fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
یادداشت سرویس
اخبار برگزیده سرویس
گفت و گوی سرویس
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 194275

گلایه از کندی پیشرفت رجیستری در وزارت ارتباطات

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد آنچه مورد گلایه ماست، کندی پیشرفت این پروژه است و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز انتظار دارد تا مراحل انجام تست های مختلف این طرح با سرعت بیشتری اجرایی شود.

 تسنیم- قاسم خورشیدی در تشریح آخرین وضعیت اجرای طرح رجیستری گفت: درحال حاضر این طرح در دست وزارت ارتباطات قرار دارد و تا جایی که مطلعیم، تست های آزمایشی مربوط به این طرح در حال انجام است.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در واکنش به گمانه زنی های برخی درخصوص به سرانجام نرسیدن این طرح گفت: تا این لحظه هیچ گزارشی درباره وجود ایراد یا اشکالی لاینحل در این طرح که منجر به تعویق پروژه ثبت و شناسه دار کردن تلفن های همراه بشود، به دست ما نرسیده است و این طرح باید حتماً اجرایی شود.
وی با گلایه مندی از پیشرفت کند اجرای این طرح تاکید کرد: آنچه مورد گلایه ما است، کندی پیشرفت این پروژه است و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز انتظار دارد تا مراحل انجام تست های مختلف این طرح با سرعت بیشتری اجرایی شود.
خورشیدی در تشریح چرایی پیشرفت کند این طرح نیز گفت: با توجه به جمعیت قابل ملاحظه کاربران تلفن همراه در کشور، باید دقت لازم در انجام تست های این طرح را به خرج داد تا خدای ناکرده پس از زیر بار رفتن سیستم مخابراتی کشور در این پروژه، نگرانی خاصی به وجود نیاید.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در واکنش به نگرانی برخی کارشناسان که سخنان دو روز پیش وزیر ارتباطات در همایش پدافند غیرعامل را به نوعی نشان از عدم جدیت این وزارتخانه در اجرای طرح رجیستری موبایل می دانند، افزود: من از صحبت های وزیر ارتباطات چنین برداشتی را نداشتم و هیچگاه مخالفتی از سوی ایشان برای توقف طرح ثبت و شناسه دار کردن تلفن های همراه (رجیستری) مطرح نشده بود.  وی با بیان ضرورت اجرایی شدن طرح رجیستری موبایل گفت: ما معتقدیم تنها راه پیشگیری از قاچاق تلفن همراه در کشور، اجرای طرح ثبت و شناسه دار کردن تلفن های همراه و به دنبال آن ممانعت از ارایه خدمات به گوشی های تلفن همراه قاچاق است و از این رو مصرانه اجرایی شدن این طرح را پیگیری خواهیم کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :