گفت و گو سرویس

مدیر کمپین رانندگان باارزش در گفت‌وگو با فناوران:

اسنپ را همان طور که بالا بردیم پایین می آوریم

برگزارکنندگان رویداد جاده ابریشم از چالش‌ها و اهداف این رویداد می‌گویند

عرضه توانایی ایرانی در بازار اروپایی

در گفت‌و‌گو با رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور بررسی شد

سیر تحولات الکامپ در سه سال اخیر

تیم رسانه‌های اجتماعی گرجی در گفت‌وگو با فناوران:

تعداد «فالوور» مهم نیست ؛ دنبال تعامل باشید

حمید هوشیاری‌فر، مدیرعامل شرکت مپفا:

مای اپس رکوردهای فروش موسیقی آنلاین را جابه جا کرده است

مدیرعامل رایتل در تلکام اعلام کرد:

رایتل نخستین قرارداد MVNO را بست

صابر فیضی مدیرعامل شرکت فناپ تلکام اعلام کرد:

سرمایه گذاری فناپ تلکام در حوزه زیرساخت های مخابراتی

از سرویس خرید تلفنی تا دستگاه جیرینگ‌شارژ

خدمات جدید جیرینگ در تلکام رونمایی می شود

گزارش فناوران از اقدامات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برای برگزاری الکامپ

الکامپ 22 با چهره‎ای بین‎المللی

نظرسنجی

رضا کرمی مدیرعامل شرکت مهندسی نرم‌افزاری گلستان از ایجاد، توسعه و تقویت سرمایه اجتماعی می‌گوید

جایگاه و میزان استقلال کمیسیون های تخصصی نیاز به بازنگری دارد

نزدیک به سه دهه فعالیت در صنعت فناوری اطلاعات کشور و البته دو دهه کار صنفی مستمر، رضا کرمی مدیرعامل شرکت مهندسی نرم افزاری گلستان را به چهره ای شناخته شده در صنف فاوای کشور بدل کرده است. او البته در سال 1393 و پس از پایان نایب رییسی اش بر سازمان نصر تهران و عضویت در سازمان نصر کشور، تصمیم به استراحت و دوری از فعالیت های صنفی گرفت اما به اصرار فعالان این حوزه و پس از دوره سه ساله تجدید قوا، دوباره به کسب اعتماد صنف و تلاش برای توسعه فاوای کشور، امیدوار است.

1396/10/513:05

پرشاد صفایی فراهانی:

فرایند ورود تجهیزات ارتباطی باید تصحیح شود

پرشاد صفایی فراهانی که سابقه فعالیت در مقام کارشناس نرم افزار در شرکت دی پی اف ئی و سابقه مدیریت بخش کامپیوتر شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران-مپنا را در کارنامه دارد، در سال 1378 شرکت داده کاوان هوشمند را تاسیس کرد و از آن زمان به عنوان رییس هیات مدیره و مدیرعامل فعال است. او معتقد است: «صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات، در جایگاهی بسیار پایین تر از استحقاق خود و نرم بین المللی خودش قرار دارد و تصحیح این جایگاه میسر نیست مگر با حضور یکپارچه و حرفه ای کل صنف و سازمان نظام صنفی به عنوان تشکل اصلی برآمده از آن».

1396/10/513:01

مریم خاوازی:

زنان سهم مناسبی در حوزه فناوری اطلاعات ندارند

تنها بانوی حاضر در فهرست اتحاد 99، اتفاقا حسابی اهل کارهای صنفی هم هست. مریم خاوازی علاوه بر آن که مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت آدران کامپیوتر است، به عنوان مدیرعامل و عضو هیات مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین، عضو هیات موسس و هیات مدیره شبکه موسسات خیریه و نیکوکاری (سمن) و عضو کمیسیون رفاهی و تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه ای نیز هست. او در این گفت وگو از ضرورت تقویت نقش بانوان در کارهای صنفی می گوید.

1396/10/513:00

گفت وگو با وحید صدوقی مدیرعامل همراه اول و کاندیدای عضو اتحاد99 در انتخابات هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران

همراه اول به همگرایی صنفی می اندیشد

وحید صدوقی هم به اعتبار سابقه و موفقیت هایش در شرکت های بزرگ مخابراتی و هم به واسطه جایگاه حقوقی اش به عنوان مدیرعامل بزرگ ترین اپراتور تلفن همراه کشور، وزنه ای بزرگ در صنعت فاوای ایران محسوب می شود. او مشارکت صنفی و همراهی با شرکت های فعال فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور را برای توسعه فاوای ایران ضروری دانسته و در این راه خود را در معرض رای و نظر خانواده ICT کشور گذاشته است.

1396/10/512:59

محمد علی یوسفی‌زاده مدیر عامل شرکت انتقال داده‌های آسیاتک:

ضریب موفقیت استارت آپ ها را باید افزایش دهیم

هرچند شرکت های ارایه دهنده خدمات اینترنت ثابت (از ISPها و PAPها گرفته تا FCPها) به طور سنتی ارتباط صنفی مناسبی با هم داشته و حتی در مقاطعی دبیرخانه مستقل برای هماهنگی و پیگیری امور صنفی خود داشته اند، اما همواره تلاش کردند نماینده ای در هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای داشته باشند تا همراه با سایر فعالان این حوزه، برای رفع موانع توسعه ICT کشور بکوشند. در دوره پنجم انتخابات هیات مدیره سازمان نصر استان تهران، محمد علی یوسفی زاده عضو هیات مدیره و مدیر عامل شرکت انتقال داده های آسیاتک، عضو فعال اتحاد 99 در حوزه شرکت های اینترنتی است، با این تفاوت که ماموریت او نسبت به گذشتگان، با توجه به توسعه فناوری و ضریب نفوذ اینترنت، متفاوت و گسترده تر است.

1396/10/512:53

جعفر محمدی مدیرعامل شرکت سامانه نگار آتنا:

برای ایجاد پنجره واحد کسب وکارهای فضای مجازی تلاش می کنیم

جعفر محمدی عضو کمیته راهبری مرکز نوآوری ICT دانشگاه صنعتی شریف و مدیرعامل شرکت سامانه نگار آتنا (سرویس های مهربانه و ابرینو) است. اعتقاد او به فعالیت های صنفی سبب شده تا با وجود جوانی، در فعالیت های صنفی با سابقه باشد. او عضویت در کمیسیون اقتصاد دیجیتالی اتاق بازرگانی بین المللی، دبیری انجمن علمی مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران، عضویت در هیات موسس انجمن فین تک ایران و در دوره اخیر سازمان نصر، نایب رییسی کمیسیون تجارت الکترونیکی را در کارنامه دارد.

1396/10/512:49

سید محمد فاطمی اردکانی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسن:

فناوری اطلاعات را جهانی نکنیم ، رو به نابودی حرکت خواهیم کرد

سید محمد فاطمی اردکانی مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری گروه توسن معتقد است «صنف باید در جهت صدور و جهانی سازی فناوری تلاش جدی داشته باشد. ایجاد هم افزایی و هم گرایی شرکت های این حوزه برای انجام پروژه های بزرگ ملی برعهده صنف است». او در این گفت وگو از اهمیت هم افزایی شرکت ها و لزوم صادرات فناوری اطلاعات سخن گفته است.

1396/10/512:47

حسام میرآرمندهی عضو هیات مدیره کافه بازار و دیوار:

کافه بازار می خواهد صدای هزاران توسعه دهنده فعال کشور باشد

حسام میرآرمندهی هرچند جوان ترین عضو اتحاد 99 است، اما با هدایت و مدیریت دو کسب و کار تجارت الکترونیکی بزرگ و موفق (دیوار و کافه بازار) نماد و مثال مناسبی از فضای فناوری اطلاعات و ارتباطات این روزهای کشور است. فضایی که در آن جوانان با استعداد، استارت آپ های مختلفی را توسعه داده و آنها را می توانند به سرعت به کسب و کارهای بزرگ تبدیل کنند. او که مدرک مهندسی کامپیوتر خود را از دانشگاه صنعتی شریف گرفته و کارشناس ارشد طراحی کسب وکار از دانشگاه صنعتی چالمرز سوئد است، پس از یک دوره فعالیت موفق 6 ساله به عنوان مدیرعامل شرکت آوای همراه هوشمند هزاردستان (کافه بازار)، این روزها به عنوان عضو هیات مدیره در این شرکت و البته شرکت آگه پردازان هوشمند (دیوار) فعال است. میرآرمندهی امیدوار است در صورت حضور در هیات مدیره سازمان نصر، صدای کسب و کارهای تجارت الکترونیکی باشد.

1396/10/512:44

حمید توسلی مدیر عامل شرکت بهین تکنولوژی و فعال فروشگاهی:

مشکلات شرکت های سخت افزاری و فروشگاه ها، معلول افزایش تعرفه واردات است

مدیر عامل و موسس شرکت بهین تکنولوژی از آن فعالان کارکشته و قدیمی حوزه سخت افزار کشور است. حمید توسلی مهم ترین ماموریت خود را بازگرداندن تعرفه های ورود سخت افزار به حالت سابق می داند و معتقد است در این راه باید هم زمان از ظرفیت سازمان نصر و اتحادیه فناوران رایانه بهره برد. توسلی امیدوار است با احیای کمیسیون سخت افزار، تقویت ارتباط با شبکه توزیع فروشگاهی محقق شده و مشکل ارزش افزوده و فاکتور رسمی برای فروشگاه ها حل شود.

1396/10/512:42

احسان بیات بیدکربه مدیرعامل شرکت آوات و فعال فروشگاهی:

زمان احیا و ادغام کمیسیون های سخت افزار و فروشگاه ها فرا رسیده است

اگر احسان بیات بیدکربه در سن 29 سالگی، در قامت جوانی پرانرژی به عضویت هیات مدیره دوره دوم سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران درآمد و در آن دوره با همراهی دیگر شرکت های سخت افزاری، تلاش های زیادی برای بهبود وضعیت این حوزه انجام داد، اکنون به عنوان فردی کارکشته و با کوله باری از تجارب صنفی و کاری، پا به عرصه انتخابات گذاشته است. او پیشتر به عنوان موسس و مدیر عامل شرکت پارسونی و موسس و مدیرعامل شرکت امرتات فعالیت کرده است و اکنون به عنوان موسس و مدیر عامل شرکت رایان اندیش آوات در حوزه سخت افزار مشغول به کار است. در سوابق صنفی بیات نیز علاوه بر عضویت در هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران و عضویت در کمیسیون سخت افزار در دوره دوم، سابقه حضور در کمیسیون IT مجمع واردات و عضویت کارگروه مالیات و گمرکی اتحادیه فن آوران رایانه تهران به چشم می خورد. بیات معتقد است زمان مناسبی برای احیای کمیسیون های سخت افزار و فروشگاهی سازمان نصر است و چه بهتر که این دو کمیسیون در هم ادغام شود.

1396/10/512:41

حمید یزدانی مدیرعامل شرکت ژرف نگر:

ایجاد تعامل درست میان دولت و بخش خصوصی ضروری است

حمید یزدانی، مدیرعامل شرکت ژرف نگر معتقد است ایجاد سالیانه صد هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با شعار ممکن نیست و باید ساز و کار لازم آن ایجاد شود و این ساز و کار هم جز با مشارکت فعال بخش خصوصی به سرانجام نمی رسد. او هدف اصلی خود از کاندیداتوری را کمک به کسب و کارهای نوپا و اشتغال زایی در حوزه فاوا اعلام کرده است.

1396/10/512:39

با مشارکت تمامی بازیگران برای چالش های فروشگاه ها راهکار می یابیم

سیامک غنیمی فرد، مدیرعامل شرکت نرم افزاری نقش و مدیر فروشگاه آپادانا، از جمله اعضای اتحاد 99 است که هم در شاخه شرکت ها و هم فروشگاه ها، دارای توانمندی و تجربه است که البته در این دوره، همچون دوره اول هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، در شاخه فروشگاه ها نامزد انتخابات شده است. او که عضو اولین دوره هیات مدیره نصر تهران هم بوده، معتقد است که درک تغییرات تکنولوژی و به تبع آن تغییر شکل کسب وکارهای فناوری اطلاعات، از جمله اولویت هایی است که باید به آن توجه کرد، وگرنه سیل تغییرات، شیوه فروشگاه داری سنتی را با خود خواهد برد.

1396/10/512:38

وحید تائب، مدیرعامل شرکت تیام شبکه:

فرایند رتبه بندی شرکت ها و واردات کالا باید اصلاح شود

وحید تائب مدیرعامل باسابقه و خوشنام شرکت تیام شبکه است. او اعلام کرده است که برای حمایت از استارت آپ ها، بهبود فضای کسب و کار، تعامل سازنده با گمرک، ارتقای سطح روابط سازمان با نهادهای حاکمیتی و وزارتخانه های متبوع، حل مشکلات واردات کالا در تعامل سازنده با سازمان ملی استاندارد و مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی کاندیدا شده و امیدوار است با همراهی دیگر اعضای اتحاد 99، برای فاوای کشور ثمربخش باشد.

1396/10/512:36

مجتبی مددخانی، کاندیدای شاخه مشاوران:

ارتقای مشاوران رتبه 3 به رتبه 2 ضروری است

مجتبی مددخانی نه تنها سابقه قابل توجهی در مدیریت بخش فناوری اطلاعات شرکت های مختلف دارد که با توجه به این که به بیش از 30 شرکت دولتی و خصوصی کشور در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشاوره داده است، به خوبی با مشکلات مشاوران و فعالان این حوزه آشناست. به همین دلیل هم آستین ها را بالا زده تا در صورت کسب رای اعتماد صنف، برای حل مشکلات این بخش مهم از صنعت فاوای کشور بکوشد. مددخانی کارشناس ارشد امنیت اطلاعات از دانشگاه صنعتی مالک اشتر است و در سوابق شغلی او مواردی چون مدیریت فناوری و نوآوری هلدینگ طرفه نگار، مدیریت فناوری اطلاعات هلدینگ کهکشان نور، رییس اداره توسعه نرم افزار تحقیقات موتور ایران خودرو، رییس اداره سیستم ها و روش ها ی تحقیقات موتور ایران خودرو، رییس اداره شبکه تحقیقات موتور ایران خودرو، تدریس دوره های تخصصی شبکه و امنیت اطلاعات، مشاوره به بیش از ۳۰ شرکت دولتی و خصوصی و البته خبرنگاری در حوزه فناوری اطلاعات در هفته نامه تاک کرج به چشم می خورد.

1396/10/512:35

مجید صالحی فیروز آبادی از لزوم ارتقای جایگاه مشاوران می‌گوید

مقام مشورت در فاوا باید از حالت تزیینی خارج شود

مجید صالحی فیروز آبادی برای فعالان صنفی، به واسطه فعالیت هایش در کمیته های بیمه و مالیات سازمان نصر تهران، چهره ای آشناست. او نه تنها رتبه ۳ مشاوره و نظارت در امور انفورماتیکی را کسب کرده است که با نگاهی به سوابق او می توان دریافت که تا چه حد در کار مشاوره پرسابقه است. مشاور فناوری اطلاعات و ارتباطات مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری استان یزد، مشاور مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری تهران، مشاور فناوری اطلاعات و ارتباطات مدیرکل محیط زیست استان تهران و عضو کمیته صنعت استان تهران، مشاور رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، مشاور جوان مدیرکل روابط عمومی و سخنگوی وزارت کشور، مشاور مدیر کل امور اجتماعی وزارت کشور و... تنها بخشی از کارنامه او در زمینه مشاوره است. صالحی فیروزآبادی ایده های خوبی برای ارتقای جایگاه مشاوران دارد و معتقد است سازمان نظام صنفی رایانه ای نقش مهمی در توجه به جایگاه مشاوره می تواند ایفا کند.

1396/10/512:33

سعید محمدی، مدیرعامل دیجی کالا:

همه نیازمند درک متقابل و همگرایی هستیم

دیجی کالا را همه به عنوان نمونه ای موفق و پیشگام در کسب و کارهای اینترنتی ایران می شناسند. برادران محمدی ار سال 1385 پایه کسب و کاری را بنا نهادند که این روزها به سمت تبدیل شدن به نخستین یونیکورن فاوای کشور پیش می رود. سعید محمدی مدیرعامل شرکت نوآوران فن آوازه (دیجی کالا) در قالب اتحاد 99 پا به عرصه رقابت های انتخاباتی گذاشته تا به گفته خودش، صدای کسب و کارهای نوپا باشد.

1396/10/512:33

الزام استفاده از مشاوران در پروژه های دولتی را پیگیری می کنیم

علی عباس نژاد، دکترای مدیریت کسب وکار از دانشگاه تهران، مدیرعامل و عضو هیات مدیره گروه شرکت های کهکشان، عضو دور سوم هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای و مشاور تایید صلاحیت شده در حوزه های شبکه و اینترنت و مشاوره مدیریت و آموزش است که در قالب گروه اتحاد 99 برای عضویت در شاخه مشاوران، نامزد پنجمین دوره انتخابات هیات مدیره نصر تهران شده است. او که مشاور تعدادی از بانک ها و شرکت های بزرگ کشور است، عضویت در هیات مدیره را فرصتی می داند که مواردی از جمله الزام دستگاه های دولتی برای استفاده از مشاوران مورد تایید نظام صنفی رایانه ای در پروژه های فناوری اطلاعات را به نتیجه برساند؛ موضوعی که به گفته او، با توجه به همراهی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و عزم صنفی، در مدتی یک ساله قابل دستیابی است.

1396/10/512:30

محمدرضا حدادی، مدیرعامل شرکت برید سامانه نوین:

ثروت سازی باید به مطالبه اصلی فعالان صنفی تبدیل شود

محمدرضا حدادی، فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار از دانشگاه های علم و صنعت و شریف و عضو موسس و مدیرعامل شرکت برید سامانه نوین است که تجربه یک دوره حضور در هیات مدیره نظام صنفی رایانه ای استان تهران (دوره سوم) و عضویت در کمیسیون نرم افزار و کارگروه های مختلف در دوره های گذشته را در کارنامه دارد و از این نظر، یک فعال صنفی دارای تجربه محسوب می شود. حدادی معتقد است که مهم ترین هدف و چشم انداز سازمان نظام صنفی رایانه ای در شرایط فعلی باید تبدیل صنعت فناوری اطلاعات به ثروت سازترین صنعت کشور باشد. از نظر او، ثروت سازی باید تبدیل به شعار و مطالبه اصلی همه فعالان صنعت شود و برای دستیابی به این هدف لازم است سازمان نظام صنفی از نفوذ کافی در بدنه صنعت و در دستگاه های اجرایی و قانونگذاری برخوردار باشد. 

1396/10/512:28

شهاب جوانمردی، مدیرعامل فناپ:

سطح فعالیت سازمان باید ارتقا یابد

شهاب جوانمردی، مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان است و عضویت در هیات مدیره شرکت پیشگامان امین سرمایه پاسارگاد (شناسا)، ریاست هیات مدیره شرکت اپسان و... را در کارنامه دارد. او همچنین عضو کمیسیون بانکداری الکترونیکی نظام صنفی رایانه ای کشور بوده است و از این جهت با کار صنفی بیگانه نیست. فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و DBA از دانشگاه بوردو فرانسه، چشم انداز بزرگی برای سازمان نظام صنفی رایانه ای متصور بوده و معتقد است سطح فعالیت سازمان باید جابه جا شود.

1396/10/512:27

سید علی آذرکار، عضو هیات مدیره پدیدپرداز:

روال آغاز شده در حوزه استاندارد، با قدرت ادامه می یابد

سید علی آذرکار را باید مرد استاندارد فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران دانست. با تلاش های او و همکارانش «کمیته فنی فناوری اطلاعات» (کمیته متناظر ISO/IEC/JTC1 در ایران) در چند سال گذشته توسعه یافته و در تدوین استانداردهای بین المللی با استفاده از ظرفیت و توان کارشناسی نيروی انسانی فعال حوزه فناوری اطلاعات کشور مشارکت دارد. آذرکار علاوه بر اینکه از سال 1392 عضو هیات رییسه کمیته فنی فناوری اطلاعات و از سال 95 دبیر آن است، از سال 93 و در دوره اخیر مدیریت سازمان نصر تهران و عضو هیات مدیره بوده و مسوولیت کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات را برعهده داشته است. او کارشناس ارشد مدیریت نرم افزار است و این روزها علاوه بر فعالیت های صنفی، در شرکت مهندسی پدیدپرداز عضو هیات مدیره است.

1396/10/512:22

صنف ظرفیت پذیرش کسب و کارهای نوین را دارد

محمد باقر اثنی عشری عضو هیات مدیره و خزانه دار انجمن شرکت های انفورماتیک و عضو هیات مدیره دوره نخست سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران و کشور، با برنامه کاری مشخص پا به عرصه انتخابات گذاشته است. او امیدوار است بتواند هم آرامش و اتحاد را به صنف باز گرداند و هم زمینه پذیرش کسب و کارهای نوپا را در بدنه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور فراهم کند. در این راه اثنی عشری گام نخست را محکم برداشته و با تهیه فهرستی از افراد با سابقه، شناخته شده و کارکشته صنفی در کنار جوانانی که شرکت های جوان شان در حال تبدیل شدن به غول های فناوری ایران است، اتحاد 99 را با هم فکری بسیاری از فعالان قدیمی و جدید صنف شکل داده است. اثنی عشری علاوه بر فعالیت در حوزه فاوا، رییس هیات مدیره شرکت هوانوردی پرسان نیز هست و به آموزش و تربیت خلبان می پردازد. باید دید در صورتی که صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران به او و همراهانش در اتحاد 99 اعتماد کند، می تواند زمینه ساز پرواز صنعت ICT در کشور را فراهم آورد.

1396/10/512:17

مدیر کمپین رانندگان باارزش در گفت‌وگو با فناوران:

اسنپ را همان طور که بالا بردیم پایین می آوریم

خودش است و ماشین و گوشی اش، صدایی رسا دارد و با مخاطبان اش با لحنی حماسی سخن می گوید. محمدامیر حسنی، راننده ای است که اهمیت شغل خود را در جامعه می شناسد و معتقد است در جامعه با این شغل، آن طور که شایسته است برخورد نمی شود. او از مهر ماه امسال کمپینی با نام رانندگان باارزش راه اندازی کرده و تلاش می کند رانندگان را به جایگاه واقعی خود در اجتماع برساند. با حسنی در مورد اتفاقات این روزهای اسنپ و تپسی، نحوه قیمت گذاری، شرایط قراردادها و انتظارات کمپین از این شرکت ها به گفت وگو نشستیم. البته فناوران راسا نمی تواند موارد ادعایی این راننده در ارتباط با مسایلی همچون قرارداد با اسنپ را تایید یا رد کند.

1396/10/510:33

برگزارکنندگان رویداد جاده ابریشم از چالش‌ها و اهداف این رویداد می‌گویند

عرضه توانایی ایرانی در بازار اروپایی

رویداد جاده ابریشم، یک رویداد استارت آپی بین المللی است با هدف معرفی اکوسیستم استارت آپی ایران به فعالان بین المللی به ویژه اروپایی. با هادی فرنود (از بنیان گذاران سلسله رویدادهای همفکر)، محمدرضا ازلی (هم بنیان گذار تک راسا) و موژان اصغری (هم بنیان گذار Startup Sesame در پاریس)، برگزارکنندگان این رویداد، در مورد نحوه شکل گیری، چالش ها و دست آوردهای این رویداد صحبت کرده ایم.

1396/8/2009:14

تیم رسانه‌های اجتماعی گرجی در گفت‌وگو با فناوران:

تعداد «فالوور» مهم نیست ؛ دنبال تعامل باشید

یکی از خاطرات شیرین دوران مدرسه، خاطرات زنگ های تفریح است؛ بدو بدو توی حیاط مدرسه، آب خوردن با لیوان های تاشو و جیبی، تند تند مرور کردن درسی که ساعت بعد امتحانش را داشتیم، گاز زدن سیبی که مادر صبح آن روز توی کیف مان گذاشته بود یا خوردن کیک و بیسکوییت با شیرکاکائو یا آب میوه ای که همراهمان داشتیم. به تدریج از دبستان تا دانشگاه یکی یکی از این رفتارهای خاطره ساز کم شد؛ کمتر دویدیم، دست از مرور کردن درس های مان کشیدیم، سیب گاز نزدیم...اما بیسکوییت خوردن همیشه سر جای خودش بود؛ حتی بعد از تمام شدن دانشگاه، در دفتر کار یا در خانه، بیسکوییت ها جای خودشان را حفظ کردند. کیفیت شان بهتر و تنوع شان بیشتر شد. در بین بیسکوییت های ایرانی یکی از برندها علاوه بر افزایش کیفیت و تنوع محصولاتش، کیفیت اطلاع رسانی و روابط عمومی خویش را نیز مناسب با تحولات روز ارتقا داد. این برند که یکی از قدیمی ترین برندهای بیسکوییت در ایران است حالا یکی از موفق ترین برندهای ایرانی در رسانه های اجتماعی است؛ بیسکوییت گرجی.

1396/3/2700:33

مدیرعامل شرکت سخت‌سیستم در گفت‌و‌گو با فناوران

«کارتریج» صنعتی آسان و زودبازده است سرمایه گذاران بیایند

شرکت های معدودی در زمینه مونتاژ کارتریج پرینتر در ایران فعالیت می کنند. یکی از نمونه های موفق در این زمینه، شرکت سخت سیستم است که با برند «سین سین» در بازار حضوری چند ساله دارد. با علیرضا کامکار، مدیرعامل این شرکت درباره ویژگی های تولید کارتریج صحبت کرده ایم و جالب اینکه او، همه را به سرمایه گذاری در این صنعت دعوت کرده است. این گفت و گو را بخوانید.

1395/11/2310:28

در گفت‌و‌گو با دکتر الکساندر آزادگان، استاد مدیریت استراتژیک جهانی و اقتصاد سیاسی بین‌الملل دانشگاه‌های کالیفرنیا بررسی شد:

رقابت های امنیت سایبری در جهان پس از جنگ سرد

تنش های غرب و روسیه مدتی است که به عرصه سایبری کشیده شده است. پس از اینکه آمریکا، دولت مسکو را به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا متهم کرد، حالا نگرانی ها از احتمال دخالت این کشور در انتخابات آلمان مطرح شده است. از سوی دیگر رقابت بر سر استراتژی امنیت سایبری که عملا جایگزین رقابت تسلیحات هسته ای در زمان جنگ سرد شده، شدت گرفته است. با دکتر آلکساندر آزادگان، استاد مدیریت استراتژیک جهانی و اقتصاد سیاسی بین الملل دانشگاه های کالیفرنیا درباره رقابت در استراتژی های امنیت سایبری پس از دوران جنگ سرد به گفت و گو نشسته ایم.

1395/9/1310:27

در گفت‌و‌گو با دکتر الکساندر آزادگان، استاد مدیریت استراتژیک جهانی و اقتصاد سیاسی بین‌الملل دانشگاه‌های کالیفرنیا بررسی شد:

رقابت های امنیت سایبری در جهان پس از جنگ سرد

تنش های غرب و روسیه مدتی است که به عرصه سایبری کشیده شده است. پس از اینکه آمریکا، دولت مسکو را به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا متهم کرد، حالا نگرانی ها از احتمال دخالت این کشور در انتخابات آلمان مطرح شده است. از سوی دیگر رقابت بر سر استراتژی امنیت سایبری که عملا جایگزین رقابت تسلیحات هسته ای در زمان جنگ سرد شده، شدت گرفته است. با دکتر آلکساندر آزادگان، استاد مدیریت استراتژیک جهانی و اقتصاد سیاسی بین الملل دانشگاه های کالیفرنیا درباره رقابت در استراتژی های امنیت سایبری پس از دوران جنگ سرد به گفت و گو نشسته ایم.

1395/9/1310:27

امپراتور کوزکو به فناوران از امپراتور کوزکو می گوید

ویدیوها را بداهه می سازم ؛ والّااا

دنیای سلبریتی ها عوض شده است. البته هنوز هم رسانه ها ستاره ها را می سازند یا بر محبوبیت شان می افزایند؛ اما خود ستاره ها، شاید دیگر آن ستاره های قدیم نباشند. تا پیش از این، رسانه های یکسویه، برای ما ستاره هایی را که خود می خواستند، می ساختند. فردین، آنجلینا جولی، لیدی گاگا ... همه واجد ویژگی هایی بودند و هستند که صاحبان رسانه و جهان سرمایه آن را واجد مشخصه هایی برای سرمایه گذاری می یافت. از این دستگاه ستاره ساز، نمی توان انتظار داشت که یک دختر چادری (حالا بگیر بامزه و شوخ) را ستاره کند. اما دنیای تعاملی رسانه های اجتماعی قواعد را برهم زده و حالا دستگاه ستاره ساز، از پایین به بالا عمل می کند. حالا دیگر مردم که بپسندند، ستاره ساخته می شود؛ نه اینکه ستاره ساخته بشود که بعدا مردم بپسندند. «امپراطور کوزکو»، یکی از این ستاره های دنیای مجازی است که این روزها با کلیپ هایش سروصدای زیادی در بین کاربران تلگرام و اینستاگرام راه انداخته است. دختری پوشیده در چادر که فقط بخشی از چشم و بینی اش دیده می شود و در قالب طنز، مشکلات اجتماعی را بیان می کند. کانال تلگرامی اش بیش از 80 هزار عضو دارد و بعضی از کلیپ هایش نیم میلیون بار دیده شده است. امپراطور کوزکو، این دختر جوان قمی باهوش که نرم افزار خوانده، کار برنامه نویسی انجام می داده و علایقی مانند دیگر هم سن و سال هایش دارد، هفته گذشته میهمان تحریریه فناوران بود، با یک دنیا خنده و شوخ طبعی وارد دفتر روزنامه شد و در تمام طول گفت و،گو لبخند و شوخ طبعی اش را حفظ کرد. در آخر هم کوزکو چادر معروفش را سر کرد تا عکس بگیریم. یکی از همکاران تحریریه از او حال «اسدالله جان، جان جانان» را پرسید که شوهر کاراکتر مجازی اش است و کوزکو با لحن و لهجه کاراکترش گفت: «خوشوم نمیه شوورمه این جوری صدا می کنید.» و تحریریه از خنده بچه ها منفجر شد. با او گپ کوتاهی زدیم در مورد کانال تلگرامی اش و روند رشد کاراکتر مجازی که خلق کرده است. طبیعی است که امپراطور کوزکو علاقه ای به افشای تصویر و نامش ندارد. فناوران هم به این خواسته احترام گذاشته است.

1395/9/710:33

حمید هوشیاری‌فر، مدیرعامل شرکت مپفا:

مای اپس رکوردهای فروش موسیقی آنلاین را جابه جا کرده است

حمید هوشیاری فر از خردادماه 1380 که کار خود را در یک شرکت نه چندان قوی مخابراتی آغاز کرد، تا امروز سرویس ها و محصولات متنوعی را راه اندازی کرده است، سرویس هایی که نه تنها از لحاظ فنی قابل توجهند، بلکه از لحاظ درآمدی نیز در سطح و اندازه های بسیار بزرگ جا می گیرند. نمونه این موارد هم همکاری با پردیس همراه اول، راه اندازی SMS Gateway شرکت رهیاب و اکنون هم راه اندازی سرویس محبوب مای اپس است. با او درباره حال و روزهای مپفا و به ویژه سرویس مای اپس و همچنین دلایل قوت نگرفتن یک پیام رسان داخلی در ایران گفت وگو کرده ایم که می خوانید.

1395/7/622:52

مدیرعامل رایتل در تلکام اعلام کرد:

رایتل نخستین قرارداد MVNO را بست

مدیرعامل رایتل از انعقاد نخستین قرارداد با یکی از اپراتورهای مجازی تلفن همراه خبر داد.

1395/7/601:04

صابر فیضی مدیرعامل شرکت فناپ تلکام اعلام کرد:

سرمایه گذاری فناپ تلکام در حوزه زیرساخت های مخابراتی

مهرماه سال 93 صابر فیضی از شرکت توسعه اعتماد مبین (صاحب سهام مدیریتی مخابرات) کنار رفت تا صنعت مخابرات ایران یکی از مدیران برجسته خود را از دست بدهد. اما او دو ماه است به عنوان مدیرعامل شرکت فناپ تلکام به صنعت مخابرات بازگشته تا سال ها تجربه اش را برای توسعه صنعت ICT در اختیار بگذارد. شرکت فناپ یکی از هلدینگ های بزرگ حوزه ICT و وابسته به بانک پاسارگاد است. شرکت فناپ تلکام نیز در سال 1384به منظور ارایه خدمات ارتباطی و ارزش افزوده روی کانال شبکه موبایل و شبکه ثابت پهنای باند گسترده تاسیس شد و به تازگی نیز مجوزهای MVNO و FCP را دریافت کرده است. با صابر فیضی، مدیر شرکت فناپ تلکام به گفت وگو نشسته ایم که می خوانید.

1395/7/600:52

حمیدرضا قمی مدیرعامل شرکت تعاونی پیشگامان رسانه پارس اعلام کرد:

فاز نخست بندرخشک یزد با سرمایه گذاری 600 میلیارد تومانی راه اندازی می شود

گروه پیشگامان در سال 1375 فعالیت خود را در قالب یک شرکت تعاونی آغاز کرد و اکنون با استفاده از سرمایه های خرد مردم، 36 شرکت را عمدتا در حوزه ICT تاسیس کرده است. این شرکت پروژه های بزرگ را انجام داده و البته برنامه های بزرگ تری را در دستور کار دارد. با مهندس حمیدرضا قمی، مدیرعامل شرکت تعاونی پیشگامان رسانه پارس درباره این پروژه ها و برنامه ها گفت وگو کرده ایم با این توضیح که در این گفت وگو، وحید محمدی مدیر روابط عمومی این شرکت نیز ما را همراهی کرد.

1395/7/422:25

حضور شرکت مخابرات استان تهران با معرفی سرویس های جدید در تلکام

شرکت مخابرات استان تهران در هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابراتی تلکام 2016 با ارایه 5 سرویس جدید حضور خواهد یافت.

1395/7/421:35

از سرویس خرید تلفنی تا دستگاه جیرینگ‌شارژ

خدمات جدید جیرینگ در تلکام رونمایی می شود

جیرینگ برای نخستین بار در سالن اختصاصی A25 هفدهمين نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات، ارتباطات و تکنولوژی اطلاع رسانی (تلکام)، پذیرای بازدیدکنندگان این نمایشگاه خواهد بود. فناوران- مهرداد خطیبی، مدیرعامل جیرینگ ضمن تشریح همکاری موفق اخیر با سامانه زودفود با هدف فرهنگ سازی سفارش و پرداخت آنلاین افزود: علاوه بر زودفود و همزمان با نمایشگاه تلکام، مشارکت جدیدی را با سینماتیکت و اسنپ آغاز می کنیم تا زیست بوم پرداخت همراه را توسعه دهیم. در این راستا، جیرینگی ها می توانند علاوه بر سفارش و خرید غذا از سایت و اپلیکیشن زودفود، بلیط سینما را به صورت الکترونیکی از سایت و اپلیکیشن سینماتیکت، خریداری و تاکسی خود را از طریق اپلیکیشن اسنپ فراخوان کرده و هزینه آن ها را جیرینگی پرداخت کنند. ضمنا خریداران جیرینگی بلیط سینما علاوه بر سه شنبه ها، در روزهای یک شنبه هم از 50 درصد تخفیف جیرینگی برخوردار خواهند بود.

1395/7/421:34

سخنگوی شرکت مخابرات ایران اعلام کرد:

مخابرات ایران امسال یکپارچه به تلکام می آید

شرکت مخابرات ایران با تدوین برنامه ره نگاشت 5 ساله خود و در پی آن، یکپارچه سازی شرکت های مخابرات استانی، به دوره جدیدی از فعالیت خود گام نهاده است. این دوره جدید، از شیوه حضور شرکت مخابرات ایران در نمایشگاه تلکام امسال نیز پیداست و مخابراتی ها یکپارچه، در کنار هم سرویس ها نه شرکت ها را معرفی می کنند. با داوود زارعیان، سخنگو و مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات ایران درباره طرح ره نگاشت و همچنین برنامه شرکت مخابرات ایران برای حضور در تلکام گفت وگو کرده ایم که می خوانید.

1395/7/421:32

همزمان با افتتاح نمایشگاه تلکام

جشنواره فروش اینترنت پرسرعت مخابرات تهران امروز آغاز شد

جشنواره فروش اینترنت پرسرعت مخابرات استان تهران از امروز تا پایان هفدهمین نمایشگاه تلکام در سالن 6 نمایشگاه های بین المللی تهران برپاست.

1395/7/421:29

نخستین سرویس بانک تلویزیونی ایران در تله کام رونمایی می شود

نخستین سرویس بانک تلویزیونی ایران در هفدهمین نمایشگاه تله کام از سوی آی سیما با همکاری بانک انصار رونمایی می شود.

1395/7/421:28

گزارش فناوران از اقدامات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برای برگزاری الکامپ

الکامپ 22 با چهره‎ای بین‎المللی

دو نمایشگاه بین‎المللی «تلکام» و «الکامپ» که یکی اوایل و دیگری اواخر فصل پاییز برگزار می‏شود، از مهم‏ترین رویدادهای تجاری صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات است که تاثیر زیادی بر توسعه و معرفی این صنعت در داخل و خارج کشور دارد. این دو نمایشگاه همواره کانون توجه دست اندرکاران صنفICT بوده و به این دلیل بارها بحث ادغام آن از سوی مسوولان دولتی مطرح شده که البته با توجه به گستردگی و بزرگ بودن هر دو نمایشگاه، این بحث موافقان و مخالفان خود را دارد و تاکنون به نتیجه نرسیده است.

1395/7/421:26

خبر

خبر

1395/3/1611:39

Datashahr.com

پیدا کردن یک رستوران خاص در اینترنت کار سختی نیست، همین طور دسترسی به یک مرکز خدمات دولتی مثل دفاتر خدمات پلیس+10، ولی در محله ای ناآشنا با اتوموبیلی که دچار نقص فنی شده دنبال یک تعمیرگاه باکیفیت و تعمیرکاری درستکار و منصف گشتن، نه کار ساده ای است و نه تجربه ای خوش آیند. غیر از روش سنتی پرسش از اهالی محل یا تکیه کردن بر اطلاعات پراکنده و ناقصی که در محیط اینترنت پخش شده اند گزینه دیگری به ذهن تان نمی رسد، مگر این که دوستی همه چیزدان یا آشنایی قابل اعتماد در آن محله داشته باشید.

1395/3/1611:37

استارت آپ

واژه "استارت آپ" را در چند سال اخیر به دفعات در وصف جوانان جسور، برنامه های کاربردی گوشی های هوشمند و شرکت های فناوری شنیده ایم. اما واقعا استارت آپ چیست؟

1395/3/1611:36

گفت‌وگو با رضا باقری اصل، معاون دولت الکترونیک وزارت ارتباطات

پشت کسب وکارهای نوپا ایستاده ایم

رضا باقری اصل از آن مدیرهای دولتی نیست که انتظار داری! جوان است و بی بهانه می خندد، لباس رسمی را دوست ندارد و شاید ذهنش شلوغ تر از میز کارش باشد. اما وقتی در بعدازظهر آخرین روز کاری هفته یک ساعت در مورد کسب و کارهای نوپا، نقش آفرینی دولت در این حوزه و مرکز توانمندسازی و تسهیل گری صحبت می کند، معلوم است که این شلوغی خوب اولویت بندی شده است؛ مواردی که اگر در ساختار کند دولتی موفق به خلق یا پیگیری اش شود، می توان آینده بهتری برای کسب وکارهای نو پیش بینی کرد. با باقری اصل که در راه اندازی مرکز توانمند سازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا در زیرمجموعه وزارت ارتباطات نقش اصلی را ایفا کرده، گفت و گو کرده ایم.

1395/3/1610:40

Elephone به شکل رسمی وارد بازار ایران شد

شرکت مهبانگ تجارت شایگان در دومین روز نمایشگاه الکامپ از برند Elephone رونمایی کرد.

1394/9/2601:28

مدیرعامل لاوان ارتباط در گفت و گو با فناوران:

الکامپ فرصتی مناسب برای معرفی FTTx است

شرکت لاوان ارتباط توليدكننده و ارایه دهنده راه‎حل‎هاي جامع در زمينه شبكه‎هاي ارتباطي و نماینده رسمی تجهیزات شبکه R&M سوییس در ایران، بیش از ده سال است که در نمایشگاه الکامپ شرکت می‎کند و امسال نیز حضور چشمگیری در نمایشگاه دارد و در طبقه دوم سالن میلاد، جدیدترین تجهیزات فناوری FTTx ( فیبر به منزل) را معرفی کرده است.

1394/9/2600:49

معرفی خدمات و گارانتی «دلتوس» در الکامپ

شرکت خدمات گارانتی و پشتیبانی دلتوس با حضور در سالن 38 نمایشگاه الکامپ خدمات گارانتی و بیمه محصولات کامپیوتری را معرفی کرد.

1394/9/2501:09

تخفیف ویژه آنتی ویروس های کسپرسکی 2016

شرکت ایدکو همزمان با برگزاری نمایشگاه الکامپ بیست و یکم 25 درصد تخفیف فروش برای محصولات امنیتی کسپرسکی در نظر گرفته است که تا 10 دی ماه ادامه دارد.

