fanavaran
آخرین اخبار
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 237807

۸۰ شرکت ایرانی متقاضی نمایندگی اپل، موتورولا و بلک بری

به گفته رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی، ۸۰ شرکت موبایلی برای واردات رسمی ۳ برند آمریکایی آیفون، موتورولا و بلک بری در ایران درخواست همکاری داده اند.

undefined
فناوران - مهدی محبی تمایل و درخواست برای ایجاد نمایندگی گوشی های موبایلی که تاکنون در ایران نمایندگی و خدمات پس از فروش نداشتند، از نتایج طرح رجیستری عنوان کرد.
وی توضیح داد: هم اکنون ۴۸ شرکت موبایلی از ۳ برند موتورولا، آیفون و بلک بری در مقایسه با راه اندازی دفتر نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش در ایران اقدام کرده اند و ۴۰ شرکت دیگر نیز در حال ورود به این عرصه هستند. این برندها اکنون به صورت غیر رسمی وارد بازار ایران می شود؛ اما هم اکنون پیش بینی این است که بیش از ۸۰ شرکت در ایران، نمایندگی فروش این ۳ برند آمریکایی را بر عهده بگیرند.
به گفته وی، مابقی برندهای گوشی موبایل در ایران تحت عناوین مختلف به صورت مستقیم یا غیر مستقیم نمایندگی فروش و خدمات داشته اند که با اجرای طرح رجیستری و کاهش قاچاق این برندها، فعالیت آن ها شکل ضابطه مندتری به خود گرفت.
مهدی محبی با بیان اینکه آخرین مرحله طرح رجیستری از اول اردیبهشت ماه آغاز شده است و بر اساس آن، تمامی گوشی های موجود در بازار باید پس از ثبت شناسه واردات، در شبکه اپراتورهای موبایل فعال شوند، گفت: ممکن است برخی گوشی های موجود در بازار، قبل از روز اول اردیبهشت ماه از سوی فروشندگان با گذاشتن یک سیم کارت درون آن، فعال شده باشد که خریداران باید در زمان خرید به این نکته توجه کنند و گوشی بازشده و بدون پلمپ خریداری نکنند. رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی با بیان اینکه طرح رجیستری ۱۰۰ درصد جلوی قاچاق گوشی تلفن همراه را گرفته است و جای هیچگونه دورزدنی در این طرح وجود ندارد، افزود: بر اساس اظهار برخی مسافران در اجرای این طرح، در هفته گذشته ۴ هزار گوشی متعلق به مسافرانی که وارد کشور شده بودند، قطع شد.
به گفته وی، این مسافران مدل گوشی را پایین تر از مدل اصلی خود عنوان کرده بودند تا هزینه گمرکی کمتری پرداخت کنند؛ اما در زمان ثبت شناسه، شبکه موفق به شناسایی این تناقض شد و این تعداد گوشی از دسترس خارج شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :