفاده های مفیدی کرد؛ ادبیات. توییتر طی 12 سال فعالیتش تا به حال دو بار مسابقه داستان نویسی برگزار کرده است. شاخه داستان نویسی در توییتر آنقدر مورد توجه فعالان ادبی آمریکایی و اروپایی قرار گرفته است که در نیویورکر و گاردین، توییتری های داستان نویس دارای صفحه و سرویس جداگانه هستند. بسیاری از داستان هایی که نویسندگان معاصر در توییتر منتشر کرده اند، مورد استقبال قرار گرفته. از بین ایرانی ها عباس معروفی تنها نویسنده ای است که از شبکه های اجتماعی برای انتشار داستانش استفاده کرد و مورد استقبال نیز قرار گرفت.

1396/11/2810:42

همایش فعالان شبکه های اجتماعی در قزوین

فناوران- همایش فعالان شبکه های اجتماعی استان قزوین، چهارشنبه همین هفته (25 بهمن ماه) برگزار می شود.

1396/11/2311:37

توییتر بالاخره به سوددهی رسید

گزارش عملکر سه ماهه آخر سال 2017 توییتر نشان می دهد که این شرکت سال 2017 را با بازگشت به دوره رشد به پایان رسانده است.

1396/11/2311:33

ابزار اینستاگرام برای حفاظت از حق کپی

اینستاگرام ابزاری برای تولیدکنندگان محتوا طراحی کرده که با نقض حق کپی_رایت مبارزه می کند.

1396/11/2311:31

دکمه جدید روی فیس بوک

فیس بوک در حال آزمایش دکمه Downvote برای تعدادی از کاربران آمریکایی است.

1396/11/2311:30

در سال 2017

رشد کاربران موبایلی رسانه های اجتماعی سرعت گرفت

آخرین گزارش ها نشان دهنده کاهش روند رشد کاربران اینترنت در جهان به استثنای خاورمیانه و افزایش کاربران موبایلی رسانه های اجتماعی است.

1396/11/2310:15

توییتر بالاخره به سوددهی رسید

سال هاست توییتر دچار بحران اقتصادی و زیاندهی مداوم است. این زیاندهی موجب بازگشت دورسی به توییتر شد تا با مدیریت خود این کمپانی را نجات دهد. 

1396/11/2016:54

سرویس ولنتاینی Google photo

گوگل به مناسبت روز ولنتاین، امکان جدیدی به سرویس عکس خود اضافه کرد. 

1396/11/2016:47

ممنوعیت نشر و بازنشر فیلم های غیر اخلاقی جعلی در توییتر

به دنبال سختگیری هایی که اخیرا شبکه های اجتماعی با هدف جلوگیری از ترویج خشونت و آزار جنسی اعمال می کنند، توییتر خبر از ممنوعیتی جدید داد.

1396/11/1816:15

برگزاری اولین جایزه ادبی توییتر (یادواره مرحوم غلامحسین ساعدی)

رمان جیک یا داستان توییتری یا twitter-novel یک ژانر ادبی مهم در دنیای ادبیات و رسانه های اجتماعی است که به تازگی در زبان فارسی نیز مورد توجه واقع شده است. اولین جایزه ادبی توییتر فارسی، جایزه ای مستقل است که به رمان جیک برگزیده بهمن و اسفند ۹۶ تعلق خواهد گرفت.

1396/11/1813:21

توییتر: با حساب های جعلی مبارزه می کنیم اما کاربران حساب جعلی می خرند

روزنامه نیویورک تایمز روز گذشته گزارشی مبنی بر خرید دنبال کننده های جعلی از سوی چهره های معروف توییتر منتشر کرده است.