1394/9/2501:08

معرفی خدمات الکترونیکی سازمان زندان‌ها

پابند الکترونیکی در انتظار بودجه

سالن دولت الکترونیک نمایشگاه الکامپ این روزها میزبان قوه قضاییه و زیر مجموعه هایش است که سازمان زندان ها یکی از آنهاست. این سازمان طی سال های گذشته تلاش کرده تا با استفاده از فناوری های نوین فعالیت هایش را به روزرسانی کند. یکی از اقدامات این سازمان، استفاده از پابندهای الکترونیکی برای کنترل مجرمان است.

1394/9/2501:05

معرفی کسب و کار نوین همسانه

بازاریابی از طریق توزیع اپلیکیشن موبایل روی وای فای

کسب و کار نوین فناورانه همسانه با هدف استفاده از پتانسیل اپلیکیشن های موبایل در بازاریابی، دستگاهی را برای توزیع اپلیکیشن و تبلیغات از طریق وایرلس طراحی کرده که مخاطب با روشن کردن وای فای دستگاه خود بدون نیاز به اینترنت، محتوای به اشتراک گذاشته شده را دریافت می کند.

1394/9/2501:05

حضور سبز «گرین» در الکامپ 21

شرکت سریر سبز، تولید و عرضه کننده تجهیزات جانبی دسکتاپ با برند گرین، امسال حضوری پررنگ در نمایشگاه الکامپ دارد و به ارایه محصولات خود در این نمایشگاه پرداخته است.

1394/9/2501:01

قایم مقام مدیرعامل گروه فناپ:

فناپ امسال منسجم و با برنامه به الکامپ آمده است

شرکت فناپ در نمایشگاه امسال الکامپ در سطحی وسیع تر از تلکام شرکت کرده است. این شرکت در قالب دو غرفه سعی کرده برندهای اقماری خود را منسجم تر در این نمایشگاه عرضه کند. با مهندس حسین اسلامی، قایم مقام مدیرعامل گروه فناپ گپ و گفتی داشته ایم که در ادامه می خوانید.

1394/9/2500:38

دبیرکل سابق نصر کشور در گفت‎و‎گو با فناوران:

مطالبات صنف برای ارتقای سطح کمی و کیفی الکامپ هنوز برآورده نشده است

حمیدرضا قمی، دبیرکل سابق سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور و عضو شورای سیاست گذاری نمایشگاه الکامپ، چند سالی است که نامش با این رویداد مهم تجاری صنف فناوری اطلاعات گره خورده و همواره از اینکه نصر کشور هزینه و وقت زیادی صرف الکامپ می‎کند، گله‎مند بوده است. او معتقد است؛ مطالبات صنف که برخاسته از نیت دلسوزانه ذی‎نفعان اصلی برای ارتقای این رویداد مهم است، تاکنون برآورده نشده و اگر نتوانیم تغییری اساسی در شیوه اجرای نمایشگاه الکامپ ایجاد کنیم، مشارکت ما همچنان عوارض در پی خواهد داشت. با حمیدرضا قمی گفت‎وگویی انجام داده‎ایم که می خوانید.

1394/9/2500:34

مدیرعامل شرکت آریا همراه سامانه در گفت و‎گو با فناوران:

ادغام تلکام و الکامپ ضرورتی انکارناپذیر است

شرکت آریا همراه سامانه که حاصل مشارکت گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات سینا، ایز ایران و شرکت پتسا است، یک شرکت تخصصی و پیشرو در حوزه خدمات فاواست که در حال حاضر در حوزه مراکز داده‎ ، شبکه‎های پیشرفته ، امنیت اطلاعات، راه آهن شهری و یکپارچه سازی سیستم ها در صنایع نفت و گاز، حمل و نقل و ساختمان سازی، خدمات گوناگونی ارایه می کند. آریاهمراه توانسته از پس تجربه سنگین ساخت پشتیبانی بزرگ ترین مراکز داده کشور، برای یکی از اپراتورهای مطرح موبایل برآید . این شرکت هرچند سال قبل به دلیل انصراف سازمان نظام صنفی رایانه‎ای از برگزاری نمایشگاه الکامپ، در این رویداد مهم صنفی شرکت نکرد، اما امسال حضور پررنگی در الکامپ دارد و قرار است ضمن رونمایی از موسسه آموزشی و ارایه سرویس‏های رایانش ابری (cloud computing)، راه حل‎های جدید خود در زمینه ERP ،SIEM، راه‏حل‏های NOC، BIG DATA و سیستم مدیریت هوشمند کنتورهای آب، برق و گاز را به نمایش بگذارد. برای آشنایی با خدماتی که قرار است در این نمایشگاه عرضه شود، با دکتر اسمعیل ثنایی، مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت به گفت‎و گو نشستیم. او پیش از اینکه به معرفی دستاوردهای شرکت بپردازد، از مسوولان فاوای کشور تقاضا کرد که برای سال‏های آتی دو نمایشگاه الکامپ و تلکام را باهم ادغام کنند. ثنایی معتقد است، اگر این دو نمایشگاه یکی شود هم افزایی بالایی بهمراه خواهد داشت و مانند نمایشگاه های بزرگ دنیا، تمام خدمات و محصولات در حوزه ICT یکجا به نمایش گذاشته می شود و به تدریج جایگاه بین‏المللی مهمی در منطقه همانند جیتکس دوبی پیدا خواهد کرد.

1394/9/2422:24

مدیر واحد کسب و کاری تلکام شرکت فناپ

تلاش ما سازماندهی بزرگ ترین شبکه فعالان ICT است

شرکت فناپ برای اهالی فناوری نامی آشناست؛ این شرکت به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های خصوصی ICT و همچنین یکی از شرکت های پشتیبان خدمات بانک پاسارگاد با مهندسین و متخصصانی خوش فکر در طول 10 سال گذشته همواره خدماتی نو در زمینه فناوری های جدید ارایه کرده است. تا جایی که تراکنش های ناموفق این بانک را تا حد قابل توجهی نسبت به سایر بانک ها کاهش داده است. گفت و گوی فناوران با محسن یوسف پور، مدیر واحد کسب و کاری تلکام شرکت توسعه و فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ) را در ادامه می خوانید.