1396/11/814:32

نگاهی به انتقادات از تگ استار و اولین گردهمایی‌اش

اینفلوئنسر که می گفتید؛ این ها بودند؟

«اینفلوئنسر» ها از جذابیت های امروز رسانه های اجتماعی و ابزارهای جدید تبلیغاتی هستند. با فاصله ای از جوامع پیشرفته که کم هم نیست، جامعه ایرانی نیز به این مقطع رسیده: شغلی به نام اینفلوئنسری. تبلیغات اینفلوئنسری، شیوه جدیدی از تبلیغات است که آهسته آهسته در حال رواج پیدا کردن است. بنا بر گزارشاتی که منتشر شده آمارهای غیر رسمی نشان می دهد اینستاگرام حدود 28 میلیون کاربر در ایران دارد. کاربرانی که روزانه به طور متوسط حدود 13 دقیقه از وقت خود را در این شبکه اجتماعی سپری می کنند. این آمارها نشان می دهد حدود 80 درصد از کاربران ایرانی فعال، روزانه ۵ بار به اینستاگرام سر می زنند و به طور میانگین ۱۷ دقیقه از زمان خود را در این شبکه اجتماعی صرف بازدید از پست های به اشتراک گذاشته شده می کنند. با توجه به افزایش تعداد کاربران ایرانی که به واسطه محبوبیت و تخصص شان دارای اعتبار و نفوذ هستند و تغییراتی که در دنیای تبلیغات شاهدش هستیم، یکی از دغدغه های کسب و کارها و کاربران پر نفوذ، تبلیغات و کسب درآمد از آن است. در حال حاضر ابزارهای آنلاینی برای تهیه بانک اطلاعاتی اینفلوئنسرها وجود دارد که البته مورد استفاده اینفلوئنسرهای ایرانی قرار نمی گیرد. شرکت های بزرگ تبلیغات در سراسر دنیا نیز وارد این حوزه شده و با تمرکز بر معرفی این کاربران تلاش می کنند برای برندها راه جدیدی جهت بازاریابی و تبلیغات باز کنند.

1396/11/707:24

نسخه تجاری واتس اپ برای اندروید عرضه شد

نسخه تجاری واتس اپ برای سهولت کار کسب و کارهای کوچک و بزرگ طراحی شده که نسخه آندروییدی روز گذشته منتشر شد.

1396/10/3012:36

فیس بوک درباره تاثیر روسیه بر برگزیت تحقیق می کند

بنا به درخواست پارلمان بریتانیا فیس بوک تحقیق پیرامون نقش روسیه در خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را آغاز کرده است.

1396/10/3012:32

کارکنان توییتر پیام های کاربران را نمی خوانند

پس از افشاگری درباره دسترسی کارکنان توییتر به اطلاعات کاربران این شبکه اجتماعی، توییتر اعلام کرد برای کارکنانش در موضوع دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران، پروتکل های سختگیرانه ای به اجرا گذاشته است.

1396/10/3012:31

با وضع قوانین جدید

محتوای کانال های یوتیوب را نیروی انسانی ممیزی می کند

یوتیوب پایان هفته گذشته قوانین تازه ای برای تولیدکنندگان محتوا در این سایت بزرگ و پربیننده منتشر کرد.

1396/10/3012:30

تگ استار کارش را آغاز کرد

طی برگزاری اولین گردهمایی انفلوئنسرهای ایران، اولین شبکه بازاریابی کسب و کارها و اینفلوئنسترها به نام تگ استار رونمایی شد.

1396/10/3012:26

اینستاگرام با افزایش قابلیت هایش در حال تسخیر جهان است

محققان emarketer.com با بررسی رفتار کاربران اینستاگرام در سال 2017 پیش بینی کردند در سال 2018 حدود 698 میلیون نفر حداقل یک بار در ماه از اینستاگرام استفاده خواهند کرد. رقمی که معادل 30 درصد از کاربران شبکه های اجتماعی خواهد بود.

1396/10/3012:24

مروری بر فعالیت سیاستمداران ایرانی توییتر در دی ماه

مواجهه با بحران «شنود بی گفت»

بخش بزرگی از ناآرامی ها و اعتراضات دی ماه که به آن لقب «اغتشاش» داده اند در چهاردیواری ها اتفاق افتاد. بسیاری از ما پشت میز کار یا در خانه هایمان در چهاردیواری نشسته بودیم و اعتراضات را از رسانه های اجتماعی دنبال می کردیم؛ خبر می گرفتیم، خبر می دادیم، نقد می کردیم، اعتراض می کردیم، یکدیگر را به آرامش دعوت می کردیم، یکدیگر را به میدان می طلبیدیم. رسانه های اجتماعی در کنار خیابان ها، بستر اخبار، نگرانی ، اعتراض و درخواست ما شده بود.

1396/10/2308:56

شب آخر سال 2017 رکورد واتس اپ شکست

کاربران واتس اپ شب سال نو میلادی بیش از 75 میلیارد پیام ارسال کردند.

1396/10/1610:29

توییتر عکس ها را برای نابینایان توصیف می کند

توییتر با ایجاد امکانی قابلیت توصیف عکس برای نابینایان را فراهم کرد.

1396/10/1610:28

چالش سال 2018 زاکربرگ

مارک زاکربرگ چالش سال نو خود را اعلام کرد.

1396/10/1610:26

مروری بر آخرین احوال پیام‌رسانی که رفع فیلتر شد

وی چت یک میلیارد کاربر فعال دارد

پیام رسان وی چت که چهار سال پیش در ایران فیلتر شده بود، پایان هفته گذشته از فیلتر خارج شد.

1396/10/1610:26

رسانه‌های اجتماعی ایران در هفته گذشته

دوران تشنج

چند هفته پیش وقتی زمین زیر پای تهرانی ها لرزید، یکی از مسوولان گفت در مواقع بحرانی از تلگرام برای برقراری ارتباط استفاده کنید. این پیشنهاد به دلیل ایجاد اختلال در ارتباطات سیار داده شد. همان شب و روزهای پس از آن در کنار صدا و سیما که از دقایق اولیه بعد از زلزله در تهران شروع به اطلاع رسانی کرد، رسانه های اجتماعی به خصوص تلگرام و توییتر نقش پررنگی در اطلاع رسانی به شهروندان وحشت زده و نگران داشتند. اما ناگهان سکه برگشت؛ هفته گذشته تلگرام به عنوان ابزار اصلی بازی فتنه در کشور مورد هدف قرار گرفت و فیلتر شد. اینستاگرام نیز فیلتر شد چون معترضین و رسانه های خارج از ایران فیلم و عکس از تجمعاتی که از نظر دولت غیرقانونی محسوب می شد در آن منتشر می کردند. توییتر که سال هاست فیلتر است، فیس بوک هم جانی ندارد. در کنار این محدودیت ها، ایجاد اختلال در سرعت اینترنت از دیگر مشکلاتی بود که هفته گذشته گریبان کاربران ایرانی را گرفت.

1396/10/1609:16

اختصاص هزار میلیارد تومان به جوایز صادراتی

مهر - رییس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی، از ردیف بودجه هزار میلیارد تومانی با هدف حمایت از صادرکنندگان و تخصیص جوایز صادراتی خبر داد.

1396/10/910:58

ID وی چت کارت شناسایی چینی ها می شود

وی چت با ایجاد تغییرات امنیتی در دسترسی و شناسایی به برخی از کاربران چینی امکان استفاده از ID وی چت به عنوان کارت شناسایی را داد. اعلام شده این قابلیت قرار است برای همه کاربران چینی فراهم شود.

1396/10/910:54

آزمایش پست های سفارشی در اینستاگرام

اینستاگرام در حال آزمایش سرویس پست های سفارشی برای کاربرانش است. برخی از کاربران اینستاگرام به تازگی بین پست های تایم لاین خود با پست هایی مواجه می شوند که صاحبانشان را دنبال نمی کنند.

1396/10/910:46

پشتیبانی واتس اپ از ویندوزفون در آستانه توقف

واتس اپ اعلام کرد از ابتدای سال 2018 پشتیبانی از گوشی های هوشمندی که دارای سیستم عامل ویندوزفون هستند را خاتمه خواهد داد.