1394/9/2422:21

در نشست وایبری فناوران بررسی شد

فیلترینگ؛ بایدها و نبایدها

فیلترینگ که سال ها آتش زیر خاکستر بود و هر از گاهی گوشه ای از دامن فضای مجازی ایرانی را می سوزاند، مدتی است شعله ور شده و میدان موافقان و مخالفانش را گرم کرده است. قوای سه گانه هر کدام دغدغه ای دارند و آنچه بیشتر در مرکز توجه قرار گرفته، فرهنگ و اخلاق ملتی است که بخش پرکارش در فضای مجازی، سال هاست به مدد فیلترشکن و وی پی ان و پروکسی به آنجا که می خواهد سرک می کشد. قوه قضاییه که کمیته فیلترینگ زیر نظر دادستانی کل اش حیات دارد، قوه مجریه که ریاستش گردش آزاد اطلاعات را حق مردم می داند و قوه مقننه که قوانین را به مثابه دیوار حفاظتی بالا می کشد، هر کدام سعی دارند فیلترینگ را به سامان و کارآمد کنند. اما جدا از قوا، کارشناسان و مردم هستند که به صورت مستقیم با فیلترینگ و عوارض مثبت و منفی اش دست و پنجه نرم می کنند و درباره شیوه ای که امروز در حوزه فیلترینگ در پیش گرفته شده است، نگرانی هایی دارند. در نشست وایبری که فناوران با حضور تعدادی از کارشناسان و فعالان آی تی بخش خصوصی برگزار کرد، نظراتی مطرح شد که نشان دهنده تفکر غالب در جامعه است و شایسته است که مسوولان برای ساماندهی وضعیت فعلی این طرز تفکر را مد نظر قرار دهند. توضیح: برای بهتر مشخص شدن دیدگاه ها، نظر هریک از کارشناسان با رنگی مطابق با جدول زیر مشخص شده است.

1393/7/512:34

در یک مناظره وایبری بررسی شد

هم زیستی انسان و فناوری در جهان آینده

فضای مجازی دربردارنده فرصت های زیادی است که خیلی اوقات از آن غفلت می شود. این فضا تنها برای سرگرمی نیست. شاید خیلی از ما ندانیم که در شبکه های اجتماعی هستند گروه هایی که بحث های علمی و تخصصی را به طور جدی پیگیری می کنند. یکی از این گروه ها «فرهنگخانه» است؛ گروهی با یکصد عضو و همگی از چهره های فرهنگی. این گروه هر شب راس ساعت 8 جلسات خود را با موضوعات و دغدغه های فرهنگی و رسانه ای برگزار می کند و آخرین بحث این گروه مربوط به همزیستی انسان و فناوری بوده است. در مدت زمان حیات انسانی، فناوری امری است که در لایه های گوناگون و زوایای زندگی و چهره های دگرگون شونده حیات پیوند استوار و ناگسستنی داشته است و هر چند در دوره ها و مرحله های گوناگون تکامل اجتماعی فرهنگی سیاسی و اقتصادی جوامع چند و چون این پیوند دچار فراز و فرودهایی شده است، ولی هیچ گاه از هم نگسسته است. همزیستی فناوری و انسان در جهان آینده موضوع یک مناظره وایبری است که با حضور و مشارکت دکتر عیسی کشاورز؛ دکترای مدیریت فرهنگی، مدرس دانشگاه و مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی، محمد صادق افراسیابی؛ مدیر گروه علمی تخصصی روابط عمومی دانشکده خبر، سید محسن میربهرسی؛ عضو گروه مولفان کتاب خانواده، سواد رسانه ای و رسانه های دیجیتال، رضا نامی؛ عضو گروه مشاوران ماهنامه مدیریت ارتباطات، هانیه ناظری؛ مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشکده ی خبر، هدی خان محمدی؛ مدرس فناوری اطلاعات و ارتباطات، حامد احسانبخش؛ فعال فضای مجازی و راحله حقیقی؛ کارشناس معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد. آنچه در پی می آید مشروح این مناظره وایبری است.

1393/7/611:38

در گفت‌وگو با دبیر شورای عالی فضای مجازی مطرح شد:

سیاست های فیلترینگ باید بازنگری شود

مهدی اخوان بهابادی را بسیاری به عنوان یکی از نخبگان کشور که رتبه یک کنکور را از آن خود کرده بود می شناسند که طی سال های اخیر پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی کرده است.
اخوان از آذرماه 1388 فعالیت های اجرایی خود را به عنوان معاون آموزش، پژوهش و امور بین الملل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز کرد و دی ماه همان سال به سرپرستی بزرگ ترین مرکز تحقیقاتی کشور (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) و سپس در اردیبهشت ماه 89 به سمت قائم مقامی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در فناوری و امور بین الملل منصوب شد. اما پیشرفت های او به همین جا محدود نشده و او سال گذشته در قالب حکمی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان یکی از اعضای شورای عالی فضای مجازی شناخته شد.
اکنون مدتی است اخوان به عنوان دبیر این شورا و رییس مرکز ملی فضای مجازی مشغول فعالیت است. مشروح صحبت های او را در این گزارش می خوانید.

1391/10/310:04

« ایران رایانه» راهکار بانکداری همراه را به الکامپ آورد

شركت مهندسي ايران رايانه از شركت هاي پرسابقه در زمينه توليد نرم افزار است و از سال 1364 به طور مستمر در زمينه توليد و عرضه محصولات و راه حل هاي نرم افزاری فعاليت داشته است. به تازگی این شرکت محصولی جدید در زمينه بانکداری موبایل در کشور ارایه کرده است. در ادامه خلاصه ای از مصاحبه با مسوولان شرکت ایران رایانه در حاشیه نمایشگاه الکامپ 2012 آمده است:

1391/9/2210:53

گفت و گو با سینا بقایی، مدیرعامل شرکت ایدکو

رشد خارق العاده فروش آنلاین کسپرسکی در ایران

شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان (ایدکو) با ایده فروش آنلاین محصولات کسپرسکی در ایران، به عنوان یکی از نمایندگان موفق کسپرسکی مطرح شده و در مدت کوتاهی نه تنها نمایندگی فروش غرب آسیا و سپس حوزه خلیج فارس این شرکت روسی را ازآن خود کرده است، که به عنوان بهترین فروشنده آنلاین 2012 شرکت کسپرسکی در بازارهای رو به توسعه دست یافته است.در حاشیه نمایشگاه الکامپ با سینا بقایی، مدیرعامل شرکت ایدکو گفت وگو کرده ایم که می خوانید.

1391/9/2110:13

گفت‌وگوی فناوران با مدیرکل روابط عمومی پست بانک ایران

افتخار پست بانک ارایه خدمات بانکی به روستاییان است

مدیرکل روابط عمومی شرکت پست بانک ایران گفت: نمایش توانمندی ها در ارایه خدمات مالی و بانکی در شهر و روستا روی بستر ارتباطات و زیرساخت از مهم ترین اهداف پست بانک از حضور در نمایشگاه تلکام 2012 است.

1391/8/2708:08

یکهزار نفر نخستین بازی ایرانی متصل به VAS را در غرفه مبین وان دانلود کردند

بیش از یکهزار نفر از بازدیدکنندگان سیزدهمین نمایشگاه تلکام، بازی مبین جامپ، نخستین بازی ایرانی متصل به شبکه خدمات ارزش افزوده را در غرفه مبین وان دانلود کردند.

1391/8/2708:05
پیشخوان روزنامه
اخبار برگزیده سرویس

گفت وگو با وحید صدوقی، مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار در سالگرد 17 سالگی شرکت اش

شبکه «همراه اول» امسال نسل چهارمی می شود

گفت و گو با محمود خسروی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت

همین روزها 20 گیگابیت اینترنت می خریم.
پربیننده ترین خبرهای سرویس
دبیر سرویس صفحه