1396/10/910:45

درباره قابلیت استوری اینستاگرام بیشتر بدانید

شبکه اجتماعی اینستاگرام تبدیل به ابزار چند کاره برای کاربران شده است؛ تبلیغ، معرفی، بازاریابی، خرید و فروش، کسب شهرت، اطلاع رسانی و در نهایت برقراری ارتباط با دوستان و تفریح و وقت گذرانی. بسیاری از کارشناسان و محققان و حتی کاربران این روزها می دانند اکثر عکس هایی که در صفحات برخی از کاربران با نفوذ یا به اصطلاح اینفلوئنسرها می بینند، نمایی از زندگی واقعی آنها نیست. بلکه چیدمان زیبایی از یک زندگی مجازی است که برای کسب و کاری به نام «تبلیغ» انجام می شود. با این وجود دوست داریم بدانیم آن عکس ها چطور گرفته می شود. چند ماهی است استوری هم به عکس اضافه شده است. کاربران دوست دارند با خلاقیت بیشتر، بازدید بیشتر کسب کنند. چه برای تبلیغ باشد، چه برای شرح دادن روزمر و زندگی، چه برای اطلاع رسانی و چه برای خرید و فروش. برای داشتن استوری های جذاب کمی خلاقیت، دانستن چند ترفند و آشنایی با چند اپلیکیشن کافی است.

1396/10/909:01

چت در ردیت امکان پذیر شد

شبکه اجتماعی ردیت اعلام کرد امکان چت و گفت وگوی اینترنتی در اپلیکیشن ردیت فراهم شد.

1396/10/210:32

فیس بوک ابزار مقابله با آزار آنلاین ارایه کرد

فیس بوک چند ابزار مختلف برای اجتناب از آزار و اذیت در شبکه اجتماعی طراحی کرده است. این شبکه اجتماعی تلاش می کند با استفاده از این ابزار ایجاد حساب های کاربری تقلبی برای آزار دیگران را متوقف و به افراد کمک کند تا راحت تر پیام های دیگران را در فضای آنلاین نادیده بگیرند.

1396/10/210:31

رسانه‌ها؛ از دیروز تا امروز

بازی جدید با قواعد جدید

زمانی که وارد دنیای روزنامه نگاری شدم، اصلی ترین منبع خبرها برای روزنامه نگاران آدم ها و اصلی ترین ابزار ارتباطی برای دریافت خبر، تلفن های ثابت و تنها جایی که نوشته های ما منتشر می شد، روزنامه ها و هفته نامه ها و ماهنامه ها بود. بیشتر وقت مان به حضور در حوزه های خبری و بالا و پایین رفتن از پله ها و دفتر اشخاص برای مصاحبه های اختصاصی می گذشت، در حالی که یک دسته کاغذ کاهی همراه مان بود برای اینکه وقتی طرف مصاحبه صحبت می کند ما تند تند بنویسیم. گاهی هم عقب می ماندیم. و در بهترین حالت یک واکمن بزرگ یا کوچک داشتیم که مصاحبه را ضبط و پس از اینکه به دفتر روزنامه بازگشتیم مصاحبه را پیاده کنیم. فکس ها هم بودند که بیشتر شامل اطلاعیه روابط عمومی وزارتخانه ها و سازمان ها یا دعوت به نشست های خبری می شدند. البته غیر از مواقعی که ما مصاحبه هایمان را فکس می کردیم به طرف مصاحبه تا تاییدیه اش را بگیریم.

1396/10/210:30

تحولی نو در دنیای رسانه‌ها

نخستین شبکه جهانی خبر در توییتر راه افتاد

اولین شبکه جهانی خبر در توییتر به نام Tictoc با همکاری بلومبرگ و توییتر کار خود را آغاز کرد.

1396/10/209:06

آغاز عصر جنگ هشتگ ها

شبکه های اجتماعی برای رقابت با یکدیگر در ارایه خدمات نو به کاربران مسابقه می دهند. آنها با ساعت ها کار و به چالش کشیدن ایده ها و کمپانی خود، می کوشند کاربران را جذب خود کرده و آمارهای شبکه شان را افزایش دهند. اما صاحبان شبکه های اجتماعی به چه قیمتی خواهان پیروزی در رقابت امروز هستند؟

1396/9/2509:16
پیشخوان روزنامه


.
دبیر سرویس صفحه
پربیننده ترین خبرهای سرویس